افزونه HREFLANG Tags Lite

افزودن Hreflang در وردپرس با افزونه HREFLANG Tags Lite

  • آخرین بروز رسانی: 3 هفته قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 9000
  • نسخه افزونه: 2.0.0
  • امتیاز کاربران وردپرس :3.3 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.7.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.4.0
دانلود افزونه وردپرس HREFLANG Tags Lite
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

اگر سایت شما به صورت چند زبانه است.و به چندین زبان مختلف در دسترس است. قرار دادن تگ Hreflang در هدر سایت می تواند باعث بهبود سئوی سایت شما شود. با افزونه HREFLANG Tags Lite در وردپرس شما به راحتی می توانید این تگ را برای هریک از صفحات خود اضافه کنید.

تگ Hreflang چیست؟ و چه تاٍثیری بر سئو دارد؟

در سایت های چند زبانه معمولا از هر محتوا چندین نسخه به زبان های مختلف وجود دارد.تگ Hreflang ، کدی است به زبان html که در سایت های چند زبانه به گوگل می گوید که این صفحه از وبسایت مربوط به چه زبانی و چه کشوری است.

<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="fa-ir" />
<link rel="alternate" href="example.com/en/" hreflang="en-us" />

به طور مثال خط اول کد بالا آدرس محتوا به زبان اصلی (فارسی و ایران) را نشان می دهد. و کد دوم آدرس محتوا به زبان دوم (انگلیسی -آمریکا) را شامل می شود.

تگ Hreflang در وردپرس

با اینکه گوگل به راحتی می تواند زبان هر محتوا را تشخیص دهد اما وجود تگ hreflang باعث می شود در صفحه ی گوگل با خود رقابت نکنید و فقط محتوای مطابق با زبان کاربر در صفحه نتایج نمایش داده شود و نسخه های ترجمه شده در صفحه ظاهر نشوند. همین موضوع باعث بهبود سئو و بهبود رابط کاربری کاربر می شود.

قرار دادن Hreflang در وردپرس با افزونه

در صورتی که از افزونه های چند زبانه کردن سایت وردپرس مثل wpml و یا افزونه چند زبانه رایگان وردپرس polylang استفاده کنید. این افزونه ها به طور خودکار تگ Hreflang را به هدر هر محتوای شما اضافه می کنند .

اما در صورتی که از روش های دستی برای ترجمه و چند زبانه کردن وبسایت خود استفاده می کنید می توانید از افزونه HREFLANG Tags Lite برای قرار دادن تگ Hreflang در وردپرس استفاده کنید. کار با این افزونه بسیار ساده است فقط باید در پایین هر محتوا تگ هایی را می خواهید را انتخاب کنید.

افزودن Hreflang با افزونه HREFLANG Tags Lite

مانند سایر افزونه ها فقط کافی است که از قسمت افزونه ها نام افزونه را جستجو و نصب کنید. بعد از فعال سازی یک قسمت با نام Hreflang به پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود. کافی است پست تایپ هایی که می خواهید تگ Hreflangرا برای آن ها استفاده کنید را انتخاب کنید. و بر روی ذخیره سازی کلیک کنید.

افزودن Hreflang در وردپرس
افزودن Hreflang در وردپرس

با کلیک بر روی دکمه پاک کردن در تصویر بالا می توانید تمام برچسب های Hreflang را که تاکنون ایجاد کرده اید را حذف کنید.

برای قرار دادن برچسب Hreflang در نوشته ها کافی است یکی از نوشته های خود را باز کنید. در پایین نوشته یک قسمت با نام HREFLANG Tags برای قرار دادن تگ های زبان اضافه شده است.

افزونه HREFLANG Tags Lite

در قسمت اول باید آدرس همین پست که در حال ویرایش آن هستید را به همراه زبان آن انتخاب کنید و در قسمت های بعد باید آدرس نسخه های ترجمه شده این نوشته را به همراه زبان آن ها وارد کنید. به این صورت تگ های Hreflang توسط افزونه به هدر نوشته اضافه می شود.مانند کد های زیر:

<link rel="alternate" href="http://localhost/afzadmin/fa/post1/" hreflang="fa-IR" />
<link rel="alternate" href="http://localhost/afzadmin/en/post1/" hreflang="en" />

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.