آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس به سه روش مختلف

با سلام در این آموزش از سایت افزونه جو با آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس با شما هستیم. ابتدا ما سه روش مختلف برای نصب و فعال سازی افزونه  معرفی خواهیم کرد. سپس هریک از روش ها را در ادامه، آموزش خواهیم داد. دوتا از روش ها از طریق پیشخوان و روش سوم نصب افزونه وردپرس به صورت دستی از طریق هاست صورت می گیرد.همچنین خطاهی احتمالی در هنگام نصب افزونه را نیز بررسی خواهیم کرد.

قبل از این آموزش شما می توانید آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی لوکا هاست را ببینید.

همچنین توصیه می شود بخوانید:افزونه وردپرس چیست؟

نحوه نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس

برای نصب افزونه ها در وردپرس و فعال سازی آن ها سه روش مختلف وجود دارد. که در ادامه آموزش به معرفی و توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

 1. نحوه نصب افزونه وردپرس از طریق پیشخوان به صورت خودکار
 2. نصب دستی افزونه در پیشخوان
 3. نصب افزونه به صورت دستی از طریق هاست(نصب افزونه وردپرس در هاست)

در روش ۲و ۳ برای نصب افزونه نیاز به فایل زیپ (zip) افزونه دارید که می توانید آن را از محزن وردپرس یا سایت افزونه جو به طور مستقیم دریافت کنید.

ویدیو نصب افزونه وردپرس

توصیه می شود بخوانید:آموزش بروزرسانی افزونه ها ی وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس (روش اول)

۵دقیقه ۵ روز.

نصب پلاگین وردپرس از مخزن وردپرس از طریق پیشخوان

 1. رفتن به قسمت افزونه ها

  وارد پیشخوان وردپرس شوید.در قسمت افزونه ها بر روی افزودن کلیک کنید. تا لیست افزونه ها را مشاهده کنید.

  نصب افزونه وردپرس

 2. جستجو در لیست افزونه ها

  در با کس جستجو نام افزونه ی مورد نظر خود را جستجو کنید.یا از لیست افزونه ها یکی را انتخاب کنید.نصب و فعال سازی افزونه وردپرس

 3. بررسی ویژگی های افزونه

  بعد از پیدا کردن افزونه به توضیحات افزونه که در زیر آن درج شده، توجه کنید. مانند آخرین بروز رسانی و سازگاری با نسخه وردپرس شما.همچنین اگر بر روی نمایش جزئیات کلیک کنید،می توانید جزئیات بیشتری از آن ببینید.فعال سازی پلاگین وردپرس

 4. نصب و فعال سازی

  بر روی لینک هم اکنون نصب کن کلیک کنید تا افزونه نصب شود. بعد از نصب افزونه بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

نصب افزونه به صورت دستی از پیشخوان

برای نصب افزونه به صورت دستی ابتدا باید فایل zip افزونه را از دایرکتوری وردپرس یا سایت افزونه جو دانلود کنید. در هر دو حالت بعد از جستجو و پیدا کردن افزونه کافی است بر روی دکمه دانلود افزونه کلیک کنید.

نصب دستی افزونه در وردپرس
دانلود افزونه از سایت افزونه جو
نصب دستی افزونه در وردپرس
دانلود افزونه از مخزن وردپرس

مانند روش اول این بار هم وارد پیشخوان وردپرس شوید. از قسمت افزونه ها بر روی افزودن کلیک کنید. اما در صفحه ی باز شده این بار بر روی بارگذاری افزونه کلیک کنید،

سپس در این صفحه بر روی choose file کلیک کنید فایل افزونه را از کامپیوتر خود انتخاب کنید.

پس از بارگذاری افزونه بر روی گزینه ی “هم اکنون نصب کن” بزنید، تا فایل افزونه از حالت فشرده خارج شده و نصب شود. پس از نصب کردن افزونه، افزونه را فعال کنید.

آموزش نصب دستی افزونه از طریق هاست

در این قسمت هم مانند روش دوم ابتدا باید فایل زیپ افزونه را طبق آموزش دانلود کنید. بعد از دریافت فایل برای نصب افزونه مراحل زیر را طی کنید.

پس از ورود به هاست سی پنل واردFile Manager خود شده و مسیر زیر را دنبال کنید. public_html/wp-content/plugins در تصویر زیر مراحل را می بینید.

آموزش نصب دستی افزونه از طریق هاست
آموزش نصب دستی افزونه از طریق هاست

بعد از ورود به پوشه ی افزونه ها،از گزینه های بالا بر روی upload کنید.سپس فایل افزونه را انتخاب کنید و صبر کنید تا فایل به طور کامل بارگذاری شود.

آموزش نصب دستی افزونه از طریق هاست
آموزش نصب دستی افزونه از طریق هاست

در این مرحله باید بر روی فایل زیپ کلیک کنید و سپس از گزینه های بالا بر روی Exract بزنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود. اکنون به پیشخوان برگردید. و بر روی افزونه های نصب شده کلیک کنید. نام افزونه را در این قسمت مشاهده می کنید.

خطاها و مشکلات احتمالی نصب افزونه های وردپرس و راه حل ها

در اینجا به بررسی دلایل نصب نشدن و خطاها و مشکلات احتمالی در هنگام نصب افزونه های وردپرس به همراه راه حل های متداول برای رفع این خطاها خواهیم پرداخت.

چرا منوی افزونه ها در پیشخوان وردپرس وجود ندارد؟

در واقع این مورد یک خطا نیست بلکه ممکن است به این دلیل باشد که شما دسترسی مدیریت ندارید و سطح دسترسی شما پایین است. در این گونه موارد بهتر است از طراح یا مدیر سایت بخواهید که به شما دسترسی مدیریت بدهد.می دانیم به طور پیش فرض در وردپرس کاربران دارای سطوح دسترسی مختلف مثل مدیر، نویسنده،ویرایشگر و…هستند که مدیر دارای بیشترین اختیارات است. و پیشخوان کاربران مختلف متفاوت است.

با مشکل محدودیت حافظه روبرو هستید

در این خطا شما به قسمت افزونه ها دسترسی دارید اما نمی توانید افزونه را نصب کنید. معمولا برای افزونه هایی که حجم آن ها زیاد باشد ممکن است با چنین خطاهایی مواجه شوید.خطاهای محدودیت حافظه معمولا به دلیل محدودیت حافظه php رخ میدهد. تنظیماتی که به طور پیش فرض توسط هاست یا هسته وردپرس اعمال شده است باعث بروز این مشکل می شود. در این گونه موارد ممکن است با چنین خطایی مواجه شوید.
Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted
برای رفع این مشکل می توانید کد زیر را به پرونده wp-config.php که در پوشه ی نصب وردپرس قرار دارد اضافه کنید.
define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');
البته در صورتی که با ویرایش فایل های وردپرس آشنایی ندارید این کار را انجام ندهید چون ممکن است باعث بروز خطا در سایت شما شود.

سایت شما در یک وردپرس شبکه قرار دارد

می دانیم که در وردپرس امکان شبکه کردن چند سایت تحت یک مدیریت واحد به نام مدیر شبکه وردپرس وجود دارد. در این گونه موارد ممکن مدیر شبکه منوی افزونه ها را در سایت های مختلف محدود کرده باشد. در این گونه موارد می توانید از مدیر شبکه بخواهید که افزونه مورد نظر را برای شما نصب کند.

مشکل قالب و افزونه ها

در صورتی که مشکل شما با هیچ یک از راحل های بالا رفع نشد ممکن است یکی از افزونه ها یا قالب شما این خطا را ایجاد کرده است. برای فهمیدن این موضوع می توانید افزونه ها را به طور موقت غیر فعال کنید و وضعیت را بررسی کنید. همچنین می توانید قالب پیش فرض وردپرس را به طور موقت فعال کنید شاید مشکل از قالب باشد.

همچنین توصیه می شود بخوانید: ایجاد لیست افزونه ها و نصب گروهی افزونه ها در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *