افزودن آیکون به منو وردپرس

افزودن آیکون به منو وردپرس-افزونه افزودن آیکون به منو ها-Menu Icons by ThemeIsle

 • آخرین بروز رسانی: 6 روز قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 200000
 • نسخه افزونه: 0.12.8
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.9 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.7.2
 • حداقل نسخه وردپرس :4.3
دانلود افزونه وردپرس Menu Icons by ThemeIsle
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

از این افزونه برای افزودن آیکون به منو وردپرس استفاده می شود. با این افزونه وردپرس شما می توانید به انواع مختلفی از آیکون ها در دسته بندی های مختلف دسترسی داشته باشید.

افزودن آیکون به منو وردپرس چه تاثیری در جذب مخاطبین دارد؟

می دانیم که گرافیک جذاب می تواند تاثیر مثبتی بر مخاطبان شما داشته باشد. افزودن آیکون های جذاب به قسمت های مختلف، از جمله منو ی سایت وردپرس شما علاوه بر زیبایی می تواند باعث راهنمایی کاربران شود. البته که در این میان آیکون ها به دلیل حجم کمتر نسبت به تصاویر اولویت دارند. که به خودی خود از کاهش سرعت سایت جلوگیری می کند.

در ادامه از یک افزونه وردپرس برای افزودن آیکون ها استفاده خوهیم کرد. البته بعضی قالب ها به طور پیش فرض این امکان را داشته باشند.

افزونه آیکون وردپرس
افزونه آیکون وردپرس

افزونه افزودن آیکون به منو ها

با توجه به رایگان بودن این افزونه وردپرس ،می توانید، نام آن را از قسمت افزونه ها جستجو و به راحتی نصب کنید. خوشبختانه استفاده از این افزونه بسیار ساده است. و تنظیمات خاصی ندارد. کافی است در پیشخوان وردپرس به قسمت نمایش و فهرست ها بروید و فهرست مورد نظر خود را از بالا انتخاب کنید. و یا یک فهرست جدید ایجاد کنید. برای افزودن آیکون به تک تک آیتم های منو در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه می شود بخوانید :افزونه امتیاز دهی ستاره ای وردپرس

تنظیمات اولیه

تنظیمات این افزونه در همین قسمت فهرست ها قرار دارد، که شامل تنظیمات ساده ای است. اگر دقت کنید در سمت راست در قسمت گزینه های فهرست، قسمت جدیدی به نام Menu Icons Setting اضافه شده است.که اگر آن را باز کنید.شامل بخش های زیر است.

Global:در این بخش کافی است انتخاب کنید. که به چه دسته آیکون هایی می خواهید دسترسی داشته باشید که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است.

افزودن آیکون به منو وردپرس
افزودن آیکون به منو وردپرس
 • Dashicons:این مورد که به طور پیش فرض انتخاب شده است. شامل آیکون های پیش فرض خود وردپرس است.
 • Font Awesome:شامل آیکون هایی است که از سایت fontawesome.com گرفته شده که یکی از معروف ترین سایت ها در زمینه آیکون می باشد.
 • Image,svg:با انتخاب این دو مورد می توانید آیکون دلخواه خود را بارگذاری کنید. همچنین می توانید از آیکون ها، با فرمت svg که بسیار با کیفیت هستند نیز استفاده کنید. البته باید آیکون ها به اندازه ی مناسب بار گذاری شوند.

Current Menu:در این قسمت تنظیمات مربوط به اندازه و محل قرار گیری آیکون ها در منو ی سایت شما می باشد. البته به این نکته باید توجه کرد که تنظیمات این قسمت به کل آیتم های منو اعمال می شود. و بسته به این که شما چه نوع آیکون هایی را در مرحله ی قبل انتخاب کرده اید. می تواند این تنظیمات کم یا زیاد شود.

افزونه افزودن آیکون به منو ها
افزونه افزودن آیکون به منو ها
 • Hide Label: در این قسمت می توانید انتخاب کنید که نوشته روی آیکون ها پنهان شود(yes) یا به نمایش در آید.(NO)
 • Position: محل قرار گیری آیکون قبل (before) یا بعد از هر آیتم منو.
 • Vertical align: محل قرار گیری به صورت عمودی بالا یا پایین ، وسط و …فهرست.
 • دو قسمت با قی مانده مربوط به حداکثر انداره مربوط به آیکون های بار گذاری شده است.

نکته : تا اینجا تنظیمات اولیه را انجام داده ایم برای اینکه تنظیمات شما ذخیره شود، ابتدا بر روی save setting کلیک کنید. و در ادامه برای اطمینان بیشتر ار ذخیره سازی، بر روی ذخیره فهرست هم کلیک کنید.

افزودن آیکون به هریک از گزینه های فهرست در وردپرس

برای افزودن آیکون به هریک از عناصر فهرست ،کافی است که آن را باز کنید و در ادامه مانند تصویر زیر بر روی select icon کلیک کنید. تا لیست مربوط به آیکون ها باز شود.

Menu Icons by ThemeIsle
Menu Icons by ThemeIsle

در قسمت سمت راست (۱) شما می توانید نوع آیکون ها را انتخاب کنید که در تنظیمات قسمت قبل تیک زدید. با انتخاب هر نوع، آیکون های مربوط به آن ها نیز بار گذاری می شود. با انتخاب دو قسمت image ,svg هم باید آیکون مورد نظر را در رسانه بارگذاری کنید.

در بالای آیکون ها هم گزینه ای وجود دارد، که می توانید آیکون ها را براساس دسته بندی های مختلف فیلتر کنید. با انتخاب هریک از آیکون ها تنظیمات مربوط به آیکون در سمت چب صفحه به نمایش در می آید. که شامل همان تنظیماتی است، که در قسمت Current menu توضیح داده شد. با این تفاوت که این تنظیمات فقط برای همین آیکون اعمال می شود.

افزودن آیکون به فهرست وردپرس
افزودن آیکون به فهرست وردپرس

در قمست Preview یا پیش نمایش هم می توانید با اعمال تنظیمات تغییرات را در نحوه نمایش آیکون مشاهده کنید. در نهایت می توانید از پایین بر روی گزینش کلیک کنید تا آیکون انتخاب شود.

در نهایت با انتخاب آیکون برای تمام گزینه های منو می توانید فهرست را ذخیره و آن را مشاهده کنید.

افزونه آیکون ودپرس
افزونه آیکون ودپرس

خلاصه: در این آموزش با نحوه افزودن آیکون به منو وردپرس با یک افزونه بسیار جذاب آشنا شدیم. شما همچنین می توانید مقالهافزونه ساخت مگامنو در وردپرس را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.