افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس

آموزش افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس +دانلود رایگان افزونه دیجیتس

 • آخرین بروز رسانی:
 • تعداد نصب های فعال:+
 • نسخه افزونه: آخرین نسخه
 • امتیاز کاربران وردپرس :5 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا
 • حداقل نسخه وردپرس :
دانلود افزونه وردپرس digits
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

افزونه دیجیتس ، افزونه ای برای ثبت نام و ورود کاربران با شماره موبایل در وردپرس و همچنین عضویت کاربران بوسیله کد فعال سازی و تایید پیامک است. در این آموزش با نحوه فعال سازی و استفاده از این افزونه وردپرس و همچنین دانلود رایگان آن به طور کامل آشنا خواهیم شد.

افزونه ثبت نام با شماره موبایل وردپرس
افزونه ثبت نام با شماره موبایل وردپرس

ثبت نام و ورود با شماره موبایل چیست؟

در این فرایند ثبت نام و ورود کاربران تنها از طریق شماره موبایل و در ۳ مرحله انجام می شود. ۱-واردکردن شماره موبایل توسط کاربران ۲- ارسال کد اعتبارسنجی به کاربران ۳- وارد کردن کد تایید پیامک شده توسط کاربر.این روش امروزه بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته و بسیاری از سایت های بزرگ از آن بهره می برند.

افزونه دیجیتس
افزونه دیجیتس

ساده سازی فرایند ثبت نام می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان و افزایش بازدید داشته باشد . خوشبختانه در وردپرس کار بسیار ساده است. مثل همیشه افزونه ای در این زمینه وجود دارد. افزونه دیجیتس برای عضویت با شماره موبایل در ادامه آمورش داده می شود.

توصیه می شود بخوانید: افزونه ارسال پیامک به کاربران وردپرس

مراحل نصب و فعال سازی افزونه ثبت نام با شماره موبایل وردپرس

 1. خرید پنل پیامکی :برای استفاده از امکانات این افزونه وردپرس باید در سایت های ارائه دهنده ی پنل پیامک ثبت نام کنید. و پنل موردنیاز خود را انتخاب کنید. برای خرید پنل پیشنهادی افزونه جو می توانید از لینک پایین همین صفحه اقدام کنید.
 2. دریافت افزونه digits:بعد از خرید پنل پیامکی می توانید افزونه دیجیتس را به صورت رایگان از حساب خود دانلود کنید.
 3. نصب و فعال سازی افزونه

برای نصب افزونه کافی است که فایل زیپ افزونه را بارگذاری و سپس نصب کنید در این زمینه می توانید مقاله نصب افزونه وردپرس رابخوانید. بعد از نصب برای دسترسی به تنظیمات افزونه، به قسمت تنظیمات وردپرس بروید.

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل
افزونه ثبت نام و ورود با موبایل

تنظیمات پنل پیامکی

همان طور که از قبل هم گفته شد برای فعال سازی ارسال پیامک به کاربران ابتدا باید یکی از پنل های پیامکی را خریداری کنید و سپس اطلاعات دریافتی از پنل را در این قست وارد کنید. موارد مهم در تصویر زیر علامت گذاری شده اند.

افزونه ثبت نام وردپرس با تایید پیامک
افزونه ثبت نام وردپرس با تایید پیامک
 1. انتخاب درگاه پیامکی که باید خریداری شود
 2. این اطلاعات بعد از ثبت نام در پنل پیامکی به کاربران داده می شود.
 3. این دو قسمت اختیاری هستند. در قسمت send as sample می توانید یک متن تست برای آزمایش درگاه وارد کنید. در قسمت نام فروشگاه هم می توانید نام فروشگاه خود را وارد کنید تا در ادامه ی پیامک ارسالی به کاربران آورده شود.
 4. می توانید یک شماره موبایل تست برای آزمایش درگاه وارد و بر روی تست کلیک کنید.

تا اینجا باید ارسال پیاک توسط افزونه فعال شده باشد.

پیکربندی اصلی افزونه دیجیتس

در این بخش تنظیمات اصلی افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس وجود دارد. که شامل موارد زیر است.

افزونه دیجیتس
افزونه دیجیتس

تنظیمات اولیه:

شامل سوالات ساده به صورت بله و خیر برای فعال سازی و یا غیر فعال کردن بعضی امکانات است. به طور مثال اگر برای مورد اول، بله رو انتخاب کنید . استفاده از شماره موبایل به عنوان نام کاربری فعال می شود.

ارسال کد تایید پیش فرض:

در این قسمت تنظیمات مربوط به ارسال کد تایید به کاربران در هنگام ثبت نام یا ورود قرار دارد.

 افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس
افزونه ثبت نام با شماره موبایل وردپرس

کد کشور: در این قسمت می توانید تعیین کنید که فرد با چه کد کشور هایی مجاز به ورود و ثبت نام است. در قسمت اول کد پیش فرض، می توانید کدی که به عنوان پیش فرض استفاده می شود را انتخاب کنید. در فیلد بعد می توانید کدهای کشور هایی که مجاز هستند را وارد کنید در صورت خالی گذاشتن برای تمامی کشور ها فعال خواهد بود.

نمونه متن: در این قسمت می توانید نمونه متن ارسالی به کاربران در هنگام ثبت نام یا ورود را مشخص کنید. اگر نیاز به ویرایش این قسمت دارید حتما از متغیر های افزونه برای قرار دادن کد تایید(%OTP%) و نام سایت(NAME%) در تصویر بالا متغیر های استفاده شده را می بینید.

در ادامه صفحه هم می توانید تعداد ارقام کد تایید و زمان ارسال مجدد را به ثانیه وارد کنید.

تنظیمات ووکامرس:

خوشبختانه افزونه digits با بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس همچون ووکامرس سازگار است. به طور مثال افزونه به طور خودکار با فرم ثبت نام و ورود ووکامرس هماهنگ می شود.

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل
افزونه ثبت نام و ورود با موبایل

ایجاد دکمه سفارشی:ایجاد دکمه اختصاصی در صفحه سفارشات ووکامرس

فیلد اجباری برای اطلاعات صورتحساب: در صفحه اطلاعات صورتحساب ووکامرس، انتخاب می کنید که کدام فیلد ها اجباری باشند. شماره موبایل ،ایمیل یا هردو.

تغییر مسیر:

در این قسمت می توانید مشخص کنید که مثلا وقتی کاربر بر روی ثبت نام کلیک کرد به چه صفحه ای هدایت شود . که در صورتی که این موارد را خالی بگذارید خود افزونه این تغییر مسیر ها را مدیریت می کند. به طور مثال بعد از ثبت نام کاربر به صفحه پروفایل هدایت خواهد شد.

برای ووکامرس می توانید: افزونه ارسال پیامک ووکامرس فارسی را بخوانید

نحوه استفاده از افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس

شخصی سازی فرم ثبت نام و ورود با افزونه digits

در این قسمت شما می توانید انتخاب کنید فرم ثبت نام و ورود کاربران دارای چه فیلدهایی باشد.

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل
افزونه ثبت نام و ورود با موبایل
 • فعال سازی ثبت نام: فعال سازی فرم ثبت نام کاربران
 • نمایش ستاره: فعال یا عیر فعال کردن علامت ستاره برای فیلد های اجباری

فیلدهای ورود:

در این قسمت می توانید مشخص کنید که فرم ورود شما شامل چه فیلد هایی باشد. برای فیلد هایی که می خواهید در فرم ورود باشد کافی است گزینه بله را انتخاب کنید. به طور مثال در تصویر بالا فیلدهای شماره موبایل و کد اعتبار سنجی که به کاربران ارسال می شود، فعال شده است. و برای ساده سازی ورود کاربران، فیلدهای ایمیل و رمز عبور و captccha غیر فعال شده است.در نهایت فرم ورود مانند تصویر زیر خواهد بود.

فرم ورود افزونه دیجیتس
فرم ورود افزونه دیجیتس

توصیه می شود بخوانید:افزونه ساخت پنل کاربری پیشرفته برای وردپرس

شخصی سازی فرم ثبت نام کاربران

به طور مشابه می توانید این تنظیمات را برای فرم ثبت نام هم اعمال کنید. و مشخص کنید چه فیلد هایی در فرم ثبت نام کاربران وجود داشته باشد. یکی از امکانات جالب افزونه دیجیتس، شخصی سازی فرم ثبت نام کاربران است. شما می توانید علاوه بر فیلدهای پیش فرض فیلدهای متعدد دیگری نیز به فرم ثبت نام اضافه کنید. کافی است بر روی افزودن فیلد کلیک کنید و از بین آن ها انتخاب کنید. تا به فرم اضافه شود.

افزونه digits
افزونه digits

به طور مثال ما در تصویر بالا یک فیلد checkbox یا انتخاب چند گزینه ای را به فرم اضافه می کنیم با انتخاب فیلد، تنظیمات مربوط به فیلد باز می شود (تصویر پایین).

شخصی سازی فرم ثبت نام و ورود با افزونه digits
شخصی سازی فرم ثبت نام و ورود با افزونه digits

همان طور که در تصویر زیر می بینید فیلد سطح تحصیلات به اجزای فرم ثبت نام اضافه شده است.

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل
افزونه ثبت نام و ورود با موبایل

نحوه نمایش فرم های ورود و ثبت نام در سایت

برای استفاده از فرم های افزونه digits در سایت چند راه وجود دارد. اول اینکه همان طور که گفته شد این افزونه با افزونه های دیگر وردپرس همچون ووکامرس سازگار است بنابراین در صورتی که این افزونه ها را نصب دارید فرم های ورود و ثبت نام ووکامرس به طور خودکار تغییر خواهد کرد.

راه دوم استفاده از افزونه هم بسیار ساده است می توانید از کدهای کوتاه استفاده کنید کافی است به قسمت شورتکد بروید . تعداد زیادی شورتکد برای افزونه ثبت نام با شماره موبایل تعبیه شده که می توانید از آن ها در هرجای سایت مانند برگه های مختلف یا در ابزارک های وردپرس استفاده کنید.

اما ساده ترین روش استفاده از افزونه در فهرست سایت است جایی که معمولا فرم های ورود و ثبت نام در آن جا قرار دارند. کافی است از پیشخوان وردپرس به قسمت نمایش>فهرست ها بروید. یک قسمت جدید به نام digits menu items به فهرست ها اضافه شده که شامل همان شورتکد های افزونه است.

افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس
افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس

با ذخیره فهرست بخش ورود/عضویت به منوی سایت شما اضافه می شود. که اگر روی آن کلیک کنید فرم های ثبت نام با موبایل باز می شوند.

افزونه دیجیتس وردپرس
افزونه دیجیتس وردپرس
فرم ثبت نام با شماره موبایل وردپرس
فرم ثبت نام با شماره موبایل وردپرس

استایل ها و ترجمه افزونه دیجیتس

تا اینجا با نحوه ایجاد و مدیریت فرم های ثبت نام و ورود با شماره موبایل در وردپرس آشنا شدید. دو تب دیگر از تنظیمات افزونه باقی مانده که مربوط به استایل دهی به فرم ها و تغییر ترجمه مربوط به عبارات مختلف است.

استایل های افزونه digits وردپرس
استایل های افزونه digits وردپرس

نوع فرم: این افزونه از دو نوع فرم به صورت صفحه یا برگه جداگانه برای ثبت نام و به صورت ماژول که به صورت مدال در همان صفحه جاری باز می شود پشتیبانی می کند. که همان طور که گفته شد برای هر کدام از این حالت ها شورتکد های متناسب وجود دارد. برای هریک از نوع صفحه یا ماژول می توانید انتخاب کنید که استایل فرم به چه صورت باشد. با تصویر و یا بدون تصویر. با انتخاب استایل در ادامه صفحه می توانید رنگ و تصویر پس زمینه و دکمه ها را تغییر دهید. به طور مثال یک نمونه استایل دهی را در تصاویر زیر می بینید.

استایل های افزونه digits وردپرس
استایل های افزونه digits وردپرس
افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس
افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل وردپرس

امیداوریم که از این آموزش سایت افزونه جو هم لذت کافی را برده باشید. برای دانلود رایگان افزونه دیجیتس و خرید پنل پیامکی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.کد تخفیف اختصاصی افزونه جو: afzonejo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.