کاربر ناظر در وردپرس

افزودن کاربر ناظر در وردپرس-افزودن مدیر بدون دسترسی-افزونه Codup Read Only Admin

  • آخرین بروز رسانی: 3 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 200
  • نسخه افزونه: 1.1.1.9
  • امتیاز کاربران وردپرس :5 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.4
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

افزونه Codup Read Only Admin برای افزودن کاربر ناظر در وردپرس که همه ی امکانات وردپرس که مدیر می بیند را می تواند ببیند اما قابلیت ویرایش امکانات مانند افزودن نوشته یا افزودن افزونه را ندارد. از این افزونه وردپرس می توان به عنوان مدیر بدون دسترسی نام برد.

منظور از کاربر ناظر در وردپرس چیست؟

کاربر ناظر کاربری است که همه ی امکانات پیشخوان وردپرس مانند نوشته ها ،برگه ها افزونه ها و… را می تواند ببیند اما نمی تواند هیچ ویرایش یا تغییری در آن ها ایجاد کند. مثلا نمی تواند هیچ نوشته یا افزونه ای را اضافه کند. در واقع این کاربر همه ی امکانات پیشخوان وردپرس را که مدیر می تواند ببیند را فقط مشاهد می کند به همین دلیل می توان گفت او یک مدیر بدون دسترسی است .اما اگر این کاربر کاری انجام نمی دهد پس چرا باید وجود داشته باشد؟

کاربر ناظر در وردپرس
کاربر ناظر در وردپرس

در پاسخ به این سوال گفت که درست است که کاربر ناظر کاری انجام نمی دهد اما می تواند روند کلی کار را بررسی کند و اشکالات و کمبود ها را به مدیر اطلاع دهد. مثلا ببیند ک چه نوشته هایی وجود دارند و چه نوشته هایی باید نوشته شوند و همین طور چه افزونه های اضافه هستند. به همین دلایل از افزونه Codup Read Only Admin استفاده می شود.

توصیه می شود بخوانید: افزونه ویرایش نقش کاربران وردپرس

افزونه Codup Read Only Admin

برای استفاده از این افزونه وردپرس ابتدا باید آن را نصب و فعال سازی کنید.(در این زمینه می توانید راهنمای نصب و فعال سازی افزونه وردپرس را بخوانید). این افزونه هیچ گونه تنظیمات خاصی ندارد و بلافاصله بعد از نصب قابل استفاده است. برای ایجاد یک مدیر بدون دسترسی کافی است به قسمت همه ی کاربران بروید و یک کاربر جدید ایجاد کنید.

نکته مهم: توصیه می شود اکیدا کاربر مدیر اصلی را ویرایش نکنید و یک کاربر جدید اضافه کنید چون ممکن است دسترسی مدیر به بخش های مختلف از جمله پیشخوان وردپرس را محدود کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات کاربر و تعیین رمز عبور در قسمت نقش ، نقش کاربر را بر روی مدیر کل قرار دهید تا به همه ی بخش های پیشخوان دسترسی داشته باشد اما تیک قسمت read only را هم بزنید تا کاربر فقط قابلیت خواندن را داشته باشد نه ویرایش. بعد بر روی افزودن کاربر تازه کلیک کنید.

افزونه Codup Read Only Admin
افزونه Codup Read Only Admin

بعد از ایجاد یک مدیر بدون دسترسی از وردپرس خارج شوید و با کاربر جدید وارد شوید خواهید دید که امکان دسترسی به قسمت هایی همچون افزودن کاربر،افزودن افزونه یا برگه و نوشته وچود ندارد.

توصیه می شود: افزونه تغییر عکس پروفایل وردپرس

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.