آموزش نصب افزونه idm برای گوگل کروم

افزونه idm برای مرورگر گوگل کروم
  • نوع افزونه :مدیریت دانلود
  • تعداد نصب :+10 میلیون نصب
(0) افزودن به علاقه مندی ها

می دانیم که نرم افزار اینترنت دانلود منیجر برای مدیریت دانلود فایل های با حجم بالا استفاده می شود که با تکه تکه کردن فایل ها به قسمت های کوچک تر می تواند سرعت دانلود را تا چند برار افزایش دهد. برای استفاده از این برنامه نیاز هست که افزونه idm برای مرورگر گوگل کروم نصب شود.

این افزونه معمولا به صورت خودکار بعد از نصب نرم افزار idm ،بر روی مرورگر نصب خواهد شد. اما بعضی مواقع ممکن است که بدلایلی نصب نشود و یا افزونه به درستی کار نکند در این گونه موارد بهتر است که آن را به صورت دستی دانلود و نصب کنیم.

افزونه idm گوگل کروم

همان طور که گفته شد، افزونه idm برای مرورگر گوگل کروم بلافاصله بعد از نصب نرم افزار ویندوز به صورت خودکار نصب خواهد شد.برای اطمینان از نصب آن می توانید آدرس chrome://extensions/ را در مرورگر کروم وارد کنید. لیست افزونه های نصب شده را مشاهده خواهید کرد.

افزونه idm گوگل کروم

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر معمولا به این صورت کار می کند که فایل های ویدیویی را در یک سایت شناسایی می کند. و در یک گوشه از آن عبارت “Download this video” قرار می گیرد که با کلیک بر روی آن می توانید ویدیو را دانلود کنید.

اما در صورتی که این عملکرد دچار مشکل شده است و افزونه idm کروم به درستی فایل ها را شناسایی نمی کند.و یا اینکه به همراه نرم افزار نصب نشده لازم است که آن را به صورت دستی دانلود و نصب کنید.

برای اطمینان از عملکرد صحیح نرم افزار مدیریت دانلود یا idm مطمن شوید که آخرین نسخه از آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید.

نصب دستی افزونه idm

در حالتی که افزونه idm نصب شده و به درستی کار نمی کند. ابتدا باید با کلیک بر روی دکمه “remove” که در تصویر بالا مشخص است آن را حذف و دوباره از ابتدا نصب کنیم.

همچنین اگر افزونه بدلایلی به همراه نرم افزار نصب نشده و یا اینکه به صورت تصادفی توسط شما حذف شده است. باز هم می توانیم آن را دوباره نصب کنیم.

روش اول نصب محلی

در این روش کافی است که به محل نصب نرم افزار در ویندوز خود که معمولا به طور پیش فرض آدرس زیر است بروید:

C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager
نصب دستی افزونه idm کروم

در این پوشه به دنبال فایلی به نام "IDMGCExt.crx" بگردید. آن را بردارید و درون صفحه افزونه های کروم که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم رها کنید. به این ترتیب افزونه idm کروم نصب خواهد شد.

روش دوم نصب از طریق فروشگاه کروم

گوگل کروم دارای مخزن عظیمی از افزونه هاست که برخی از آن ها را در سایت افزونه جو ما بررسی کردیم . بنابراین افزونه idm را هم به راحتی می توانیم از این مخزن نصب و دانلود کنیم کافی است مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا به صفحه افزونه در فروشگاه کروم بروید و بر روی “add to chrome” کلیک کنید .

افزونه idm کروم

یک هشدار برای شما به نمایش در می آید که به معنای دادن مجوز به افزونه برای دسترسی به سایت هاست بر روی “add extension” بزنید تا افزونه دانلود و نصب شود.

در این آموزش با نحوه حل مشکل نصب نشدن افزونه idm در مرورگر گوگل کروم و دانلود و نصب مجدد آن به دو روش مختلف آشنا شدیم. شما می توانید در سایت افزونه جو به عنوان یک مرجع به دنبال افزونه های گوگل کروم یا هر افزونه دیگری باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه نصب افزونه گوگل کروم

  1. وارد آدرس فروشگاه وب کروم شوید.
  2. نام افزونه مورد نظر خود را جستجو و پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا صفحه افزونه باز شود.
  3. در صفحه افزونه بر روی "Add to Chrome کلیک کنید.
  4. بعضی از افزونه ها برای تایید ممکن است نیاز به مجوز ها و دسترسی هایی داشته باشند. در این گونه موارد بر روی دکمه "Add extension" برای تایید دسترسی کلیک کنید.(البته باید از امنیت افزونه ها اطمینان کامل داشته باشد.)
  5. بعد از نصب ،آیکون افزونه به بالا سمت راست مرورگر کروم اضافه می شود. که می توانید از آن استفاده کنید.
  6. در صورتی که آیکن افزونه را نمی بینید در بالا سمت راست مرورگر کروم بر روی آیکن اکسنش های کروم  کلیک کنید و سپس پین افزونه را فعال کنید.
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید آموزش کامل نصب ، دانلود و مدیریت افزونه های گوگل کروم را در سایت افزونه جو مشاهده کنید.