ویژوال کامپوزر وردپرس

ویژوال کامپوزر وردپرس-آموزش افزونه ویژوال کامپوزر فارسی- WP Bakery Visual Composer

  • آخرین بروز رسانی: 2 هفته قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 80000
  • نسخه افزونه: 28.0
  • امتیاز کاربران وردپرس :3.6 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :4.6
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

افزونه ویژوال کامپوزر نام یک افزونه وردپرس است.که با آن می توانید به راحتی سایت دلخواه خود را بسازید.می توانید. المان های مختف افزونه را بردارید. و هر جایی از برگه تان که می خواهید بیندازید. و رویا هایتان را خودتان طراحی کنید.این افزونه تجاری اکنون به فارسی هم ترجمه شده.

طراحی سایت با ویژوال کامپوزر فارسی در وردپرس

المان ها ی بی نظیر WP Bakery Visual Composer، شما را در طراحی ایده هایتان باز می گذارد.به خصوص این که این افزونه صفحه ساز وردپرس آن قدر محبوب است. که توسط اکثر قالب های مهم وردپرس پشتیبانی می شود.اکثر قالب ها ویژوال کامپوزر را به عنوان پیش نیاز قالب برای طراحی صفحات پیشنهاد می دهند.یا به نصب آن توصیه می کنند.

ویژوال کامپوزر فارسی
استفاده از المان ها در طراحی سایت

قابلیت بی نظیر این افزونه Visual Composer ،این است. که علاوه بر این که این افزونه خود را با قالب ها ی مختلف و افزونه های مهم وردپرس همچون ووکامرس یا wpml سازگار می کند.بلکه بسته به نوع قالب و افزونه های مختلف المان های متعددی نیز به آن اضافه می شود.

افزونه ویژوال کامپوزر
طراحی سایت با ویژوال کامپوزر

با این افزونه شما می توانید به راحتی صفحات تماس با ما، صفحه ی اصلی و درباره ما و… را طراحی کنید. در طراحی سایت افزونه جو از این افزونه وردپرس به خوبی استفاده شده است.

دوره ی آموزش کامل ویژوال کامپوزر رو در این زمینه می توانید ببینید.

المان های مختلف افزونه ویژوال کامپوزر

مهم ترین المان هایی که افزونه ویژوال کامپوزر پشتیبانی می کند را می توانید در تصویر زیر ببینید. که در دسته بندی های مختلف قرار دارند. و مهم ترین المان ها را می توانید در بخش محتوا ببینید.همان طور که می بینید. این المان ها به فارسی هم ترجمه شده اند.

ویژوال کامپوزر وردپرس
المان های ویژوال کامپوزر وردپرس

نحوه استفاده از ویژوال کامپوزر فارسی

برای استفاده از این افزونه کافی است. یک برگه ی جدید اضافه کنید.البته می توان در قسمت های مختلف مانند نوشته ها هم از این افزونه استفاده کرد. ولی بیشتر در برگه ها از آن استفاده می شود.در این قسمت می توانید انتخاب کنید. که می خواهید از ویرایشگر پیشرفته(حالت غیر زنده) و یا ویرایشگر زنده استفاده کنید.

ویرایشگر پیشرفته(Classic):در این حالت می توانید. المان ها را هرجایی که می خواهید قرار دهید ولی برای دیدن تغییرات را ذخیره و پیش نمایش برگه را ببینید.

ویژوال کامپوزر وردپرس
ویژوال کامپوزر وردپرس ویرایشگر پیشرفته

ویرایشگر زنده(Front end):در این حالت با اضافه کردن هر المان می توانید. تغییرات را به طور زنده ببینید.

WP Bakery Visual Composer
ویرایشگر زنده

تنظیمات کلی افزونه visual composer

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه وردپرس، نام ویژوال کامپوزر در قسمت پیشخوان وردپرس قرار می گیرد.که مهم ترین تنظیمات افزونه در قسمت تنظیمات عمومی قرار می گیرد.

تنظیمات عمومی

تنظیمات ویژوال کامپوزر وردپرس
تنظیمات ویژوال کامپوزر وردپرس

غیرفعالسازی المان های محتوای ریسپانسیو :با زدن تیک این گزینه می توانید. حالت واکنش گرا(تطبیق المان ها با دستگاه ها و صفحه نمایش ها ی مختلف مانند موبایل) را در طراحی صفحات غیر فعال کنید.

زیرمجموعه های فونت های گوگل :با انتخاب هریک از زیر دسته ها مجموعه فونت های گوگل برای آن زیر دسته فعال می شود. که می توانید از این فونت ها در طراحی خود استفاده کنید.

الگو پیش فرض برای انواع نوشته :در این قسمت می توانید.که از الگو های از قبل طراحی شدهدر طراحی نوشته ها یا برگه هاو… استفاده شود.ویژوال کامپوزر این امکان را به شما می دهد که بتوانید از الگو های از قبل طراحی شده در کتابخانه الگو استفاده کنید.یا الگو های خود را طراحی کنید. و بعدا از آن ها استفاده کنید.

نقش مدیر

در این قسمت شما می توانید دسترسی به قسمت های مختلف افزونه ویژوال کامپوزر را برای نقش های کاربری مختلف در وردپرس مدیریت کنید.

افزونه ویژوال کامپوزر
افزونه ویژوال کامپوزر

در ادامه ما تنظیمات مربوط به نقش مدیر را با هم دنبال خواهیم کرد.که برای هریک از نقش های کاربری دیگری متفاوت است.

پست تایپها :در این قسمت شما می توانید افزونه را برای کاربر غیر فعال کنید. یا فقط برای برگه ها فعال کنید. و یا با انتخاب گزینه ی سفارشی قسمت هایی که می خواهید برای کاربر فعال باشد. را تیک بزنید مانند برگه ها، نوشته ها،رسانه و…

ویژوال کامپوزر فارسی
ویژوال کامپوزر فارسی

در ادامه می توانید برخی امکانات افزونه مانند ویرایشگر زنده یا ویرایشگر پیشرفته و یا تنظیمات مختلف افزونه را برای کاربران خاص فعال یا غیر فعال کنید.

قرار دهنده ی کد کوتاه

در این قمست ما می توانید کد کوتاه مربوط به افزونه های مختلف را در این جا قرار دهید تا المان آن به المان های پیش فرض ویژوال کامپوزر استفاده شود . مانند افزونه فرم تماس ۷.

خلاصه: در این آموزش با افزونه وردپرس visual composer یا با نام جدید آن wp bakery برای طراحی سایت بدون برنامه نویسی آشنا شدیم. شما می توانید دوره ی آموزش این افزونه رو هم در سایت مشاهده کنید.

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.