بهترین افزونه های سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

در این آموزش به معرفی بهترین افزونه های مدیریت و سفارشی سازی پیشخوان وردپرس خواهیم کرد. افزونه هایی که برای مرتب سازی ، تغییر چینش ، پنهان کردن بعضی بخش ها از مدیریت وردپرس و حتی زیباسازی پنل وردپرس استفاده می شود.

در مورد شخصی سازی پنل وردپرس باید به این نکته دقت کنیم که سفارشی ساز زیاد ممکن است باعث کم شدن سرعت بارگذاری پیشخوان شود. اما مسلما این موضوع تاثیری در فرانت سایت نخواهد داشت.

افزونه سفارشی سازی کامل پیشخوان وردپرس ،منو ها و صفحه ورود White Label CMS

این افزونه به خصوص برای توسعه دهندگان و طراحان سایت که می خواهند پیشخوان ساده تری به مشتریان خود ارائه دهند مناسب است. با افزونه White Label CMS امکان ساده سازی و تغییر لوگو و برند پیش فرض وردپرس وجود دارد. علاوه براین شما می توانید صفحه ورود پیش فرض وردپرس را نیز با این افزونه سفارشی سازی کنید. در تصویر زیر یک نمونه از این سفارشی سازی را می بینید.

بهترین افزونه های سفارشی سازی پیشخوان وردپرس
سفارشی سازی صفحه ورود وردپرس

کار هایی که با این افزونه وردپرس می توانید انجام می دهید شامل موارد زیر است.

 • شخصی سازی کامل برند و لوگوی وردپرس فوتر ها و هدر ها
 • سفارشی سازی صفحه ورود به پیشخوان
 • پنهان کردن منو های پنل وردپرس از دید کاربران
 • سفارشی سازی ابزارک های پیشخوان وردپرس مثل پنهان کردن ابزارک ها و یا ایجاد ابزارک دلخواه

در تصویر زیر ایجاد یک ابزارک جدید توسط افزونه White Label CMS در پیشخوان وردپرس و همچنین هدر و فوتر سفارشی سازی شده را می بینید.

افزونه سفارشی سازی پنل وردپرس
ایجاد یک ابزارک جدید

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت وردپرس Admin Menu Editor

همان ظور که از نام افزونه برمی آید از این افزونه برای شخصی سازی کامل منوهای وردپرس مثل پنهان کردن منوها برای کاربران مختلف ، تغییر چینش ، مرتب سازی ، تغییر نام منو ها ، تغییر دسترسی منوها ، قرار دادن آیکون های سفارشی برای منوها و حتی ایجاد منوها و زیر منوهای جدید با این افزونه است.

جابه جایی منوهای پیشخوان وردپرس

در تصویر زیر با نحوه ایجاد منوها و زیر منوهای جدید با افزونه ویرایشگر منوی مدیریت آشنا می شویم. در قسمت ۱و۲ در تصویر منوی اصی و در بخش ۳ زیر منو ها ساخته می شوند.

افزونه سفارشی سازی ابزارک های داشبورد وردپرس

افزونه Dashboard Widgets Suite یک افزونه کاملا کاربردی برای مرتب سازی و تغییر چینش ابزارک های داشبورد وردپرس است. این افزونه وردپرس ۹ ابزارک جدید برای داشبورد وردپرس ارائه می دهد که این ابزارک ها کاملا کاربردی هستند.این ابزارک ها عبارتند از:

 • Control Panel: با این ابزارک می توانید ابزارک های دیگر را مستقیما از داشبورد مدیریت کنید.
 • User Notes: افزودن یاد داشت در پنل وردپرس برای نقش های کاربری متفاوت
 • Feed Box : نمایش هر گونه خبرخوان در این قسمت از آدرس های دلخواه
 • Social Box: نمایش شبکه های اجتماعی به کاربران
 • List Box: نمایش یک لیست سفارشی که از طریق منوها در پیشخوان وردپرس ایجاد می کنید.
 • Widget Box: نمایش هر ابزارک که در بخش نمایش وردپرس قرار دارد در داشبورد مثل متن ، جستجو ، تصویر و…
 • System Info: نمایش اطلاعات سیستم مثل نسخه وردپرس و php
 • Debug Log: نمایش و سفارشی سازی و یا ریست لاگ های وردپرس
 • PHP Error Log : نمایش ، شخصی سازی سازی و ریست خطاهای سرور

//قرار دادن تصاویر مربوط با نصب افزونه

افزودن ستون های جدید به لیست نوشته ها و برگه ها

با این افزونه  Admin Columns شما می توانید علاوه بر مدیریت ستون ها ی پیش فرض بخش همه ی نوشته ها و یا برگه ها مثل تغییر عنوان ستون ها ، عرض و جابه جایی آن ها ، ستون های دلخواه خود را از انواع فیلد های موجود و فیلدهای دلخواه اضافه کنید.مثل افزودن ستون تصویر شاخص ، خلاصه ، آیدی و …

افزودن ستون جدید به پیشخوان وردپرس

با این افزونه شما می توانید ستون هایی از فیلدهای دلخواه مثل فیلد هایی که با افزونه زمینه های سفارشی پیشرفته وردپرس ACF ساخته شده اند را اضافه کنید.

افزونه شخصی سازی صفحه ورود وردپرس LoginPress

با افزونه loginpress شما می توانید صفحه ورود پیش فرض وردپرس را به طور کامل شخصی سازی کنید. لوگوی وردپرس را تغییر دهید و از لوگوی شخصی خود استفاده کنید. رنگ پس زمینه را تغییر دهید و یا به جای آن تصویر دلخواه خود را قرار دهید. همچنین امکان سفارشی سازی فرم ها و تغییر متن های خطا به طور کامل وجود دارد.در تصویر زیر یک نمونه صفحه ورود سفارشی را می بینید.

افزونه قالب مدیریت وردپرس

هرچند که قالب برای مدیریت وردپرس معنی ندارد اما بلافاصله بعد از نصب افزونه Aquila Admin Theme مانند یک قالب جدید برای پیشخوان عمل می کند .با این افزونه شما می توانید استایل های صفحه ورود و پیشخوان را تغییر دهید و یک پیشخوان زیباتر به کاربران خود تحویل دهید.

افزونه قالب مدیریت وردپرس

این افزونه توسط افزونه جو کاملا فارسی سازی و راست چین شده است و می توانید نسخه فارسی آن را از سایت ما دانلود کنید.

خلاصه آموزش

در این آموزش به لیست بهترین افزونه های مدیریت ، شخصی سازی و ساده کردن پنل وردپرس آشنا شدیم.همچنین در سایت افزونه جو شما می توانید نسبت به دانلود افزونه های وردپرس اقدام کنید.در صورتی که شما نیز افزونه ای در این زمینه می شناسید می توانید در بخش نظرات ، نظر خود را بنویسید. با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *