افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس Captcha Code

افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس Captcha Code

  • آخرین بروز رسانی: 3 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 80000
  • نسخه افزونه: 2.7
  • امتیاز کاربران وردپرس :4 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.7.2
  • حداقل نسخه وردپرس :3.0
دانلود افزونه وردپرس کد امنیتی
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

افزونه کپچا وردپرس Captcha Code برای افزودن کد امنیتی به فرم های مختلف وردپرس ازجمله فرم های ورود ،ثبت نام، نظرات و…مورد استفاده قرار می گیرد.این افزونه کاملا به فارسی ترجمه شده و می توانید از بالای همین صفحه آن را دانلود کنید.

کد امنیتی کپچا چیست و چه کاربردی دارد؟

از کد کپچا برای امنیت فرم ها در مقابل ربات ها و نرم افزار های مخرب که به صورت خودکار قصد خرابکاری از طریق فرم ها را دارند استفاده می شود. به این ترتیب که کاربر مجبور است برای ارسال فرم کد امنیتی یا کپچا را که به صورت تصادفی توسط افزونه کپچا وردپرس تولید می شود را وارد کند.

کپچا ها انواع مختلفی دارند مثل کد امنیتی کپچا که یک کد شامل حروف و اعداد به کاربر نمایش داده می شود. کپچای ریاضی که باید یک معادله ساده ی ریاضی مثل جمع یا تفریق حل شود. و کپچای گوگل که اعتبار سنجی از طریق گوگل و جمله معروف “من ربات نیستم” صورت می گیرد.در این زمینه می توانید افزونه ریکپچا برای وردپرس را ببینید.

افزونه کد کپچا وردپرس

افزونه کد امنیتی کپچا را از بالای همین صفحه می توانید دانلود و نصب کنید . در این زمینه می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس به سه روش مختلف را ببینید بعد از نصب و فعال سازی افزونه نام Captcha Code در بخش تنظیمات وردپرس قرار می گیرد.با کلیک بر روی آن تنظیمات آن باز می شود.

افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس
افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس

قرار دادن کد امنیتی کپچا برای فرم های وردپرس

تنظیمات افزونه کپچا وردپرس برای قرار دادن تصویر امنیتی بسیار ساده و کاملا به فارسی است. کافی است نوع کد کپچا و فرم ها را انتخاب کنید.

افزونه Captcha Code
افزونه Captcha Code

تصویر امنیتی

  • انتخاب نوع کاراکترهای تصویر امنیتی: شامل حروف بزرگ ، کوچک یا هردو
  • انتخاب نوع تصویر امنیتی: حروف، اعداد یا هردو
  • تعداد کاراکترهای کد امنیتی: تعداد کاراکتر های کد کپچا از ۳ تا ۶

تنظیمات نمایش تصویر امنیتی: باید برای هر فرم که می خواهید تصویر امنیتی را فعال یا غیر فعال کنید. شامل فرم های ورود، عضویت، نظرات و فراموشی رمز است. برای فعال کردن کد کپچا برای هر فرم گزینه بلی را انتخاب می کنیم. توصیه می شود برای همه ی فرم ها فعال کنید.

در نهایت برای ذخیره تنظیمات افزونه Captcha Code برای ذخیره کلیک کنید. در تصویر زیر نمونه ای از کد کپچا را در فرم ورود وردپرس می بینید.

افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس
افزونه کد امنیتی کپچا برای وردپرس

خلاصه آموزش

در این آموزش با افزونه Captcha Code برای قرار دادن کد امنیتی یا همان کپچا در وردپرس برای محافظت از فرم های مختلف مثل فرم ثبت نام و نظرات در مقابل تلاش های خرابکارانه و اسپم آشنا شدیم. برای دیدن آموزش افزونه های وردپرس سایت افزونه جو را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.