Insert Headers and Footers

قرار دادن کد در هدر و فوتر سایت وردپرس-افزونه Insert Headers and Footers

  • آخرین بروز رسانی: 4 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 1 میلیون
  • نسخه افزونه: 1.4.5
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.3 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.3.4
  • حداقل نسخه وردپرس :3.6
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

از افزونه Insert Headers and Footers برای افزودن کد دلخواه به هدر و فوتر سایت وردپرس به خصوص برای افراد تازه کار و مبتدی که آشنایی با ویرایش فایل های وردپرس ندارند استفاده می شود.

منظور از قرار دادن کد در هدر سایت چیست؟

می دانیم در هدر و یا فوتر سایت کد هایی برای ارتباط با فایل های استایل یا جاوا اسکریپیت و همچنین کد های مهم دیگری همچون تگ های متا وجود دارد. بعضی مواقع لازم است کدی را در هدر یا فوتر سایت خود قرار دهیم تا کار خاصی برای ما انجام شود. رایج ترین مثال در این مورد می تواند اتصال سایت به گوگل سرچ کنسول باشد. در این گونه موارد لازم است که کدهایی را در هدر سایت خود کپی کنید.

کد هایی که در هدر سایت قرار می دهیم باید درون تگ <head></head> قرار گیرد . کدهای هدر سایت معمولا چیز خاصی نمایش نمی دهند بلکه برای انجام کارهای مهمی مثل ارتباط با فایل های استایل یا فونت های مختلف و تگ هایی برای راهنمایی موتور های جستجو، عنوان سایت و… استفاده می شود. در زیر یک کد html ساده از ساختار هدر سایت می بینید.

<!DOCTYPE html>
<html lang="fa">
<head>
	<meta charset="UTF-8">
	
	<link rel="stylesheet" href="css/all.css">
	<link rel="stylesheet" href="css/bootstrap.css">
	<link rel="stylesheet" href="style.css">
	<title>سایت تست</title>
</head>
<body>

روش های قرار دادن کد در هدر و فوتر سایت وردپرس

برای افزودن کد به هدر یا فوتر سایت های وردپرس روش های مختلفی وجود دارد.

  • روش دستی: از طریق ویرایش کد های هدر و یا فوتر قالب
  • روش افزونه: از طریق نصب افزونه Insert Headers and Footers

برای استفاده از روش اول آشنایی با ساختار فایل های قالب وردپرس ضروری است. برای این کار باید کد ها را در فایل header.php یا footer.php درون قالب مورد نظر خود کپی کنید. اشکال این کار این است ، که ممکن است به خصوص افراد مبتدی تغییرات ناخواسته ای در قالب خود اعمال کنند. و همچنین اشکال دیگر این روش این است که با تغییر قالب یا بروز رسانی آن کد ها از بین خواهند رفت.

روش دوم به خصوص برای افراد مبتدی توصیه می شود. چون دیگر فایل های مهم سایت تغییر پیدا نمی کنند و اگر کدی رو اشتباه وارد کنید به راحتی می توانید آن ها را پاک کنید و همچنین چون کد ها از پایگاه داده خوانده می شوند با تغییر ویا بروز رسانی قالب ها کد ها همچنان باقی خواهند ماند.

پیشنهاد می شود بخوانید: افزونه ساخت صفحه لودینگ وردپرس

نصب افزونه Insert Headers and Footers

همان طور که گفته شد برای افزودن کد به هدر یا فوتر سایت وردپرس امن ترین روش استفاده از این افزونه وردپرس است. برای این کار کافی است آن را از قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس نصب و فعال سازی کنید.(می توانید راهنمای نصب افزونه وردپرس را بخوانید).

بعد از فعال سازی افزونه وردپرس، نام افزونه در قسمت تنظیمات قرار می گیرد. با کلیک بر روی آن دو قسمت برای شما باز می شود که می توانید کد های خود را در آن ها قرار دهید.

قرار دادن کد در هدر سایت وردپرس
قرار دادن کد در هدر سایت وردپرس
  • Scripts in Header :قرار دادن کد در هدر سایت و یا بالای سایت
  • Scripts in Footer : قرار دادن کد در فوتر سایت قبل از بسته شدن تگ body

نکته ی مهم: دقت کنید اگر کد شما از نوع متا تگ ها و… باشد درون تگ هدر <head></head> قرار می گیرد. اما اگر از نوع تگ های نمایشی مثل تگ <a></a> باشد محتوای آن در بالا یا پایین سایت به نمایش در می آید. به طور مثال در تصویر بالا کد اول درون هد سایت قرار می گیرد اما محتوای کد دوم در پایین سایت به نمایش در می آید . چون این تگ یک لینک را به نمایش می گذارد.

بنابراین اگر خواستید محتوای خواستی را در بالا یا پایین سایت خود به نمایش در آورید. باز هم این افزونه وردپرس گزینه مناسبی محسوب می شود.

خلاصه: در این آموز ش با یک افزونه وردپرس Insert Headers and Footers برای افزودن کد دلخواه آشنا شدیم. همچنین توصیه می شود بخوانید افزونه لینک نوفالو در وردپرس.

۱+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.