فرم تماس با ما در وردپرس-افزونه فرم تماس ۷ -Contact Form 7

افزونه فرم تماس 7
 • آخرین بروز رسانی: 1 ماه قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 5 میلیون
 • نسخه افزونه: 5.6.3
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.1 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 6.0.2
 • حداقل نسخه وردپرس :5.9
دانلود افزونه وردپرس فرم تماس 7
(1) افزودن به علاقه مندی ها

فرم تماس با ما در وردپرس، با افزونه فرم تماس ۷، این امکان را می دهد که شما با مخاطبان خود در ارتباط باشید.این افزونه وردپرس کاملا فارسی ، رایگان و استفاده از آن بسیار ساده و جذاب است. هر چند با این افزونه می توانید فرم های مختلفی ایجاد کنید. اما اگر به دنبال ایجاد فرم های متنوع از فرم های شرطی و فرم های پرداخت گرفته تا فرم های استخدام و آزمون می توانید از افزونه gravity form وردپرس استفاده کنید.

اهمیت فرم تماس با ما در سایت وردپرس چیست؟

داشتتن فرم تماس با ما در سایت باعث ایجاد یک ارتباط امن و پایدار با کاربران می شود. البته که امروزه روش های مرسوم دیگری همچون شبکه های اجتماعی، ارتباط تلفنی یا پیامکی از جمله روش های ارتباط با کاربران است.

اما معمولا فرم های تماس از پایدداری بیش تری برخوردارند. و نشان دهنده ی اعتبار و اهمیت سایت می باشند.در ادامه روش ساخت فرم تماس با ما در وردپرس را با این افزونه محبوب شرح خواهیم داد.

همچنین شما می توانید بعد از یادگیری این افزونه،افزونه فرم تماس به صورت چند مرحله ای هم استفاده کنید. که وابسته به این افزونه است.

تنظیمات افزونه فرم تماس ۷

بعد از نصب و فعال سازی افزونه Contact Form 7 نام فرم تماس در قسمت پیشخوان قرار می گیرد.

فرم تماس با ما وردپرس
فرم تماس با ما وردپرس

در قسمت فرم ها ی تماس شما می توانید. فرم های تماسی را که تاکنون ایجاد کرده اید. ببینید. که به طور پیش فرض فرم تماس ۱ برای این افزونه وجود دارد.

برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس کافی است که بر روی افزودن کلیک کنید.. همچنین شما می توانید. از قسمت یکپارچه سازی اطلاعات فرم های مختلف خود را دریک جا جمع کنید. و همچنین فرم تماس خود را برای امنیت بیشتر به ریکپچا وصل کنید.

برای اتصال افزونه فرم تماس ۷ به ریکپچا بر روی یکپارچه سازی کلیک کنید. در این بخش در قسمت ریکپچا بر روی تنظیمات همگام سازی کلیک کنید. که از شما یک کلید سایت و رمز عبور می خواهد. که کافی است، بر روی لینک قرار داده شده کلیک کنید. واین اطلاعات را از گوگل دریافت کنید. و در قسمت های خواسته شده وارد کنید.

فرم تماس 7
اتصال فرم تماس ۷ به ریکپچای گوگل

در این زمینه مقاله نحوه دریافت شناسه ریکپچا از گوگل را بخوانید.

نحوه ایجاد یک فرم تماس با ما ساده

برای ساخت یک فرم تماس با ما در وردپرس لازم نیست که با همه ی تنظیمات این افزونه آشنایی کامل را داشته باشید. برای این کار بعد از فعال سازی افزونه می توانید به قسمت فرم های تماس بروید. و از فرم تماس پیش فرض این افزونه با نام فرم تماس ۱ استفاده کنید.

البته دقت کنید. که پیکربندی مربوط به ایمیل سایت درست انجام شده باشد. تا پس از ارسال نظر توسط کاربر ایمیل مربوط به نظر جدید به ایمیل سایت(گیرنده) و ایمیل کاربر(فرستنده) ارسال شود.

برای ایجاد صفحه ی تماس با ما ساده کافی است. مانند تصویر زیر کد کوتاه مربوط به فرم تماس پیش فرض را کپی کرده و به قسمت برگه ها»افزودن برگه بروید.اگر از ویرایشگر بلاک وردپرس استفاده می کنید. کافی است. بلاک مربوط به کد کوتاه را انتخاب کرده و کد مورد نظر را اینجا کپی کنید. برگه را انتشار دهید.

فرم تماس با ما وردپرس
کد کوتاه فرم تماس
افزونه فرم تماس 7
ایجاد برگه ی تماس با ما

پس از انتشار برگه ی تماس با ما تصویر این برگه را می توانید. در زیر ببینید. همچنین شما می توانید از قسمت فهرست ها این برگه را به فهرست دلخواه خود اضافه کنید. البته این تنها حالت پیش فرض افزونه بود. شما می توانید فرم های پیشرفته تری با این افزونه ایجاد و فیلدهای دلخواه خود را در آن قرار دهید.

افزونه فرم تماس 7 وردپرس
صفحه تماس با ما

ویرایش فرم تماس پیش فرض افزونه contact form 7

اگر بخواهید یک فرم تماس با ما جدید در سایت وردپرس خود داشته باشید. می توانید از قسمت افزودن فرم این کار را انجام دهید.اما برای راحتی کار می توانید. در قسمت فرم ها از فرم تماس پیش فرض یک کپی بگیرید. و سپس بر روی ویرایش کلیک کنید. ونام آن را تغییر دهید.

افزونه فرم تماس با ما در وردپرس
افزونه فرم تماس با ما در وردپرس

ما در اینجا نام آن را به فرم تماس ۲ تغییر داده ایم. فیلدهای پش فرض را در قسمت فرم می توانید ببینید.برای حذف هریک از فیلدها می توانید کد آن را پاک کنید.

ما در ادامه برای نمونه دو فیلد تلفن همراه و جنسیت را به فرم اضافه خواهیم کرد.

توصیه می شوید بخوانید:افزونه فرم ساز WPForms

افزودن فیلد تلفن به فرم تماس با ما

برای اضافه کردن یک فیلد جدید کافی است. که یک label اضافه کنید. که همان برچسبی است. که قبل از هر فیلد قرار می گیرد.برای این کار می توانید. یکی از کد های label بالا را کپی کرده و در هرجایی که می خواهید. فیلد جدید اضافه کنید. قرار دهید. متن درون کد label را پاک کنید تا کد به صورت تصویر زیر در آید.

فرم تماس 7 وردپرس
فرم تماس ۷ وردپرس

قدم بعد این است. که برچسبی را که می خواهید درون کد اضافه کنید. مانند تلفن همراه، بدون این که جای موس را تغییر دهید.از فیلدهای بالا تلفن را انتخاب کنید.تا تنظیمات مربوط به این فیلد باز شود.

افزونه فرم تماس با ما در وردپرس
افزونه فرم تماس با ما در وردپرس

در قسمت تنظیمات تلفن اگر فیلد اجباری است. می توانید تیک الزامی را بزنید.در قسمت مقدار پیش فرض می توانید یک متن پیش فرض قرار دهید تا درون فیلد قرار بگیرد. اگر تیک پایین آن را بزنید این متن به صورت کم رنگ در پس زمینه قرار بگیرد.حال برروی افزودن برچسب کلیک کنید.

افزونه فرم تماس 7 وردپرس
افزونه فرم تماس ۷ وردپرس

اضافه کردن فیلد جنسیت به فرم تماس با ما در وردپرس

مشابه با حالت قبل یک label اضافه کنید.با این تفاوت که این بار برچسب را جنسیت قرار دهید. و بدون تغییر حالت موس دکمه رادیویی را از بالا انتخاب کنید.تا بعد از برچسب درون Label قرار گیرد. در قسمت تنظیمات دکمه رادیویی فقط کافی است در بخش تنظیمات در هر خط یک فیلد را وارد کنید. مانند مرد در خط اول و زن در خط دوم.و بر روی گذاشتن برچسب کلیک کنید. در نهایت کد ها به شکل زیر در می آید.

افزونه فرم تماس با ما در وردپرس
افزونه فرم تماس با ما در وردپرس

بعد از ذخیره فرم تماس و قرار دادن کد کوتاه آن در یک برگه فرم تماس با ما ی ایجاد شده توسط افزونه فرم تماس ۷ را می توانید ببینید.

 فرم تماس با ما در وردپرس
فرم تماس با ما در وردپرس

برای آشنایی بیشتر با این افزونه می توانید. ویدیوی زیر را ببینید.

توصیه می شود بخوانید: ایجاد خبرنامه برای وردپرس

نظرات کاربران افزونه جو

 1. مهدی گفت:

  آموزشتون عالی بود. مرسی از وقتی که گذاشتید

  1. پژمان تیموری گفت:

   خواهش می کنم نظر لطفتون هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه نصب افزونه وردپرس

نصب از پیشخوان
 1. در پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها>افزودن بروید.
 2. نام افزونه را جستجو کنید(ترجیحا نام انگلیسی).
 3. بعد از پیدا شدن افزونه بر روی نصب کلیک کنید.
 4. بعد از نصب افزونه روی فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود.
نصب فایل افزونه
 1. فایل فشرده افزونه با فرمت .zip از بالای همین صفحه یا مخزن وردپرس دانلود کنید.
 2. در صورت تجاری بودن افزونه بعد از خریدن آن ، فایل فشرده افزونه به شما تحویل داده می شود.
 3. در پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها>افزودن بروید.
 4. بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید و فایل افزونه را از کامپیوتر خود انتخاب کنید.
 5. مانند حالت قبل بر روی نصب کلیک کنید تا فایل فشرده بارگذاری شود.
 6. بعد از بارگذاری فایل روی فعال سازی کلیک کنید.
در صورت نیاز به راهنمایی کامل می توانید آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس به سه روش مختلف را بخوانید.