مگامنو

بهترین افزونه ساخت مگامنو در وردپرس-افزونه Max Mega Menu

  • آخرین بروز رسانی: 3 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 400000
  • نسخه افزونه: 2.9.3
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.7 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.7.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.9
دانلود افزونه وردپرس Max Mega Menu
لینک دانلود
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

2 سال عضو افزونه جو

از افزونه Max Mega Menu برای ساخت مگامنو های حرفه ای در وردپرس استفاده می شود. که می تواند جذابیت سایت شما را دو چندان کند به خصوص اگر تعداد منو ها و زیر منو های شما زیاد باشد. این افزونه وردپرس یکی از بهترین ها در این زمینه است.

توصیه می شود بخوانید: لیست افزونه های ضروری ورپرس

منظور از مگامنو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

اگر منوی سایت های مختلف را دیده باشیم ، می بینیم که اکثر آن ها به صورت آبشاری یا سلسله مراتبی هستند. بدین صورت که با قرار گرفتن بر روی هر گزینه در منو یا کلیک کردن بر روی آن ها زیر مجموعه های آن ها باز می شوند. اما اگر شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید یا تعداد دسته بندی های زیادی داشته باشید این روش معمولا کارآمد نیست.و جلوه ی خوبی نخواهد داشت.

افزونه مگامنو در وردپرس
منوی آبشاری

در این گونه موارد از مگامنو استفاده می شود که با قرار گرفتن روی هریک از گزینه ها ،زیر مجموعه ی گسترده ای از دسته بندی ها یا ابزارک ها به همراه تصاویر باز می شود. که می تواند جذابیت سایت شما را دو چندان کند. با نگاهی به سایت های بزرگی همچون دیجی کالا این مورد را به خوبی درک خواهید کرد. که در وردپرس شما با راحتی می توانید با افزونه Max Mega Menu این مورد را ایجاد کنید.

افزونه Max Mega Menu
افزونه Max Mega Menu

فعال سازی افزونه مگامنو در وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه Max Mega Menu( که با توجه به رایگان بودن آن می توانید آن را از پیشخوان به راحتی نصب کنید. در این مورد می توانید با نصب افزونه وردپرس آشنا شوید.) تغییرات رو مشاهده خواهید کرد. اولین تغییر این است که نام مگامنو را در پیشخوان مشاهده خواهید کرد که تنظیمات کلی این افزونه در این قسمت وجود دارد. اگر به بخش نمایش»فهرست ها بروید و یکی از فهرست های خود را مشاهده کنید خواهید دید که یک قسمت جدید به بخش سمت راست به نام تنظیمات مگامنو اضافه شده است. که اولین قدم در ساخت مگانو این است این قسمت را فعال و بر روی ذخیره کلیک کنید.

افزونه مگامنو در وردپرس
قبل از فعال سازی
مگامنو
بعد از فعال سازی افزونه

تغییر حالت منوی سایت شما به صورت شفاف، در تصویر بالا نشان دهنده ی این است که افزونه وردپرس فعال شده است. اما هنوز حالت مگامنو فعال نشده و به طور پیش فرض منوی شما به حالت آبشاری قرار دارد پس در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت مگامنو در وردپرس

قدم بعدی این است که منوی خود را به مگامنو تبدیل کنید. البته دقت کنید برای ایجاد این حالت تعداد گزینه های منوی شما باید زیاد باشید مثل سایت های فروشگاهی. اگر روی یکی از گزینه های فهرست قرار بگیرید مانند تصویر زیر ، آیکون مربوط به تنظیمات افزونه ظاهر می شود. که باید روی آن کلیک کنید.

افزونه مگامنو در وردپرس
افزونه مگامنو در وردپرس

در این صفحه با قرار دادن حالت نمایش زیر منو، به صورت Mega Menu-Grid Layout، فهرست شما، به حالت مگا درخواهد آمد. با انجام این عمل یک محیط کاربری برای شما باز می شود که می توانید با درگ و دراپ منوی خود را طراحی کنید. به طور پیش فرض فهرست انتخابی شما در یک ستون قرار گرفته است.

افزونه Max Mega Menu
افزونه Max Mega Menu

با کلیک بر روی گزینه Column ، شما می توانید تعداد ستون های خود را افزایش دهید. و درون ستون ها هم می توانید از میان ابزارک هایی که افزونه برای شما قرار داده است انتخاب کنید. مثلا یک تصویر را به ستون اضافه کنید.یا از دسته بندی های مختلف مانند دسته بدی محصولات یا برگه ها درون ستون قرار دهید. البته شما می توانید یک ردیف جدید هم به منو اضافه کنید.

ساخت مگامنو وردپرس
ساخت مگامنو وردپرس

اکنون اگر فهرست خود را مشاهده کنید خواهید دید که به حالت مگامنو درآمده است.

ایجاد مگامنو در وردپرس

تنظیمات بیشتر افزونه Max Mega Menu

تاکنون شما توانسته اید نحوه نمایش فهرست خود را به مگامنو تبدیل کنید . اما در سمت راست گزینه های دیگری همچون تنظیمات و آیکون هم وجود دارد که می توانید تغییرات بیشتری بر روی منوی خود اعمال کنید.

تنظیمات افزونه Max Mega Menu
تنظیمات افزونه Max Mega Menu

برخی تنظیمات وجو دارند که مربوط به واکنش گرا بودن نسبت دستگاه های مختلف همچون موبایل است. مثلا می توانید هر آیتم از منو را در موبایل پنهان کنید. در ادامه برخی تنظیمات را بررسی می کنیم.

  • پنهان کردن:پنهان کردن فلش ها در فهرست
  • چینش منو ها: می توانید انتخاب کنید که گزینه های فهرست از شما از کدام سمت قرار گیرد راست یا چب یا به حالت پیش فرض قالب
  • Icon Position: محل قراری آیکون در سمت راست یا چب هر گزینه ی فهرست
  • چینش زیرمنوها:محل قرار گیری زیر منو ها نسبت به منوی والد.

در قسمت آیکون هم شما می تونید یک آیکون به منو خود اختصاص دهید. الیته دقت کنید این آیکون فقط به همین منو اعمال می شود. و برای منو های دیگر باید وارد تنظیمات مربوط به آن ها شوید. هم چنین شما می توانید افزونه آیکون به منو وردپرس را هم بخوانید.

خلاصه :

ما در اینجا با نحوه ساخت مگامنو در وردپرس با افزونه Max Mega Menu آشنا شدیم که یکی از پرکاربردترین روش ها برای نمایش و دسته بندی موارد مختلف است. که به خصوص در سایت های فروشگاهی بسیار کارآمد است. البته شما می توانید از قسمت مگامنو در پیشخوان وردپرس به تنظیمات کلی این افزونه هم دسترسی داشته باشند. همچنین توصیه می شود مقاله ساخت اسلایدر در وردپرس را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.