ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول-ثبت سایت در وب مستر گوگل

برای اینکه بتوانید سایت خود را از دید موتورهای جستجو آنالیز کنید. و ببینید که کاربران با چه عباراتی سایت شما را در گوگل پیدا می کنند.چه تعداد سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شده است. و…لازم دارید. که سایت خود را در گوگل یا به عبارت دیگر سرچ کنسول گوگل ثبت کنید.

در این باره می توانید راهنمای جامع سئوی وردپرس را بخوانید. که در آن به تاثیر اضافه کردن سایت در گوگل سرچ کنسول نیز پرداخته شده است.

گوگل سرچ کنسول چیست؟

گوگل سرچ کنسول ابزار جدیدی است که جایگزین ابزار قدیمی تر گوگل،یعنی گوگل وبمستر تولز شده است. پس از افزودن سایت به سرچ کنسول گوگل شما قادر خواهید بود سای خود را از دید موتورهای جستجو آنالیز کنید. خطاهای موجود در سایت خود را ببینید. اینکه آیا همه ی صفحات سایت شما توسط گوگل ایندکس می شود.

یا اینکه کاربران با چه عبارات سایت شما را جستجو می کنند. و چه تعداد سایت شما در نتایج گوگل به نمایش در آمده و موقعیت سایت شما در نتایج مختلف چگونه است.

آموزش ثبت سایت در گوگل

برای افزودن سایت به گوگل سرچ کنسول که از ابزارهای گوگل وبمستر است.کافی است به Google search console بروید. که در ابتدا باید با یک حساب گوگل لاگین کرده باشد. بعد از ورود به سرچ کنسول مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. نحوه افزودن Property یا نام دامنه

  اگر نام دامنه خود را از قبل ثبت کرده اید.از قسمت سمت چب،بالای سرچ کنسول در قسمت جستجو کافی است نام دامنه ی خود را انتخاب کنید. یا بر روی Add property کلیک کنید.

 2. ثبت نام سایت در گوگل

  در این صفحه دو قسمت وجود دارد. در قسمت سمت راست سما نیاز دارید. نام دامنه ی اصلی خود را وارد کنید.ممکن است نام دامنه ی شما همراه با www یا بدون آن باشد.یا به صورت https یا ساده باشد.اگر از قسمت url prefix استفاده کنید. باید به طور جداگانه همه ی نسخه های سایت خود را وارد کنید.که اعتبار سنجی های مختلفی برای آن وجود دارد و ساده تر است. که ما از همین روش استفاده می کنیم.برروی ادامه کلیک کنید.

 3. اعتبار سنجی نام دامنه

  در این مرحله چند روش اعتبار سنجی پیش روی شماست. در اولین روش کافی است فایل داده شده را دانلود کرده و در روت وبسایت خود مثلا در cpanel در پوشه ی puplic html بارگذاری کنید. یا در روش دوم می توانید. html tag مورد نظر را را در کدهای head وبسایت خودکپی کنید.بعد از کپی کردن فایل موردنظر بر روی verify کلیک کنید.

 4. تایید اعتبار سنجی

  پس از ثبت دامنه کافی است. نام دامنه خود را ار سمت چب بالا انتخاب کنید. و از قسمت setting سرچ کنسول، مشاهده کنید.که آیا تایید اعتبار صورت گرفته یا خیر.

می توانید برای افزودن کد به هدر سایت از افزونه Insert Headers and Footers استفاده کنید.

در پایان خوب است که بدانید. در افزونه های سئو همچون افزونه یوست یا افزونه all in one seo pack برای ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول فقط کافی است. Html tag (مرحله ی ۳) مورد نظر را در قسمت مربوط به افزونه کپی کنید. افزونه به طور خودکار تغییرات لازم را در کدهای سایت شما انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *