افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس

افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب در وردپرس-افزونه ستاره دار کردن مطالب در گوگل

 • آخرین بروز رسانی: 4 روز قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 30000
 • نسخه افزونه: 2.3.9
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.7 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.5
 • حداقل نسخه وردپرس :4.9.0
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

از افزونه وردپرسYasr برای امتیاز دهی ستاره ای به مطالب در وردپرس توسط کاربران و نمایش امتیاز های مجموع در بالایا پایین نوشته ها استفاده می شود. که باعث ستاره دار کردن مطالب شما در صفحه نتایج گوگل و افزایش نرخ کلیک شما می شود. همچنین با این افزونه وردپرس شما می توانید به افزودن نقد و بررسی چندگانه هم به مطالب خود بپردازید.

چرا باید از افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس استفاده کنیم؟

می دانیم که از راه های مختلف می توان با کاربران سایت تعامل داشت از جمله قرار دادن دیدگاه ها، پرسش و پاسخ و… اما یکی از راه های جذاب برای کاربران امتیاز دهی است. که یکی از رایج ترین آن ها امتیاز دهی ستاره ای است که کاربر میزان رضایت خود از مطالب را به سادگی در ۵ ستاره مشخص می کند. این روش هم برای کاربران بسیار جذاب است و هم می تواند میانگین خوبی برای ارزش یک نوشته بر حسب نظرات مختلف ایجاد کند.

افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس
افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس

خوشبختانه در وردپرس مثل همیشه کار راحت است و یک افزونه وردپرس عالی برای آن وجود دارد از مزیت های دیگر این افزونه ستاره دار کردن مطالب در گوگل است که باعث افزایش نرخ کلیک و در نتیجه بازدید از سایت شما می شود.

توصیه می شود بخوانید : بهترین افزونه امتیاز دهی وردپرس

تاثیر ستاره دار کردن مطالب در گوگل بر سئوی وردپرس

می دانیم که تنها نمایش مطالب در رتبه های اول گوگل ملاک نیست بلکه تعداد کلیک ها یا بازدید کنندگان نیز مهم است. که اصطلاحا به نرخ کلیک ها در گوگل نسبت به جستجو ها نرخ کلیک یا CTR گفته می شود که هرچه درصد بالاتری داشته باشد. بازدید کننده های بیشتری خواهید داشت. ستاره دار کردن مطالب در صفحه نتایج گوگل باعث افزایش چشم گیر کلیک ها خواهد شد.

 ستاره دار کردن مطالب در گوگل
ستاره دار کردن مطالب در گوگل

یکی از مزیت های مهم این افزونه نسبت به افزونه های دیگر استفاده از میانگین امتیاز کاربران برای ایجاد داده های schema (داده هایی که به گوگل در دسته بندی و نمایش مطالب در صفحه نتایج کمک می کند همانند امتیاز ستاره ای) به جای امتیاز دهی تصنعی است که دیگر منسوخ شده است. بهتر است بدانیم که نحوه نمایش گوگل فقط مربوط به ستاره دار کردن مطالب نیست بلکه نمونه های مختلفی از نتایج مثل نمایش محصولات همراه با تصاویر و قیمت و… وجود دارد که افزونه های مختلف همچون ووکامرس یا افزونه yoast seo این داده ها را به طور خودکار وارد می کنند.

توصیه می شود بخوانید: افزونه لایک مطالب در وردپرس

نصب افزونه ستاره ای YASR

این افزونه وردپرس را به راحتی می توانید از قسمت افزونه ها نصب کنید( در این زمینه می توانید راهنمای نصب افزونه وردپرس را بخوانید). بعد از نصب نام و آیکون افزونه را در پیشخوان مشاهده خواهید کرد که کافی است بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات این افزونه باز شود خوشبختانه تنظیمات این افزونه وردپرس به فارسی است.

تنظیمات عمومی

افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس
افزونه امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس
 • گذاشتن خودکار:با فعال سازی این گزینه امتیاز ستاره ای برای تمام نوشته های شما فعال می شود. در غیر این صورت باید در ویرایشگر کلاسیک وردپرس از شورتکد های افزونه و در ویرایشگر جدید از بلاک های افزونه وردپرس برای هر نوشته به صورت جداگانه استفاده کنید.افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب
 • به چه صورت ؟ : نمایش ستاره ها در نوشته ها چگونه باشد. رای کاربران به تنهایی ، گزینه دوم رای کلی نویسنده و یا گزینه سوم هردو که در این صورت ستاره های نویسنده و کاربران را به صورت جداگانه قرار می دهد. ستاره دار کردن مطالب در گوگل
 • کجا بزارمش؟: قرار دادن امتیاز ستاره ای قبل یا بعد از نوشته
 • Align: محل قرار گیری در چب، میانه یا راست
 • اندازه: کوچک ، متوسط و یا بزرگ

قسمت دوم تنظیمات مربوط به برخی ترجمه ها می باشد که می توانید مانند تصویر زیر آن را انجام دهید. در گزینه اول حتی می توانید نوشته های قبل یا بعد از ستاره ها را غیر فعال کنید.

افزونه Yasr
افزونه Yasr

برای قسمت مشخص شده در تصویر بالا که مربوط به نمایش میانگین امتیاز کاربران است می توانید از این کد [مجموع: %total_count% میانگین: %average%] برای نمایش به صورت فارسی استفاده کنید. بعد از ذخیره سازی نتایج نهایی به این صورت خواهد بود.

افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب
افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب

در قسمت های بعد تنظیمات دیگری مربوط به نمایش امتیاز های ستاره ای کاربران وردپرس در صفحات آرشیو و … وچود دارند که با توجه به فارسی بودن می توانید خودتان انجام دهید.فقط قسمت آخر که مربوط به تنظیمات  Rich snippet است بسیار مهم است.

تنظیمات  Rich snippet

در این قسمت تنظیمات مربوط به نحوه نمایش مطالب شما در نتایج گوگل یا همان Rich snippet قرار دارد. که در واقع مشخص می کند نوع محتوای شما از چه نوعی است و چگونه باید به نمایش درآید همان طور که گفته شد گوگل در صفحه نتایج بسته به نیاز شما شکل های مختلفی از نتایج رو فراهم می آورد. در این قسمت باید نوع مطالب سایت رو انتخاب کنید تا برای شما داده های schema برای ستاره دار کردن نتایج در گوگل توسط افزونه ایجاد شود.

ستاره دار کردن مطالب در گوگل
ستاره دار کردن مطالب در گوگل

همان طور که می بینید باید نوع محتوای خود شامل محصول ،کتاب ،فیلم ،بازی و… انتخاب کنید تا داده های لازم برای شما تولید شود. البته همان طور که در تصویر بالا اخطار داده است. گوگل در بروز رسانی های اخیر خود برای مطالب خبری و مقاله ای نتایج را به صورت ستاره دار نشان نمی دهد پس عملا گزینه blog posting نتیجه ای نخواهد داشت.

همچنین در ادامه همان طور که می بینید شما می توانید نام منتشر کننده و لوگوی سایت را برای ایجاد داده های schema وارد کنید. البته گفتنی است این داده ها فقط در پس زمینه سایت و برای کمک به نشانه گذاری مطالب شما ایجاد می شوند.

افزودن نقد و بررسی چندگانه به مطالب در وردپرس

یکی از ویژگی های جالب افزونه ستاره ای وردپرس امکان افزودن نقد و بررسی چندگانه برای مطالب است چیزی که بیشتر شاید آن را در سایت های فروشگاهی دیده باشیم که امتیاز یک محصول را از جنبه های مختلف بررسی می کنند . برای ایجاد این ویژگی کافی است که به تب دوم یعنی نقد و بررسی چندگانه برویم.و با وارد کردن یک عنوان و در ادامه ایجاد المان ها مانند تصویر زیر و کلیک بر روی دکمه ایجاد آن ها را بسازیم.

افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب
افزونه امتیاز دهی ستاره ای به مطالب

بعد از ساخته شدن اگر دوباره به این تب بروید می توانید نقد و بررسی ساخته شده را مدیریت کنید مثلا اگر فیلدی را نخواستید حذف کنید و یا فیلد جدید اضافه کنید.

برای امتیاز دهی ستاره ای به هریک از المان ها کافی است که به یکی از نوشته ها برویم در زیر ویرایشگر قسمتی با عنوان افزودن نقد و بررسی چندگانه به پست ایجاد شده است. که در این قسمت می توانید امتیاز های ستاره ای خود را به صورت جداگانه وارد کنید.

افزودن نقد و بررسی چندگانه به مطالب وردپرس
افزودن نقد و بررسی چندگانه به پست

حالا همان طور که در تصویر بالا هم نوشته برای نمایش نقد و بررسی ها و امتیاز های ستاره ای باید از کد کوتاه [yasr_multiset setid=1] و برای اینکه کاربران به جای نویسنده بتوانند رای دهند از کد کوتاه [yasr_visitor_multiset setid=1] در هر جای نوشته خود می توانید استفاده کنید. در تصویر زیر این مورد را می بینید.

افزودن نقد و بررسی چندگانه به پست
افزودن نقد و بررسی چندگانه به پست

در تب سوم یعنی استایل ها هم می توانید استایل امتیاز دهی را انتخاب کنید که البته برخی موارد مربوط به حالت پولی افزونه است و بسته است.

امتیاز ستاره ای نویسنده با افزونه Yasr

همان طور که در تنظیمات هم گفته شد نویسنده هم می تواند رای خود را به صورت ستاره ای وارد کند برای این کار کافی است یکی از نوشته ها را انتخاب کنید. در قسمت سمت چب یک بلوک با نام افزونه YASR ایجاد شده که می توانید رای خود را وارد کنید و همچنین تنظیمات خاصی فقط برای این نوشته اعمال کنید.

Yet Another Stars Rating
Yet Another Stars Rating

به طور مثال در حالت دوم شما می توانید حالت خودکار قرار گیری امتیاز ها را غیر فعال کنید و یا در حالت سوم نوع Rich snippet را تغییر دهید. همچنین شما در ویرایشگر جدید وردپرس می توانید در صورتی که حالت خودکار غیر فعال باشد از بلوک های مربوط به افزونه استفاده کنید و یا در ویرایشگر کلاسیک یک قسمت با نام yasr shortcode اضافه شده که با کلیک بر روی آن می توانید قسمت دلخواه خود را انتخاب کنید.

خلاصه

در این آموزش با افزونه Yet Another Stars Rating یا به اختصار YASR برای افزودن امتیاز دهی ستاره ای به مطالب در وردپرس و همچنین ستاره دار کردن مطالب در صفحه نتایج گوگل و حتی افزودن امکان نقد و بررسی چندگانه به پست در وردپرس آشنا شدیم.

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.