افزونه نظرسنجی

ساختن فرم های نظرسنجی در وردپرس با افزونه نظرسنجی WP-Polls

 • آخرین بروز رسانی: 2 ماه قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 100000
 • نسخه افزونه: 2.75.5
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.1 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
 • حداقل نسخه وردپرس :4.9.6
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

از افزونه نظرسنجی WP-Polls برای ساختن فرم های نظر سنجی چند گزینه ای در وردپرس استفاده می شود. از این افزونه می توانید در هر جای پست ها ،برگه ها و از همه مهم تر در قسمت ابزارک ها استفاده کنید.

فرم های نظرسنجی در وردپرس چه کاربردی دارند؟

ساختن فرم های نظرسنجی در وردپرس باعث افزایش تعامل کاربران با سایت و جذب مخاطبان می شود. در این بین فرم های چند گزینه ای به سبب سادگی در رای دادن می توانند کاربران بیشتری را به رای دادن وادار کنند. همچنین آمار نظرات می تواند به صاحبان سایت ها و وبمستران در بهتر شدن سایت ها کمک کند.

از افزونه WP-Polls برای ایجاد فرم های نظرسنجی کاربردی و چند گزینه ای به صورت Ajax ،با قابلیت نمایش آمار نظرات که در بخش های مختلف سایت از جمله ابزارک ها، در نوشته یا برگه ها می توان استفاده کرد.

توصیه می شود بخوانید: ساختن فرم تماس حرفه ای در وردپرس

افزونه نظرسنجی در وردپرس

می توانید این افزونه وردپرس را به راحتی از پیشخوان وردپرس نصب کنید. بعد از فعال سازی نام Polls مانند تصویر زیر در پیشخوان قرار می گیرد. که اگر بر روی آن قرار گیرید چهار گزینه وجود دارد که گزینه اول Manage polls برای مدیریت ،حذف و ویرایش فرم های قبلی ایجاد شده و همچینین دیدن آمار کلی نظرات به کار می رود.

افزونه نظرسنجی در وردپرس
افزونه نظرسنجی در وردپرس

ساختن فرم نظرسنجی

همان طور که در تصویر بالا می بینید با کلیک بر روی Add poll می توانید یک فرم نظر سنجی جدید در وردپرس ایجاد کنید.

افزونه WP-Polls
افزونه WP-Polls

همان طور که در تصویر بالا می بینید در قسمت بالا question یا سوال را مطرح می کنید و در ادامه جواب ها را وارد می کنید. در قسمت پایین صفحه می توانید تنظیمات بیشتری را اعمال کنید.

افزونه نظرسنجی در وردپرس
افزونه نظرسنجی در وردپرس
 • Allows Users To Select More Than One Answer?: اگر این گزینه را بر روی yes قرار دهید کاربران می توانند بیشتر از یک جواب را انتخاب کنند.
 • Maximum Number Of Selected Answers Allowed?: اگر حالت قبل را بر روی yes قرار دهید این گزینه فعال می شود که می توانید تعیین کنید که حداکثر تعداد جواب هایی که کاربر می تواند انتخاب کند چه تعداد باشد.
 • در قسمت آخر می توانید یک تاریخ انقضا برای نظرسنجی تعیین کنید یا تیک پایین آن را بزنید تا فرم، انقضا نداشته باشد.

در نهایت با کلیک بر روی add poll ، افزونه برای شما فرم نظر سنجی را می سازد.

نمایش فرم نظرسنجی

برای نمایش فرم دو راه وجود دارد اولین راه این است که به قسمت ابزارک ها بروید و ابزارک Polls را انتخاب کنید تا در سایدبار شما به نمایش در آید.

افزونه WP-Polls
افزونه WP-Polls

در قسمت title عنوان رو وارد می کنید. قسمت دوم مربوط به لینک آرشیو نظرسنجی هاست که می توانید غیر فعال کنید. و در نهایت در قسمت آخر باید فرم مورد نظر خود را انتخاب کنید که به نمایش درآید. با ذخیره کردن فرم نتیجه به صورت زیر خواهد بود.

فرم های نظرسنجی برای وردپرس
فرم های نظرسنجی برای وردپرس

اگر می خواهید که فرم نظرسنجی را در بخش های دیگر مثل پست ها به نمایش درآورید می توانید از کد کوتاه این افزونه وردپرس استفاده کنید. کد کوتاه این افزونه به صورت [poll id=”2″] است. برای id می توانید از قسمت manage polls، آیدی فرم مورد نظر خود را وارد کنید. اگر می خواهید که فرم ها به صورت تصادفی به نمایش درآیند می توانید از کد کوتاه [poll id=”-2″] استفاده کنید.

همچنین اگر می خواهید که از کدهای افزونه به طور مستقیم استفاده کنید می توانید از کد زیر در هر جای قالب خود استفاده کنید.

<?php if ( function_exists( 'vote_poll' ) && ! in_pollarchive() ): ?>
  <li>
    <h2>Polls</h2>
    <ul>
      <li><?php get_poll();?></li>
    </ul>
    <?php display_polls_archive_link(); ?>
  </li>
<?php endif; ?>
 • برای نمایش یک نظرسنجی خاص در کد بالا می توانید در کد get_poll(2) به جای ۲ آیدی فرم موردنظر خود را وارد کنید.
 • همچنین اگر -۲ را وارد کنید فرم ها به صورت تصادفی به نمایش درخواهند آمد

توصیه می شود بخوانید: افزونه ساخت خبرنامه در وردپرس

تنظیمات افزونه WP-Polls

تا اینجا شما همه ی کارهای لازم برای ایجاد نظرسنجی را انجام داده اید اما برای تنظیمات بیشتر می توانید با ما همراه باشید.سومین قسمت از منوی افزونه WP-Polls مربوط به تنظیمات کلی افزونه ،Poll Options است. که در ادامه دنبال خواهیم کرد.

poll bar style

بعد از رای دادن توسط کاربر آمار نظرسنجی برای کاربر به نمایش در می آید. که درصد آراء را مشخص می کند. به تصویر زیر دقت کنید.

افزونه WP-Polls
افزونه WP-Polls

تنظیمات زیر مربوط به استایل همین بخش است.

افزونه نظرسنجی
افزونه نظرسنجی
 • Poll bar stylle: استایل نوار درصد را می توانید انتخاب کنید. در حالت سوم  Use CSS Style را اگر انتخاب کنید می توانید خودتان استایل دهی کنید.
 • Poll Bar Background:رنگ پس زمینه نوار درصد را می توانید انتخاب کنید.
 • Poll bar border:رنگ خط دور نوار درصد
 • Poll Bar Height: ارتفاع نوار به پیکسل را می توانید وارد کنید.

Polls AJAX Style

یکی از ویژگی های این افزونه حالت ایجکس است یعنی بعد از ارسال نظرات کاربران ، صفحه مجدد لود نمی شود. و به همان صورت نظر ارسال می شود.

Sorting Of Poll Answers

در این قسمت می توانید تعیین کنید که جواب سوالات به چه ترتیب مرتب شود(عالی ،خوب و …) که می تواند به صورت الفبایی ، یا براساس تعداد رای ها و حتی تصادفی به کاربران نمایش داده شود. قسمت دوم هم مربوط به صعودی یا نزولی بودن آن است.

افزونه وردپرس

قسمت بعد Sorting Of Poll Results هم تنظیمات مشابهی دارد با این تفاوت که آمار جواب های کاربران را مرتب می کند که می تواند بر اساس بیشترین رای ها(votes cast) یا حتی به صورت تصادفی مرتب شود.

Allow To Vote

در این قسمت می توانید تعیین کنید که چه کاربرانی می توانند رای دهند.که به ترتیب شامل کاربران مهمان، کاربران وارد شده و بهترین گزینه هردو می باشد.

افزونه وردپرس

در ادامه قسمت Logging method مربوط به ایجاد فایل های لاگ یا همان وضعیت است که می توانید آن را به حالت پیش فرض رها کنید.

Poll Archive

این تنظیمات مربوط به صفحه آرشیو فرم های نظرسنجی است. که می تواند همه ی نظرسنجی ها را به نمایش درآورد.

افزونه WP-Polls
افزونه WP-Polls
 • Number Of Polls Per Page:تعداد نظرسنجی ها در صفحه آرشیو
 • Type Of Polls To Display In Poll Archive:نوع نظرسنجی های به نمایش درآمده در صفحه آرشیو شامل نظرسنجی های بسته ،باز یا هردو

Current Active Poll

این قسمت مربوط به نمایش فرم های جاری است که به ترتیب شامل آخرین فرم ها یا حتی به صورت تصادفی است.در نهایت فراموش نکنید که بر روی ذخیره کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

تنظیمات فارسی سازی

اگر به منوی آخر افزونه نظرسنجی WP-Polls به نام poll templates بروید کدها و متغیر های مختلف افزونه را می بینید که اگر به کدنویسی آشنایی ندارید بهتر است آن ها را دستکای نکنید. همان طور که در قسمت های قبل دیدیم برخی قسمت ها مثل دکمه رای دهی به انگلیسی است در این صورت به طور مثال به قسمت Voting Form Footer بروید و کد ها را ویرایش کنید و مانند تصویر زیر Vote را به رای تغییر دهید.

افزونه WP-Polls
افزونه WP-Polls

در نهایت با ذخیره سازی نتیجه نهایی به صورت زیر خواهد بود.

نظرسنجی در وردپرس
نظرسنجی در وردپرس
۲+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.