اندازه گیری ابعاد سایت با افزونه Dimensions کروم

اندازه گیری ابعاد سایت با افزونه Dimensions
  • نوع افزونه :گوگل کروم
  • ابزار :css
  • تعداد نصب :بالای 100 هزار
  • مناسب :برنامه نویسان و طراحان سایت
(0) افزودن به علاقه مندی ها

افزونه Dimensions یک افزونه گوگل کروم عالی برای اندازه گیری ابعاد المان های یک سایت به پیکسل است. این افزونه برای مدیران وبسایت ، طراحان و برنامه نویسان بسیار پرکاربرد است.

اندازه گیری ابعاد سایت به پیکسل

برنامه نویسان و طراحان سایت همواره از المان های مختلفی در صفحه استفاده می کنند مثل ، تصاویر ، ویدیو ها ، آیکون ها و… که معمولا از کدهای css برای مشخص کردن ابعاد دقیق المان ها استفاده می کنند.

افزونه Dimensions کمک می کند که فاصله ی دو ناحیه از وبسایت را بوسیله حرکت موس به پیکسل اندازه بگیرید و در طراحی خود از آن استفاده کنید.

با این ابزار می توانید ارتفاع بخش فوتر ، عرض ابزارک ها ، ابعاد هدر ، فاصله ی بین دو المان و هر بخش دیگر از وبسایت هایی را که بازدید می کنید بدست آورید. و از آن ها در طراحی های خود استفاده کنید.

افزونه Dimensions

برای نصب ابتدا وارد صفحه افزونه در فروشگاه کروم شوید و بر روی “add to chrome” بزنید تا افزونه دانلود و نصب شود.بعد از نصب، آیکن افزونه به بالا سمت راست مرورگر کروم اضافه می شود .

از این به بعد برای اندازه گیری ابعاد و فاصله بین المان ها ، کافی است در هر سایتی که وارد می شوید ابتدا بر روی آیکن افزونه کلیک کنید و یا کلیدهای ALT + D را بگیرید تا اندازه گیری ابعاد فعال شود.

اکنون موس را بر روی ناحیه ای از وبسایت ببرید افزونه Dimensions عرض و ارتفاع بین دو ناحیه را به پیکسل برای شما به نمایش می گذارد.

افزونه Dimensions

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه نصب افزونه گوگل کروم

  1. وارد آدرس فروشگاه وب کروم شوید.
  2. نام افزونه مورد نظر خود را جستجو و پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید تا صفحه افزونه باز شود.
  3. در صفحه افزونه بر روی "Add to Chrome کلیک کنید.
  4. بعضی از افزونه ها برای تایید ممکن است نیاز به مجوز ها و دسترسی هایی داشته باشند. در این گونه موارد بر روی دکمه "Add extension" برای تایید دسترسی کلیک کنید.(البته باید از امنیت افزونه ها اطمینان کامل داشته باشد.)
  5. بعد از نصب ،آیکون افزونه به بالا سمت راست مرورگر کروم اضافه می شود. که می توانید از آن استفاده کنید.
  6. در صورتی که آیکن افزونه را نمی بینید در بالا سمت راست مرورگر کروم بر روی آیکن اکسنش های کروم  کلیک کنید و سپس پین افزونه را فعال کنید.
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید آموزش کامل نصب ، دانلود و مدیریت افزونه های گوگل کروم را در سایت افزونه جو مشاهده کنید.