آموزش بکاپ گیری دستی در وردپرس-جلسه دوم

در این آموزش که در ادامه آموزش مربوط به بکاپ گیری وردپرس تهیه شده است. با نحوه بکاپ گیری دستی در وردپرس به طور کامل آشنا خواهیم شد.

چرا بکاپ گیری دستی در وردپرس مهم است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید. که چرا با وجود روش هایی مانند بکاپ گیری خودکار، و بکاپ های هاستینگ باید بکاپ گیری دستی را انجام می دهیم.

به هر حال باید به این نکته توجه کنیم که اطلاعات مهم ترین دارایی های هر سایت محسوب می شود. به هرحال روش های دیگر به طور خودکار انجام می شوند و ممکن است فایل ها خراب ایجاد شوند. یا افزونه به هر دلیلی درست عمل نکند و بخواهید هرزگاهی یک بکاپ دستی هم انجام دهید.

مراحل بکاپ گیری دستی از طریق سی پنل

زمان مورد نیاز: ۵ دقیقه.

می دانیم که دو قسمت اصلی سایت فایل public_html , پایگاه داده هستند. که باید از هر دو خروجی بگیرید.

 1. پوشه ی public_html

  از هاست سی پنل وارد filemanger ,public html شوید.

 2. فشرده سازی

  از گزینه های بالا بر روی sellect all کلیک کنید تا همه موارد انتخاب شوند. و بر روی compress کلیک کنید. و بعد از انتخاب فرمت و آدرس ذخیره سازی تایید کنید. می توانید مسیر / رو انتخاب کنید که مسیر قبل از public_html است.که امنیت بالایی دارد. یا می توانید آن را دانلود کنید.

 3. باز گردانی

  در مواقع لزوم می توانید پوشه های موجود درpublic_html را به طور کامل پاک کنید.و فایل فشرده را به آن مسیر انتقال داده و بر روی Extract کیک کنید تا از حالت فشرده خارج شود.

 4. بکاپ گیری از پایگاه داده

  کافی است وارد phpmyadmin شوید و پس از انتخاب پایگاه داده همه جداول را انتخاب و بر روی Export کلیک کنید. و با انتخاب فرمت sql بر روی Go کلیک کنید. تا دانلود شود.

۱+