فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس

فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس-آموزش افزونه Contact Form 7 Multi -Step Forms

  • آخرین بروز رسانی: 4 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 20000
  • نسخه افزونه: 4.0.2
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.2 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.7
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

افزونه فرم تماس ۷ چند مرحله ای در وردپرس یک افزونه کاربردی برای ساخت فرم های تماس با ما یا فرم های دیگر به صورت چند صفحه ای با افزونه فرم تماس ۷ است.

چرا از فرم های تماس چند مرحله ای در وردپرس استفاده می شود؟

کاربران تنوع و سادگی را دوست دارند. ساختن فرم های تماس چند مرحله ای در وردپرس، که کاربر پس از وارد کردن اطلاعات کمی وارد صفحه ی بعد می شود از پیچیدگی فرم ها می کاهد. و کاربران را خسته نمی کند.

افزونه وردپرس فرم تماس ۷ چند مرحله ای

افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms یک افزونه وردپرس مجزا نیست. بلکه یک امکان اضافه برای افزونه فرم تماس ۷ است.برای استفاده از این افزونه کافی است ابتدا افزونه Contact form 7 را نصب و سپس این افزونه را نصب وفعال سازی کنید.

می توانید افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر را ببینید.

ساخت یک فرم تماس چند صفحه ای

برای ساخت یک فرم تماس با ما چند مرحله ای یا هر فرم دیگر باید سه فرم تماس، که هریک شامل فرم های مورد نظر، و سه برگه برای قرار دادن کد های کوتاه، هریک از فرم ها.برای آشنایی با جزئیات ساخت فرم تماس می توانید.آموزش این افزونه را بخوانید.

مرحله ی اول ساخت فرم های تماس

در پیشخوان وردپرس در قسمت فرم تماس بر روی افزودن جدید کلیک کنید.

فرم تماس۱را به صورت زیر می سازیم. که دارای دو فیلد ««نام و ایمیل»» به صورت الزامی است. همچنین از دکمه ی submit نیز استفاده شده است. با این تفاوت که متن آن را به جای ««ارسال»» به ««بعدی»» تغییر داده ایم. برای این کار فقط کافی است متن را انتخاب کرده و متن دلخواه خود را بنویسید.بر روی ذخیره کلیک کنید.

فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس
فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس

در ادامه کافی است. یک برگه ی جدید اضافه کنید. و کد کوتاه این فرم را کپی کرده و در برگه ی جدید قرار دهید.همان طورر که در شکل زیر مشخص است ما نام هر سه برگه را ««فرم نظر سنجی»» قرار داده ایم.بعد از این کار برگه را انتشار دهید.

فرم تماس با ما در وردپرس
فرم تماس با ما در وردپرس

فرم تماس ۲:مانند حالت قبل فرم ۲ را هم می سازیم. و فیلد های دلخواه خود را در آن قرار می دهیم با این تفاوت که این بار موس را بعد از فیلد ««مرحله بعد»» قرار دهید. و از فیلد های بالا [previous] را انتخاب ودر تنظیمات آن Label آن را بر روی مرحله ی قبل بگذارید. این دکمه فرم شما را به فرم قبل می برد.

افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms
افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms

مانند حالت قبل این فرم را هم ذخیره و کد کوتاه آن را در برگه ی دوم خود قرار دهید.

فرم تماس ۳:برای این که بتوانید اطلاعات فرم های قبل را که کاربر وارد کرده در این فرم نمایش دهید. می توانید از فیلد form field استفاده کنید. و در تنظیمات آن در قسمت Name نام فیلد را از فرم های قبل وارد کنید. که ما در شک زیر your-name را برای نمایش نام از فیلد های فرم اول را قرار دادیم.

فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس
تنظیمات تگ form field
افزونه فرم تماس 7 چند مرحله ای
تگ form field

یادمان باشد که این فرم را هم ذخیره کنیم و کد کوتاه آن را در برگه ی سوم قرار دهیم. و آن را انتشار دهیم.

همچنین پیشنهاد می شود: بخوانید افزونه عضویت و ثبت نام وردپرس

اتصال فرم ها به یکدیگر

وارد فرم تماس اول شده و موس را در انتهای فرم قرار دهید. این بار از بین تگ ها، تگ multistep را انتخاب کنید.که یک تگ پنهان است و کار آن فقط اتصال فرم ها به یکدیگر است.در تنظیمات تگ که ظاهر می شود.مانند تصویر زیر، مرحله فعلی که همان صفحه اول است. و تعداد کل مراحل را وارد کنید.

افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms
تنظیمات تگ [multistep]

در قسمت url هم باید آدرس برگه ای که می خواهید. که کاربر پس از تکمیل فرم اول به آن هدایت شود. را مشخص می کنید. که همان آدرس برگه ی دوم است.

فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس
تگ [multistep]

برای فرم های بعد هم همین مراحل را تکرار کنید. با این تفاوت که برای فرم تماس ۲ در قسمت url آدرس برگه ی سوم را قرار دهید. و برای فرم تماس آخر هم از این تگ استفاده کنید. ولی این بار می توانید قسمت آدرس را خالی بگذارید.یا یک آدرس دیگر وارد کنید که کاربر پس از تکمیل فرم به آن هدایت شود.

جمع بندی: اکنون فرم تماس شما به صورت چند مرحله ای درآمده که ما برای این کار از افزونه فرم تماس ۷ و در کنار آن از افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms استفاده کریم. تصویر فرم های ایجاد شده را در زیر مشاهده می کنید.

افزونه فرم تماس 7 چند مرحله ای
فرم تماس ۱
فرم تماس چند مرحله ای در وردپرس
فرم تماس ۲
فرم تماس با ما در وردپرس
فرم تماس آخر

توصیه می شود بخوانید : افزونه فرم تماس حرفه ای در وردپرس و افزونه فرم نظرسنجی در وردپرس

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.