افزونه WP External Links

افزونه نوفالو وردپرس- افزونه مدیریت لینک های داخلی و خارجی- WP External Links

  • آخرین بروز رسانی: 2 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 70000
  • نسخه افزونه: 2.46
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.5 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.2
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

از افزونه WP External Links برای مدیریت لینک های داخلی و خارجی و به خصوص برای نوفالو کردن لینک ها در وردپرس استفاده می شود. این افزونه وردپرس در سئوی سایت شما می تواند بسیار موثر باشد

لینک نوفالو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

برای پاسخ دادن به این سوال کافی است نگاهی به ساختار یک لینک در html بیندازیم. ساختار ساده ی یک لینک مانند زیر است.

<a href='https://afzonejo.ir'>افزونه جو</a>

همان که در ساختار بالا می بینید تگ a که برای ساختن لینک به کار می رود. از یک آدرس تشکیل شده که مقصد لینک را مشخص می کند(href) و یک متن که در واقع مقصد پیوند را توصف می کند. اما این ساختار می تواند قسمت های دیگه هم داشته باشد. یک از آن ها صفت rel است که نوع ارتباط بین مبدا و مقصد را مشخص می کند.

افزونه WP External Links
افزونه WP External Links

صفت rel می تواند مقادیر متفاوتی به خود بگیرد که متداول ترین آن ها follow , nofollow است. که لینک ها به طور پیش فرض فالو هستند به این معنی که گوگل باید این لینک ها را دنبال کند. برعکس آن نوفالو به موتورهای جستجو فرمان می دهد که این لینک ها را دنبال نکنند. که این صفت فقط برای لینک های خارجی اهمیت دارد.

لینک های داخلی و خارجی به چه معناست؟

لینک هایی که مقصد آن ها درون سایت شما باشد، در واقع آدرس آن ها پیرو دامنه شما باشد را لینک های داخلی و لینک هایی که آدرس آن ها دامنه ی دیگری باشد را لینک های خارجی می گویند . که در زمینه سئو لینک های خارجی از اهمیت بیشتری برخوردارند.

چرا در وردپرس باید لینک ها را به صورت nofollow قرار دهیم؟

می دانیم که سایت ها مدام در حال لینک دادن به سایت دیگر هستند به خصوص اگر سایت شما کاربران مهمان زیادی داشته باشد یا نویسندگان متعددی داشته باشد. در واقع هر لینک خارجی یک امتیاز برای سایت مقصد محسوب می شود. یا حتی ممکن است کاربران در بین نظرات شروع به لینک دهی کنند. در این بین اگر لینک ها به سایت های کم ارزشی داده شوند و گوگل آن ها را دنبال کند. می تواند تاثیر منفی بر اعتبار سایت شما داشته باشد. که برای جلوگیری از این تاثیر، ازافزونه WP External Links برای نوفالو کردن کلیه ی لینک ها در وردپرس استفاده می شود.

افزونه لینک نوفالو وردپرس

برای مدیریت لینک های داخلی و خارجی کافی است این افزونه وردپرس را نصب و فعال سازی کنید. در این مورد می توانید راهنمای نصب افزونه وردپرس را بخوانید. بعد از فعال سازی نام لینک های خارجی در پیشخوان شما قرار می گیرد. با کلیک روی آن می توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشد.

تنظیمات لینک های خارجی

در تب اول، تنظیمات لینک های خارجی قرار دارد که باید دقت کنید قسمت تنظیمات لینک های خارجی فعال باشد.بقیه ی تنظیمات را با هم دیگر مرور می کنیم.

افزونه نوفالو وردپرس
افزونه نوفالو وردپرس

بازکردن لینک های خارجی:

شما می توانید انتخاب کنید که لینک ها خارجی به چه صورت در مرورگر باز شوند. به صورت پیش فرض، در یک تب جدید یا در همان تب. می توانید با زدن تیک مقادیر موجود را رونویسی کنید. تنظیمات را برای لینک های قدیمی هم اعمال کنید.

تنظیم follow یا nofollow

مهم ترین تنظیم لینک های خارجی همین قسمت است. که در این قسمت هم ، می توانید حالت پیش فرض را انتخاب کنید که معمولا همان فالو است. برای نوفالو کردن تمام لینک های وردپرس با این افزونه کافی است حالت nofollow را انتخاب و با زدن تیک پایین آن این تنظیمات را بر روی لینک های قدیمی هم اعمال کنید.

حالا اگر تنظیمات را ذخیره کنید باید تمام لینک های شما صفت nofollow را داشته باشند. برای چک کردن این مورد می توانید روی یکی از لینک های خارجی کلیک راست کرده و inspect element را بزنید تا کد مربوط به لینک را ببینید.

افزونه مدیریت لینک ها
قبل از اعمال تنظیمات
افزونه لینک نوفالو
بعد از تنظیمات

می بینید که صفت rel علاوه بر مقدار nofollow مقادیر دیگری نیز به خود گرفته که در ادامه توضیح داده می شود.

در تنظیمات افزونه مدیریت لینک ها می بینید که مقادیر دیگری هم وجود دارند که می توانند به صفت rel اضافه شوند.که البته بهتر است آن ها را به حالت پیش فرض قرار دهید. مانند:

افزونه nofollow وردپرس
افزونه nofollow وردپرس
  • noopener:استفاده از این مقدار به خصوص زمانی که لینک در یک تب جدید باز می شود. از نظر امنیتی اهمیت دارد. چون برخی برنامه های جاوا اسکریپتی مخرب وجود دارند که ممکن است اطلاعات صفحه اصلی شما را در دست گیرند.
  • noreferer:این قسمت باعث می شود که اطلاعات سایت مبدا لینک در اختیار سایت مقصد قرار نگیرد که از نظر امنیتی مهم است. البته دو ویژگی بالا به طور پیش فرض توسط وردپرس به لینک ها اضافه می شوند.
  • external:مشخص می کند که این لینک یک لینک خارجی است.

تنظیمات لینک های داخلی

به طور مشابه شما می توانید برای لینک های داخلی هم تنظیمات را انجام دهید. البته این تنظیمات به طور پیش فرض فعال نیستند. در مورد لینک های داخلی، دیگر تنظیمات مربوط به نوفالو معنی ندارد فقط تنظیمات مربوط به باز شدن لینک ها در مرورگر وجود دارند.

تنظیمات دیگری هم برای این افزونه وجود دارند مثلا شما در قسمت استثنائات می توانید با وارد کردن id برگه ها یا نوشته ها آن ها را از تنظیمات مستثنی کنید.

خلاصه:

ما در این آموزش با افزونه WP External Links برای مدیریت لینک های داخلی و خارجی سایت شما به خصوص ساخت لینک nofollow برای لینک های خارجی و بازکردن پیوند ها در مرورگر آشنا شدیم. همچنین شما می توانید با افزونه ساخت سایت مپ در وردپرس که یکی از افزونه های کاربردی برای سئو سایت است آشنا شوید.

۱+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.