معرفی ۱۵ تا از بهترین افزونه های ووکامرس

بهترین افزونه های ووکامرس

می دانیم که ووکامرس برترین فروشگاه ساز ووکامرس محسوب می شود که امروزه کمترین فروشگاه آنلاینی در سطح اینترنت پیدا خواهید کرد که با این افزونه پیاده سازی نشده باشد.شاید بدلیل همین محبوبیت باشد که تعداد زیادی افزونه های کمکی برای ووکامرس ایجاد شده اند. در این آموزش بهترین افزونه های ووکامرس که توسط سایت افزونه جو دست چین شده اند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین افزونه های ووکامرس کدام اند؟

شاید همین الان در مخزن وردپرس بیشتر از ۱۰۰۰ افزونه ووکامرس بتوانید پیدا کنید که در این بین انتخاب بهترین افزونه های ووکامرس کار سختی به نظر می رسد. برای انتخاب بهترین ها از میان لیست های متفاوتی از افزونه ها که ارائه می شود کافی است به این نکته توجه کنیم که نیاز واقعی سایت شما چیست؟ برای این انتخاب به سوالات زیر جواب دهید.

 • کدام افزونه ها به فروش بیشتر منجر خواهند شد؟
 • کدام افزونه ها تجربه کاربری بهتری در اختیار کاربران قرار خواهند داد؟
 • آیا این نیاز ها بویسله ی قالب یا خود ووکامرس برآورده می شوند؟

سایت افزونه جو به عنوان مرجع معرفی و آموزش افزونه ها یک لیست از بهترین افزونه ها با توجه به سوالات و نیاز کاربران آماده کرده است که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد. با کلیک بر روی نام هر افزونه می توانید آموزش مربوط به آن را مشاهده کنید.

۱-افزونه علاقه‌مندی ووکامرس

خیلی از مواقع کاربران همان لحظه نمی توانند تصمیم بگیرند و محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. افزونه علاقه مندی ووکامرس به کاربران کمک می کند محصول را در لیست موارد مورد علاقه خود ذخیره کنند و بعدا نسبت به خرید آن اقدام کنند.افزونه YITH WooCommerce Wishlist بهترین انتخاب در این زمینه است که در اکثر سایت فروشگاهی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین افزونه های ووکامرس
افزونه YITH WooCommerce Wishlist

۲-افزونه تب های سفارشی ووکامرس

می دانیم که ووکامرس چند تب اختصاصی برای نمایش توضحیات ، اطلاعات و دیدگاه های محصول دارد. اما بسیاری از مواقع ما نیاز داریم که تب های بیشتر با توجه به نوع فروشگاه و محصولات خود اضافه کنیم.مثل تب پشتیبانی محصول ، برندو…

افزونه Custom Product Tabs for WooCommerce
افزونه Custom Product Tabs for WooCommerce

با افزونه Custom Product Tabs for WooCommerce  می توانید به هر تعداد که می خواهید تب دلخواه ایجاد و عنوان و محتوای سفارشی برای آن قرار دهید.

۳-افزونه ارسال پیامک ووکامرس فارسی

بهترین افزونه های ووکامرس
افزونه ارسال پیامک ووکامرس فارسی

داشتن یک ارتباط پایدار و سریع با مشتریان می تواند به جذب اعتماد و افزایش فروش شما کمک زیادی کنید.این که کاربر بداند چه موقع سفارش خود را دریافت خواهد کرد و یا ارسال پیامک های تخفیف و اطلاع رسانی از جمله موارد استفاده از این افزونه است. برخی ویژگی های افزونه پیامک ووکامرس عبارتند از:

 • ارسال پیامک وضعیت سفارش به مشتریان ،فروشندگان و مدیران در وضعیت های مختلف سفارش(تکمیل شده، معلق شده و…)
 • پشتیبانی از انواع پنل های پیامکی فارسی
 • خبرنامه حرفه ای محصولات برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی از وضعیت موجود شدن محصولات ، تخفیف ها و…
 • امکان ارسال پیامک به صورت دستی و خودکار

۴-افزونه سفارشی سازی ووکامرس

افزونه WooCommerce Customizer
افزونه WooCommerce Customizer

یکی از بهترین افزونه های ووکارس که برای سفارشی سازی بخش های مختلف ووکامرس مورد استفاده قرار می گیرد.در حالت عادی برای ایجاد این تغییرات نیاز به دانستن کدنویسی PHP و آشنایی با فیلترهای ووکامرس است.با این افزونه می توانید متن بسیاری از دکمه ها و برچسب ها را به راحتی تغییر دهید.امکانات و ویژگی های افزونه شامل موارد زیر است:

 • سفارشی سازی متن دکمه “افزودن به سبد” برای انواع مختلف محصولات (در حلقه برگه فروشگاه و در برگه تکی محصولات).
 • سفارشی سازی متن نشان فروش ویژه در برگه فروشگاه یا برگه تکی محصولات.
 • تنظیم تعداد محصولاتی که در هر برگه نمایش داده می شود.
 • متن عنوان زبانه های “توضیحات محصول” و “اطلاعات اضافی” در صفحه محصولات.
 • متن قسمت کد تخفیف در برگه پرداخت.
 • متن دکمه “ثبت سفارش” در برگه پرداخت.
 • متن برچسب مالیات.
 • تصویر نگهدارنده پیش فرض. می توان از تصویر دلخواه بجای تصاویرنگهدارنده پیش فرض ووکامرس استفاده کرد.

۵-افزونه حمل و نقل ووکامرس

افزونه حمل و نقل ووکامرس
افزونه حمل و نقل ووکامرس

فعال سازی روش های پست سفارشی ، پیشتاز، تیباکس و پیک موتوری برای فروشگاه اینترنی با افزونه حمل و نقل ووکامرس امکان پذیر است.با این افزونه می توانید برای هر استان ، شهر و محله روش های حمل و نقل متفاوتی در نظر بگیرید. برخی ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • دارای چهار روش ارسال: پیشتاز، سفارشی، تیپاکس و پیک موتوری
 • قابلیت اتصال به پیشخوان مجازی پست (تاپین)
 • ارسال پیامک وضعیت سفارشات به مشتریان (ملی پیامک)
 • ابزارهای کاربردی برای مدیریت حمل و نقل
 • قابلیت افزودن بی نهایت استان، شهر و محله
 • قابلیت شخصی سازی کامل قیمت ها برای هر آدرس
 • قابلیت افزودن هزینه ثابت یا درصدی به قیمت نهایی
 • محاسبه اتوماتیک هزینه پست پیشتاز و سفارشی بر اساس وزن
 • سازگار با چهار واحد پولی ایران در ووکامرس
 • سازگار با تمامی افزونه های فاکتور و برچسب ساز
 • سازگار با افزونه چند فروشندگی دکان

در صورتی که افزونه چند فروشندگی دکان استفاده می کنید برای اینکه اجازه دهید که فروشندگان بتوانند خودشان روش های حمل و نقل را مدیریت کنند می توانند از افزونه حمل و نقل دکان استفاده کنید.

۶-افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس

می دانیم که در ووکامرس می توانیم ویژگی های مختلفی برای محصولات تعیین کنیم و از این ویژگی ها مثل رنگ و اندازه در محصولات متغییر استفاده کنیم. و یا در فروشگاه اجازه فیلتر محصولات براساس ویژگی های مختلف را برای کاربران فراهم کنیم.

variation swatches for woocommerce1

افزونه Variation Swatches for WooCommerce برای نمایش ویژگی های محصولات به صورت گرافیکی و جذاب استفاده می شود مثل نمایش رنگ ها و یا اندازه ها یا هر ویژگی دیگر.

۷-افزونه ویرایش صفحه تسویه حساب ووکامرس

هر چقدر فرآیند خرید ساده تر باشد کاربران بیشتری تمایل خواهند داشت که از سایت خرید کنند.شما می توانید با افزونه Checkout Field Editor صفحه تسویه حساب ووکامرس را ویرایش کنید، فیلدهایی را که نمی خواهید حذف کند و یا فیلد دلخواه جدیدی اضافه کنید. همچنین ترتیب قرارگیری فیلدها را تغییر دهید.

بهترین افزونه های ووکامرس

به طور مثال ممکن است فیلد شرکت را حذف کنید و یا فیلد استان و شهر را که معمولا درست قرار نگرفته جابه جا کنید. و همچنین یک فیلد جدید با نام شماره موبایل اضافه کنید.

۸-افزونه مقایسه ووکامرس

مقایسه کردن محصولات به کاربران اجازه می دهد که بتوانند از بین چند محصول مشابه بهترین انتخاب را داشته باشند.با افزونه YITH WooCommerce Compare که یک افزونه کاربردی دیگر از شرکت YITH محسوب می شود کاربران تک تک محصولات را به لیست مقایسه اضافه می کنند و ویژگی ها را در کنار هم مقایسه می کنند.

افزونه YITH WooCommerce Compare
مقایسه محصولات در کنار هم

۹-ویرایش گروهی محصولات ووکامرس

یکی از بهترین افزونه های ووکامرس به خصوص برای فروشگاه هایی که با تعداد زیادی محصول روبه رو هستند. یکی از کارهای سخت و روزمره برای این گونه فروشگاه ها بروزکردن روزانه اطلاعات محصولات به خصوص قیمت ها است.با افزونه PW WooCommerce Bulk Edit می توانید محصولات دلخواه خود را به صورت گروهی فیلتر و سپس ویرایش کنید.

نحوه ویرایش گروهی محصولات در ووکامرس
نحوه ویرایش گروهی محصولات در ووکامرس

به طور مثال شاید بخواهید ۱۰ درصد به قیمت محصولات یک دسته اضافه یا کم کنید. برخی ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • تغییر گروهی همه ی ویژگی های محصولات مثل وضعیت موجودی ، قیمت ، تعدادو..
 • ویرایش ویژگی هایی مانند وضعیت انبار ، وضعیت انتشار، قیمت عادی و قیمت فروش ویژه
 • مشاهده پیش نمایش قبل از ذخیره سازی
 • ویرایش ویژگی های محصولات متغییر مثل محصولات ساده
 • تغییر گروهی قیمت ها بویسله ی یک مقدار ثابت یا درصد ثابت

۱۰-افزونه نمایش سریع محصولات ووکامرس

همان طور که گفته شد YITH دارای مجموعه ای از افزونه های کمکی ووکامرس برای توسعه فروشگاه آنلاین است.افزونه YITH WooCommerce Quick View با نمایش سریع محصولات در یک پنجره در فروشگاه فرآیند خرید را ساده تر می کند و دیگر نیازی به بازکردن صفحه محصول به صورت مجزا نیست.

yith woo quick view min

هدف از این افزونه ساده سازی فرایند خرید است کاربر در فروشگاه روی دکمه “نمایش سریع کلیک می کند” و همان لحظه یک پنجره باز می شود و اطلاعات کامل هر محصول را می بیند و می تواند به سبد خرید خود اضافه کند. دیگر نیازی به باز کردن صفحه محصول برای خرید نیست.

۱۱-افزونه تخفیف گروهی ووکامرس

تخفیف ها یکی از روش های کارآمد برای تشویق مخاطبان برای خرید بیشتر است. در ووکامرس شما می توانید از طریق کوپن ها تخفیف گروهی ایجاد کنید و یا به صورت تکی برای محصولات فروش ویژه قرار دهید.اما این تخفیف ها محدودیت هایی دارند.اما شاید شما بخواهید براساس تعداد خرید یا ارزش خرید تخفیف گروهی قرار دهید.

افزونه تخفیف گروهی ووکامرس

از افزونه Discount Rules for WooCommerce برای ایجاد تخفیخف گروهی در ووکامرس،تخفیف در تعداد، تخفیف براساس مجموع خرید و ایجاد تخفیف پویا در ووکامرس برحسب در صد، یا مقدار ثابت استفاده می شود.

مثلا اگر کاربری ۱۰ تا از یک محصول را خرید برایش ۱۵% تخفیف قرار دهید.یا مثلا اگر خرید کاربر از مقدری بالاتر رفت مثلا ۵۰۰۰۰۰ تومان ۱۰% تخفیف برایش قائل شوید. به این صورت می توانید تخفیف های کاملا پویا و کارآمد تر داشته باشید.

۱۲-افزونه چت واتساپ

یکی از نیاز های هر فروشگاه آنلاین پشتیبانی کاربران قبل و بعد از خرید است. قبل از خرید شما می توانید با پاسخ به موقع به سوالات کاربران آن ها را در تصمیم گیری کمک کنید. بعد از خرید هم می توانید به پشتیبانی و رفع مشکلات کاربران بپردازید و رضایمتندی آن ها را افزایش دهید.

افزونه چت واتساپ

افزونه چت واتساپ را می توانید در همه ی صفحات و حتی در صفحه محصول ووکامرس قرار دهید. کارشناس پشتیبان تعریف کنید و کاربران با کلیک بر روی پشتیبان مورد نظر به واتساپ برای گفتگو و چت هدایت خواهند شد.خوشبختانه این افزونه توسط سایت افزونه جو با آواتارهای جذاب(هدیه) و تخفیف برای شما آماده شده است.

خرید افزونه چت واتساپ

۱۳-افزونه تاریخ تحویل سفارش برای ووکامرس

با این افزونه کاربردی ووکامرس می توانید این اجازه را بدهید که کاربران تاریخ تحویل سفارش را خودشان انتخاب کنند.بسیاری از مواقع پیش می آید که کاربران بدلیل مشغله کاری قادر به تحویل سفارش در زمان ارسال شده نیستند.و یا برای تحویل سفارش به دردسر زیادی می افتند.

افزونه تاریخ تحویل سفارش برای ووکامرس

خوشبختانه افزونه Order Delivery Date for WooCommerce از فارسی هم پشتیبانی می کند.بنابراین به راحتی تمام متن ها را می توانید ترجمه کنید و کاربر هم می تواند تاریخ شمسی را از تقویم انتخاب کند.برخی ویژگی های افزونه تاریخ تحویل سفارش عبارت است از:

 • اجازه به کاربران برای انتخاب تاریخ تحویل سفارش در صفحه تسویه حساب ووکامرس
 • غیر فعال کردن روز های هفته که قادر به تحویل سفارش نیستید
 • مشخص کردن حداقل زمانی که امکان تحویل سفارش به مشتری وجود دارد
 • اجباری کردن انتخاب تاریخ تحویل
 • پر کردن خودکار اولین تاریخی که امکان تحویل سفارش وجود دارد
 • امکان تعیین عبارات و ترجمه متن ها

۱۴-افزونه زوم محصولات ووکامرس

همان طور که از نام افزونه مشخص است یک امکان ساده به صفحه محصول شما اضافه می کند که با قرار گرفتن روی هر قسمت از تصویر محصول را بزرگنمایی می کند و می توانید آن قسمت را دقیق تر ببینید.همان طور که گفته شد شرکت YITH بهترین افزونه های کمکی ووکامرس را ارائه می دهد. افزونه YITH WooCommerce Zoom Magnifier یکی از آن هاست.

افزونه زوم محصولات ووکامرس YITH WooCommerce Zoom Magnifier
افزونه زوم محصولات ووکامرس YITH WooCommerce Zoom Magnifier

برخی ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • نمایش تصویر بزرگتر هنگام قرار گرفتن روی تصویر
 • شخصی سازی ناحیه زوم با مشخص کردن عرض و ارتفاع
 • فعال سازی یا غیر فعال سازی زوم در دستگاه های موبایلی
 • نمایش اسلایدر تصاویر بند انگشتی محصول

۱۵-افزونه چت آنلاین گفتینو

چت آنلاین در وردپرس یکی از بهترین راه ها برای پشتیبانی و پاسخ سریع به مشکلات و سوالات کاربران است. با این روش پشتیبان ها با ارسال هر پیام جدید بلافاصله می توانند به سوالات کاربران پاسخ دهند.با این که ابزارهای چت آنلاین زیادی در وردپرس وجود دارد. ابزار گفتینو با توجه به فارسی بودن و امکانات بسیار بهترین انتخاب است.

چت آنلاین در وردپرس
چت آنلاین در وردپرس

برخی مزیت ها و ویژگی های این افزونه چت عبارت است از:

 • قرار دادن ابزارک گفتگو در صفحات مختلف سایت
 • کاملا فارسی و دارای پشتیبانی کامل
 • هزینه کم برای تهیه خدمات
 • نرم افزار های موبایل و دسکتاپ برای چت آنلاین با کاربران
 • سامانه هوشمند برای رصد و پاسخگویی به کاربران
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب آموزش