WP Super Cache

افزونه افزایش سرعت وردپرس(رایگان)-افزونه کش وردپرس- WP Super Cache

  • آخرین بروز رسانی: 3 هفته قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 2 میلیون
  • نسخه افزونه: 1.7.3
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.3 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.7.2
  • حداقل نسخه وردپرس :3.1
دانلود افزونه وردپرس افزونه WP Super Cache
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

افزونه رایگان افزایش سرعت وردپرس WP Super Cache که از تکنیک کش صفحات(ذخیره سازی صفحات ایستا) برای افزایش سرعت سایت بین ۲ تا ۵ برابر استفاده می کند.این افزونه در درخواست های بعدی کاربران به جای پردازش صفحات پویا از صفحات ذخیره شده ی پیشین استفاده می کند.

چگونه افزونه WP Super Cache سرعت وردپرس را افزایش می دهد؟

صفحات وردپرس به صورت پویا هستند. به این صورت که صفحات زمانی بارگذاری می شوند.که کاربر درخواست صفحه ای را داشته باشد.این پردازش برای بدست آوردن صفحه نهایی و نمایش به کاربر مدت زمانی طول می کشد.

هر صفحه از اجزای مختلفی تشکیل شده مانند کدهای php که باید توسط سرور پردازش و اجرا شوند.تصاویر مختلف، فایل های ایستا مانندcss,htmlو… فرض کنید، همزمان کاربران مختلفی تقاضای بارگذاری یک صفحه را داشته باشند.در نتیجه سرور مجبور است. برای هر کاربر این پردازش را تکرار کند. که این پردازش به شدت می تواند سرعت وردپرس را کاهش دهد.

افزونه های کش وردپرس
افزونه های کش وردپرس

همان طور که در تصویر می بینید. برای بارگذاری صفحه، سرور اطلاعات مختلف مانند کد های php،mysql را گرداوری می کند. و در نهایت به صورتhtml به سمت کاربر برای نمایش می فرستد.در این فرایند، کش صفحات می تواند یک میان بر ایجاد می کند. به این صورت که فقط در اولین درخواست این پردازش را انجام می دهد. و در درخواست های بعد نسخه ی ذخیره شده را به کاربر می فرستد.

افزونه های کش بسیاری در وردپرس وجود دارند. که نصب این افزونه ها می تواند سرعت بارگذاری سایت شما را ۲ تا ۵ برابر افزایش دهد.تصویر بالا به خوبی این فرایند را نشان می دهد. البته این تاثیر زمانی بیشتر احساس می شود، که کاربران زیادی همزمان تقاضای یک صفحه را داشته باشند.

در این آموزش ما افزونه WP Super Cache را معرفی می کنیم که یکی از بهترین افزونه های کش وردپرس است. که البته مزیت این افزونه در این است که نسخه رایگان آن نیز بسیار کارامد است.البته می توان گفت که افزونه wp rocket محبوب ترین افزونه کش وردپرس اما فقط نسخه تجاری این افزونه موجود است.

شما می توانید در این زمینه مقاله ی افزایش سرعت وردپرس را بخوانید.

تنظیمات افزونه کش وردپرس

نصب این افزونه وردپرس مانند سایر افزونه ها به راحتی انجام شود. در این زمینه می توانید روش نصب افزونه وردپرس را بخوانید. بعد از نصب افزونه از قسمت تنظیمات بر روی WP Super Catch کلیک کنید.

فعال سازی کش صفحات وردپرس

در تب اول تنظیمات ساده ای برای فعال سازی کش وجود دارد. کافی است روش کردن کش را فعال کنید. بعد از این مرحله بر روی بروزرسانی کلیک کنید. بعد از بروز رسانی در قسمت پایین تر اگر بر روی تست کش کلیک کنید می بینید. که افزونه WP Super Cache صفحه اصلی سایت را دوبار واکشی می کند.اگر زمان ها در هر دو یکسان باشد. به این معنی است. که کش در سایت وردپرس شما فعال است.

افزونه افزایش سرعت وردپرس
فعال سازی کش وردپرس
افزونه کش وردپرس
تست کش وردپرس

این بدان معنی است. که کش در سایت شما فعال است.

همچنین می توانید بخوانید: افزونه بهینه سازی حجم تصاویر وردپرس برای افزایش سرعت

تنظیمات پیشرفته

این افزونه وردپرس، یک افزونه کاملا قدرتمند است. بنابراین تنظیمات پیشرفته ای در این قسمت وجود دارد .که می تواند سرعت را تا حد زیادی افزایش دهد.برای این منظور کافی است به تب پیشرفته بروید.در ابتدا دقت کنید که تیک گزینه فعال کردن کش زده شده باشد. در این قسمت افزونه به شما دو روش برای کش صفحات پیشنهاد می کند.

روش اول که روش پیشنهادی خود افزونه است. از php برای فرایند کش و تحویل صفحات ایستا به جای پردازش صفحات پویا استفاده می کند. که البته این روش می تواند بر روی منابع سرور شما تاثیر بگذارد به خصوص اگر سرور شما محدودیت هایی داشته باشد. پیشنهاد ما استفاده از روش دوم است. البته این روش نیاز دارد که افزونه تغییرات مهمی بر روی فایل های اصلی سایت شما ایجاد کند.

در روش دوم که از mod_rewrite خود apache استفاده می کند. و php را کنار می گذارد. به نظر سریع تر می رسد. به خصوص برای سایت هایی که با حجم بالای ترافیک مواجه هستند. برای این کار کافی است که بعد از فعال کردن حالت دوم ،کمی پایین تر بر روی دکمه بروز رسانی وضعیت کلیک کنید.

افزونه سرعت سایت وردپرس
افزونه سرعت سایت وردپرس
WP Super Cache
WP Super Cache

بعد از بروز رسانی مشاهده می کنید. که بعضی قسمت های افزونه غیر فعال شده است. همچنین اگر به پایین دکمه بروزرسانی وضعیت بروید. می بینید که یک قسمت جدید به نام قوانین mod rewrite اضافه شد. که باید بر روی دکمه بروز رسانی قوانین کلیک کنید. بعد از مدتی یک باکس سبز به شما نشان می دهد. که به این معنی است. که تغییرات در فایل های سرور به خوبی صورت گرفته. در غیر این صورت بهتر است از همان روش اول استفاده کنید.

افزونه کش وردپرس
افزونه کش وردپرس

بعد از این قسمت کافی است به پایین تر و قسمت زمان بندی Garbage Collection بروید که مسئول زمان بندی برای حذف فایل های کش قدیمی است. که شامل زمان بندی انقضای کش و دفعات بررسی فایل ها توسط سرور است.

افزونه سرعت سایت وردپرس
افزونه سرعت سایت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس با فشرده سازی افزونه

زمانی که صفحه ای باید به کاربر به نمایش دراید. ابتدا کد ها توسط مرور گر دانلود می شود. فشرده سازی فایل ها باعث می شود. که صفحه سریع تر دانلود شده و در نتیجه سرعت سایت افزایش یابد برای این منظور کافی است. از گزینه های موجود، گزینه ی ” فشرده سازی برگه ها طوری که آن ها …”را فعال کنید.

تنظیمات اضافه تر افزونه WP Super Cache

تا این قسمت شما همه ی تنظیمات لازم افزونه را برای کش صفحات و همچنین افزایش سرعت سایت انجام داده اید. در ادامه تنظیمات اضافه تری می بینید که در موارد خاصی مورد استفاده قرار گیرد.

تنظیمات CDN

می دانیم که یک سایت حاوی فایل های ایستای زیادی همچون تصاویر،فایل های استایل یا Css ,js,.. است. که معمولا در طول زمان کمتر تغییر می کنند.CDN یا Content Delivery Network یک امکان است. که فایل های ایستای سایت شما را در سرور های مختلف در نقاط مختلف جهان نگه می دارد. و براساس موقعیت جغرافیایی افراد فایل ها را از نزدیک ترین سرور برای آن ها بارگذاری می کند. که می تواند در سرعت بارگذاری صفحات تاثیر خوبی داشته باشد.

برای فعال سازی این حالت کافی است. تیک فعال سازی آن را بزنید و در ادامه اطلاعات مربوط به CDN خود را وارد کنید.

برگه های کش شده توسط افزونه WP Super Cache

برای دیدن برگه های کش شده توسط افزونه کافی است. تب محتویات را باز کنید. در این قسمت می توانید. برگه هایی که تاکنون کش شده را ببینید. با زدن بر روی دکمه حذف کش می توانید برگه ها را به طور دستی حذف کنید. و یا با زدن بر روی حذف منقضی ها ،برگه های کش منقضی شده را حذف کنید. همچنین اگر بر روی تولید مجدد آمار کش کلیک کنید. نتایج تازه تری برای شما به نمایش در می آید.

روش پیش بار گذاری

این قسمت از افزونه به شما اجازه ی تهیه ی کش از تمام صفحات وردپرس شامل برگه ها، نوشته ها و… را می دهد. بنابراین فایل های تولید شده ممکن است حجم از زیادی از منابع شما را درگیر کند. به خصوص زمانی که سایت شما حجم زیادی از پست ها را داشته باشد. برای فعال سازی این مورد باید حداقل زمان را برروی ۳۰ دقیقه قرار دهید. و همچنین تیک گزینه روش پیش بار گذاری را بزنید. تا این روش فعال شود وحذف خودکار افزونه غیر فعال شود. بعد بر روی ذخیره کلیک کنید.

افزونه افزایش سرعت وردپرس
افزونه افزایش سرعت وردپرس

بهتر است از این مورد فقط در مواردی که لازم است استفاده شود. با قرار دادن زمان بر روی ۰ می توانید آن را غیر فعال کنید.

توصیه می شود بخوانید: افزونه بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.