افزونه خبرنامه وردپرس

افزونه خبرنامه وردپرس-ایجاد خبرنامه در وردپرس با افزونه Newsletter

  • آخرین بروز رسانی: 1 روز قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 300000
  • نسخه افزونه: 6.7.4
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.6 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :3.4.0
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

با افزونه خبرنامه وردپرس می توانید به راحتی خبرنامه ایجاد کنید. لیست ایمیل ایجاد کنید. و به راحتی برای کاربران آخرین اخبار سایت خود را بفرستید. Newsletter یکی از بهترین ها برای ساخت خبرنامه در وردپرس است.

چرا داشتن خبرنامه در سایت وردپرس مهم است؟

خبرنامه ها بهترین راه برای اطلاع رسانی کاربران، جذب مخاطبین بیشتر، تبدیل کاربران به مشتری و یکی از بهترین راه ها برای داشتن لیست ایمیل مخاطبان و ایمیل مارکتینگ است. اگر این نکته راهم به یاد داشته باشیم که همچنان ایمیل یکی از ارزان ترین و در دسترس ترین ابزار ارتباط با مخاطبین است.

همچنین می توانید بخوانید : ایجاد فرم تماس در وردپرس

ایجاد خبرنامه برای وردپرس با افزونه Newsletter

پیکربندی اولیه

بعد از نصب و فعال سازی افزونه از مخزن وردپرس وارد مراحل پیکربندی اولیه افزونه برای ایجاد خبرنامه می شوید.که اگر به طور خودکار وارد نشد می توانید بر روی welcome کلیک کنید.

همچنین ویدویوی زیر را می توانید بیینید.

پیکربندی افزونه خبرنامه

در مرحله اول کافی است. نام و ایمیل فرستنده را مانند تصویر زیر وارد کنید. برای ایمیل بهتراست از ایمیل های هم نام دامنه استفاده کنید. تا ایمیل ها بهتر ارسال شوند.و بعد بر روی Next کلیک کنید.

افزونه خبرنامه وردپرس
افزونه خبرنامه وردپرس

در این مرحله در ابتدا از چب به راست نام دکمه عضویت Subscribe button label را وارد می کنید. در قسمت دوم Privacy که انتخاب می کنید. آیا تیک شرایط و حریم خصوصی وجود داشته باشد یا خیر.در قسمت بعد انتخاب می کنید فیلد نام هم در برگه عضویت باشد یا خیر.

 Newsletter
Newsletter

در این مرحله اگر بر روی دکمه بعدی کلیک کنید. برگه عضویت کاربران به طور خودکار ساخته می شود. که می توانید در قسمت برگه ها این برگه را ببینید.

خبرنامه در وردپرس
خبرنامه در وردپرس

در این مرحله می توانید یک ایمیل تست وارد کنید برای اینکه مطمئن شوید. ایمیل به درستی ارسال می شود. کافی است بر روی send test کلیک کنید. و ایمیل خود و همچنین پوشه ی اسپم را نیز چک کنید. اگر ایمیل اصلی را به درستی وارد کرده باشید. ایمیل تست برای شما ارسال می شود.

خبرنامه برای وردپرس
خبرنامه برای وردپرس

استفاده از خبرنامه در سایدبار

در مرحله بعد به شما می گوید که شما می توانید از فرم عضویت در سایدبار سایت هم استفاده کنید کافی است به قسمت ابزارک ها بروید و آن را اضافه کنید. مانند تصاویر زیر.این ساده ترین حالت استفاده از افزونه خبرنامه برای وردپرس است.

ابزارک خبرنامه
ابزارک خبرنامه۱
ابزارک خبرنامه
ابزارک خبرنامه۲
فرم عضویت خبرنامه در سایدبار
فرم عضویت خبرنامه در سایدبار

مرحله آخر:در این مرحله به شما به خاطر استفاده از افزونه وردپرس تبریگ می گوید و از شما می خواهد که در خبرنامه ی خود افزونه عضو شوید.

فرم عضویت کاربران در خبرنامه

در نهایت فرم عضویت ایجاد شده مانند تصویر زیر است که با وارد شدن به قسمت برگه ها و نمایش برگه می توانید آن را مشاهده کنید. اگر این برگه ایجاد نشده به راحتی یک برگه جدید ایجاد کنید. و فقط کد کوتاه

 
را در آن قرار دهیید.و در مرحله ی بعد از قسمت setting and more>basic setting> Dedicated page نام برگه را اختصاص دهید. حالت اولیه خبرنامه را در تصویر زیر می بینید که با نمایش برگه قابل دیدن است.

افزونه خبرنامه وردپرس
افزونه خبرنامه وردپرس

ترجمه فرم ها با افزونه خبرنامه وردپرس

همان طور که می بینید، کاربران با وارد کردن نام و ایمیل می توانند عضو خبرنامه شوند. اما مشکلی که وجود دارد این است.که این فرم انگلیسی هست. برای فارسی کردن فرم کافی است. بر روی NewsLetter در پیشخوان کلیک و مانند تصویر زیر از منو های بالا وارد قسمت List building>subscription form field شوید.

خبرنامه در وردپرس
خبرنامه در وردپرس

در این جا از تب Main profile fields می توانید. نام ها و پیام های خطا برای خبرنامه را تغییر دهید. که در تصویر زیر این تغییرات را برای فیلد ایمیل و نام مشاهده می کنید. .کافی است در انتها بر روی save کلیک کنید تا تغییرات دخیره شود.

خبرنامه برای وردپرس
ترجمه فیلدها
NewsLetter
فرم ترجمه شده

ایجاد خبرنامه برای وردپرس وارسال ایمیل

بعد از انجام تنظیمات اولیه و ساخت فرم ها کاربران می توانند به راحتی در خبرنامه شما عضو شوند. اما کاربران چه طور ایمیل ها را دریافت کنند. کافی است یک خبرنامه ایجاد و به کاربران ارسال کنیم.

برای این کار به قسمت NewsLetters بروید. و مانند تصویر زیر بر روی New NewsLetter کلیک کنید تا یک خبرنامه جدید برای شما ایجاد شود.

انتخاب قالب برای خبرنامه
ایجاد خبرنامه

حالا در این قسمت برای ایجاد خبرنامه دو راه کار وجود دارد یکی استفاده از قالب ها و دیگری استفاده از Composer یا سازنده صفحه که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

استفاده از قالب ها

قالب ها طرح های از پیش طراحی شده هستند. که می توانید با انتخاب یکی از آن ها و ویرایش آن ها شکل ایمیل ارسالی به کاربران ومحتوای آن را ببینید. که ما در تصویر زیر حالت پیش فرض آن که شامل نمایش آخرین اخبار است را انخاب کرده ایم. همچنین می توانید قالب خالی را نیز انتخاب و خود آن را ویرایش کنید.

انتخاب قالب خبرنامه
انتخاب قالب خبرنامه

در ادامه می توانید قالب کلی ایمیل را ببینید. و تغییرات خود را بر آن اعمال کنید و ترجمه ها را نیز تغییر دهید.که الیته ما قصد داریم از روش دوم استفاده کنیم.

استفاده از سازنده یا composer افزونه

سازنده این قالب یک حالت ویژوال و درگ و دراپ برای طراحی قالب ایمیل برای شما فراهم می کنید.کافی است مانند شکل زیر Composer را انتخاب کنید.

افزونه خبرنامه
افزونه خبرنامه

همان طور که در تصویر زیر می بینید. در این قسمت هم شما می توانید از صفحات از پیش طراحی شده کمک بگیرید.همچنین در سمت راست هم المان هایی را میبینید که می توانید آن ها را بگیرید و در هر جای صفحه قرار دهید. المان هایی مثل هدر، آخرین اخبار و تصویر و…. که ما در این جا برای نمایش آخرین اخبار یک طرح را اننتخاب کرده ایم.

خبرنامه در وردپرس
خبرنامه در وردپرس

در شکل زیر قالب کلی ایمیل را می بینید. که برای ویرایش هریک از قسمت ها کافی است. بر روی هریک از بلاک ها قرار گیرید و بر روی ویرایش کلک کنید همچنین می توانید آن را حذف یا کپی هم کنید. همچنین می توانید از المان های سمت چپ هم بردارید و در هر جا قرار دهید.

خبرنامه برای وردپرس
خبرنامه برای وردپرس

در تصویر زیر می بینید که ما متن و رنگ هدر را تغییر داده ایم. اگر کمی صبر کنید تغییرات به طور خود کار دیده می شوند. همچنین بعد از تغییر هر قسمت کافی است بر روی Apply کلیک کنید.

افزونه خبرنامه وردپرس
افزونه خبرنامه وردپرس

همچنین ما در ادامه با انتخاب بلوک آخرین اخبار و کلیک بر روی آیکون ویرایش، متن و رنگ دکمه ها را هم تغییر داده ایم. کافی است بر روی apply کلیک کنید تا همه ی تغییرات اعمال شود.در نهایت قالب نهایی خبرنامه مانند شکل زیر است.

خبرنامه وردپرس
خبرنامه وردپرس

اگر بر روی test کلیک کنید می توانید ببینید آیا ایمیل به درستی ارسال می شود. البته از قبل باید یک کاربر تست داشته باشید. البته اگر در قسمت پیکربندی سریع این کار را کرده باشید ایمیل ارسال می شود حال کافی است. بر روی next کلیک کنید.

ارسال ایمیل خبرنامه به کاربران عضو

این مرحله آخر است در این مرحله ایمیل خبرنامه به کاربران عضو ارسال می شود.

مرحله اول: مشخص کردن لیست ارسال خبرنامه در وردپرس

Match:در این قسمت شرط ارسال را مشخص می کیند.Match at least one of به این معنی است. که حتی اگر یکی از شرایط هم بر قرار باشد. ایمیل به همه ی کاربران مشخص شده ارسال می شود. با انتخاب گزینه دوم برای ارسال ایمیل باید همه ی شرایط مشخص شده در ادامه برقرار باشد.

NewsLetter
NewsLetter

Lists:در این قسمت مشخص می کنید. که ایمیل به کدام یک از لیست ها ی کاربران باید ارسال کنید. در افزونه Newsletter شما می توانید به راحتی کاربران خود را در گروه های مختلف لیست بندی کنید. کافی است. به قسمت List building برای ایجاد لیست کاربران اقدام کنید. البته باید کاربران زیادی داشته باشید.

در قسمت اول لیست ارسال را مشخص می کنید و در قسمت دوم،must not in one of، لیستی را مشخص می کنید. که نمی خواهید ایمیل به آن ها ارسال شود.اگر این قسمت ها را خالی بگذارید. ایمیل به همه ی کاربران ارسال می شود.

مرحله دوم:زمان بندی ارسال خبرنامه

در این قسمت کافی است. یک موضوع برای خبرنامه مشخص کنید. بر روی save کلیک کنید. تا خبرنامه ذخیره و اگر خواستید بعدا ارسال کنید. اگر بر روی send now کلیک کنید. ایمیل همین الان ارسال می شود. و همچنین می توانید با زدن بر روی زمان بندی تاریخی را برای ارسال مشخص کنید.

خبرنامه برای وردپرس
خبرنامه برای وردپرس

در قسمت وضعیت شما تعداد کاربران دریافت کننده و وصعیت ارسال را خواهید دید و تمام. شما موفق به ایجاد خبرنامه در وردپرس شدید. تبریک می گوییم.

پیشنهاد می شود بخوانید:آموزش کامل افزونه اسلایدر ساز رولوشن اسلایدر

۳+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.