افزونه تشخیص رنگ کروم | افزونه ColorZilla

افزونه تشخیص رنگ کروم
 • نوع افزونه :گوگل کروم
 • تعداد نصب :بالای 3 میلیون
(0) افزودن به علاقه مندی ها

افزونه ColorZilla برای تشخیص رنگ سایت ها که با ابزار انتخاب گر رنگ و تولید کد رنگ در مرورگر محبوب گوگل کروم مورد استفاده قرار می گیرد.این ابزار می تواند مورد استفاده برنامه نویسان و طراحان سایت قرار بگیرد.

افزونه تشخیص رنگ در کروم

بسیاری از مواقع از رنگ بندی یک سایت خوشمان می آید و می خواهیم بدانیم که از چه کد رنگ و پالت رنگی در طراحی استفاده شود.با افزونه ColorZilla امکان تشخیص کد رنگ هر نقطه سایت و همچنین کل رنگ های مورد استفاده شده در سایت وجود دارد.

برخی ویژگی های افزونه عبارتند از:

 • تشخیص رنگ هر نقطه از سایت با با ابزار قطره چکان
 • انتخابگر رنگ پیشرفته مثل برنامه فتوشاپ
 • تولید کنند رنگ گردینت
 • تشخیص پالت رنگ هر سایت
 • انتخاب رنگ از ۷ پالت رنگی آماده توسط افزونه
 • تاریخچه رنگ های انتخاب شده قبلی
 • نمایش اطلاعات المان ها مثل name,class,id,…
 • کپی خودکار رنگ های انتخاب شده

نصب افزونه ColorZilla

برای نصب افزونه انتخابگر رنگ ColorZilla کافی است به صفحه افزونه در فروشگاه گوگل کروم بروید و افزونه را نصب کنید بعد از نصب آیکون افزونه به بالای مرورگر کروم در کنار نوار آدرس اضافه می شود.ابزارها را به ترتیب توضیح خواهیم داد.

نصب افزونه ColorZilla

در این زمینه می توانید راهنمای نصب را مشاهده کنید.

تشخیص رنگ سایت ها

برای تشخیص رنگ هر نقطه از سایت کافی است دو بار روی آیکن افزونه کلیک کنید. به این ترتیب ابزار قطره چکان فعال می شود. و روی هر نقطه از سایت قرار بگیرید کد رنگ آن را در بالا به نمایش می گذارد.همچنین برای ذخیره و کپی این کد رنگ کافی است یک بار روی نقطه مورد نظر کلیک کنید.

تشخیص رنگ سایت ها

تشخیص پالت رنگی سایت

برای تشخیص پالت رنگی یا کل رنگ های استفاده شده در یک سایت کافی است ابزار Web Page Color Analyzer را انتخاب کنید. به این ترتیب افزونه شروع به آنالیز رنگ های سایت می کند و پالت رنگی سایت را به نمایش می گذارد.

تشخیص پالت رنگی سایت

در تصویر زیر نتیجه آنالیر پالت رنگ افزونه ColorZilla را در یک سایت می بینید.

تشخیص پالت رنگ سایت افزونه ColorZilla

ابزار های دیگر افزونه ColorZilla

در ادامه ابزارهای مفید دیگر این افزونه تشخیص رنگ گوگل کروم را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب گر رنگ Color Picker

همان طور که از نام این ابزار مشخص است با کلیک بر روی این ابزار ، یک انتخاب گر رنگ مانند فتوشاپ باز می شود که می توانید کد های رنگی دلخواه خود را انتخاب کنید . همچنین یک تاریخچه از رنگ های قبلا انتخاب شده را خواهید دید.

انتخاب گر رنگ Color Picker

تاریخچه رنگ (Picked Color History):

این ابزار دقیقا مشابه انتخابگر رنگ هست و یک تاریخچه از رنگ های انتخاب شده قبلی به نمایش می گذارد که می توانید کد رنگ موردنظر خود را کپی کنید.

پالت های رنگ آماده(Palette Browser)

با کلیک روی این گزینه می توانید از میان هفت پالت رنگی آماده رنگ دلخواه خود را پیدا کنید و در طراحی خود از آن استفاده کنید.با انتخاب هر رنگ ، در سمت راست کد رنگ و پیش نمایش آن را خواهید دید.

پالت های رنگ آماده(Palette Browser)

رنگ گرادینت (CSS Gradient Generator)

با انتخاب این گزینه به این صفحه هدایت خواهید شد. شما می توانید رنگ های جذاب گرادینت را برای سایت خود انتخاب کنید.در سمت چب تنظیمات رنگ را می توانید انجام دهید و در سمت راست هم می توانید پیش نمایش رنگ را ببینید و کد css آن را کپی کنید.

ColorZilla7

در این آموزش با یک افزونه تشخیص رنگ عالی مرورگر محبوب گوگل کروم آشنا شدیم. که می تواند تقریبا تمام نیاز طراحان سایت و برنامه نویسان را پالت های رنگی و کدهای رنگ بر طرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه نصب افزونه گوگل کروم

 1. وارد آدرس فروشگاه وب کروم شوید.
 2. نام افزونه مورد نظر خود را جستجو و پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا صفحه افزونه باز شود.
 3. در صفحه افزونه بر روی "Add to Chrome کلیک کنید.
 4. بعضی از افزونه ها برای تایید ممکن است نیاز به مجوز ها و دسترسی هایی داشته باشند. در این گونه موارد بر روی دکمه "Add extension" برای تایید دسترسی کلیک کنید.(البته باید از امنیت افزونه ها اطمینان کامل داشته باشد.)
 5. بعد از نصب ،آیکون افزونه به بالا سمت راست مرورگر کروم اضافه می شود. که می توانید از آن استفاده کنید.
 6. در صورتی که آیکن افزونه را نمی بینید در بالا سمت راست مرورگر کروم بر روی آیکن اکسنش های کروم  کلیک کنید و سپس پین افزونه را فعال کنید.
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید آموزش کامل نصب ، دانلود و مدیریت افزونه های گوگل کروم را در سایت افزونه جو مشاهده کنید.