افزونه User Role Editor

افزونه User Role Editor

  • آخرین بروز رسانی: 1 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 600000
  • نسخه افزونه: 4.55.1
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.6 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.0
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

همان طور که می دانید وردپرس به طور پیش فرض امکان مدیریت کاربران را فراهم می کند. اما این امکان بسیار سطح پایین است،فقط شامل انتخاب نقش کاربران مانند مشترک،مشارکت کننده،نویسنده،ویرایشگر و… است.شما با افزونه User Role Editor می توانید امکان تغییر سطح دسترسی بیشتری نسبت به نقش کاربران شامل انتخاب دسترسی به نوشته ها ،پلاگین ها و قسمت های مختلف وبسایت داشته باشید.

توصیه می شود بخوانید:نصب و فعال سازی افزونه وردپرس

تعیین نقش کاربران با افزونه User Role Editor

به طور پیش فرض وردپرس کاربران را مدیریت می کند اما فقط می توان کاربران را در سطوح مختلف مانند مشترک،نویسنده،ویرایشگر و…تقسیم کرد نمی توان به هریک از نقش های آن ها توانایی های لازم را اضافه یا کم کرد.اما با افزونه User Role Editor شما برای هر کاربر می توانید نقش تعیین کنید و مطابق با آن نقش محدودیت ها وتوانایی هایی را به آن اختصاص دهید مثلا تعیین کنید که نویسنده فقط قادر به دیدن نوشته های خود باشد و یا به قسمت پلاگین ها دسترسی داشته باشد یاخیر.

تنظیمات افزونه تغییر نقش کاربران

پس از نصب و فعال سازی افزونه برای مشاهده تنظیمات مربوط به افزونه User Role Editor می توان از قسمت تنظیمات وردپرس به آن دسترسی پیدا کرد.مهم ترین تنظیمات افزونه به شرح زیر است.

  • تب General :در این تب با زدن گزینه User role capabilities شما قادر خواهید بود برای هرنقش محدودیت ها وتوانایی ها را در نظر بگیرد،سعی کنید تیک گزینه Show administrator role را نزنید چون ممکن است ناخواسته دسترسی های مدیر را تغییر دهید وسایت را دجار مشکل کنید.با برداشتن این تیک شما نمی توانید دسترسی های مدیر را تغییر دهید
  • تب Additional modules :در این قسمت شما مشخص می کنید که کاربرانی که نقشی به آن ها اختصاص نداده شده هم در شمارش وردپرس قرار گیرد
  • تب Default roles:در تب شما می توانید تعیین کنید که نقش پیش فرض کاربر تازه ثبت نام کرده چه باشد.بازدن تیک گزینه های پایین برای هر کاربر شما می توانید چند نقش هم تعیین کنید.

ویرایش نقش کاربران با افزونه
User Role Editor

برای تغییر یا تعیین نقش کاربران با استفاده از این افزونه ابتدا از قسمت کاربران User Role Editor را انتخاب نمایید تا با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو شوید.باید از منوی select بالا نقش موردنظر را انتخاب کنید ودر پایین باز زدن تیک گزینه ها قابلیت های مربوط به آن نقش را انتخاب کنید ودر نهایت بر روی Update کلیک کنید تا نقش ویرایش شود.

User Role Editor
افزونه User Role Editor

توصیه می شود بخوانید: افزودن کاربر ناظر در وردپرس

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.