افزونه دکان برای وردپرس

افزونه دکان برای وردپرس چیست؟ آموزش افزونه دکان ووکامرس-افزونه Dokan

 • آخرین بروز رسانی: 4 هفته قبل
 • تعداد نصب های فعال:+ 40000
 • نسخه افزونه: 3.0.5
 • امتیاز کاربران وردپرس :4.4 از 5 ستاره
 • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
 • حداقل نسخه وردپرس :4.4
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

فزونه دکان برای وردپرس یک افزونه برای پیاده سازی سیستم چند فروشندگی برای ووکامرس که در دو نسخه رایگان و تجاری عرضه شده است.با افزونه Dokan وردپرس امکان ایجاد سایت هایی همچون آمازون، دیجی کالا ،ژاکت و… وجود دارد. افزونه دکان وردپرس در پاسخ به نیاز یکی از کاربران در افزونه یاب وردپرس معرفی می شود:

با سلام و احترام سایت ما عمده فروشی موادشوینده و بهداشتی است و می خواهیم عمده فروشی مواد غذایی هم راه اندازی کنیم چون حجم کار و سرمایه گذاری در عمده فروشی بالاست نمی توان از تامین کننده شوینده انتظار داشته باشیم که عمده فروشی مواد غذایی هم راه اندازی کند. بنابراین مجبوریم از تامین کننده دیگری استفاده کنیم که خودش کسب و کار مستقلی دارد ,….

درخواست یکی از کاربران در افزونه یاب

افزونه دکان برای وردپرس چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

افزونه Dokan، یک افزونه اختصاصی برای ایجاد سیستم چند فروشندگی بر پایه ی ووکامرس است. به این صورت که علاوه بر این که شما می توانید محصولات خود را بفروشید. با فروش محصولات دیگران نیز درصدی از فروش آن ها نصیب شما می شود. این کار علاوه بر این که به تقویت فروشندگان دیگر کمک می کند باعث تقویت و گستردگی برند شما نیز خواهد شد. در وردپرس شما می توانید با نصب افزونه ووکامرس و سپس افزونه دکان این سیستم را پیاده سازی کنید.

ویژگی های افزونه دکان ووکامرس

همان طور که گفته شد این افزونه وردپرس در دو نسخه تجاری و رایگان عرضه شده است . که نسخه تجاری این افزونه به همراه ماژول های جانبی و برخی امکانات بیشتر است. اما نسخه رایگان افزونه دکان هم همه ی امکانات لازم برای راه اندازی سیستم چند فروشندگی را داراست. در ادامه برخی ویژگی های این افزونه وردپرس لیست شده است.

 • امکان ثبت نام فروشندگان مختلف در سمت کاربر(front end) و به صورت کاملا هماهنگ با ووکامرس
 • پشتیبانی از زبان های مختلف از جمله فارسی
 • صفحه فروشگاه اختصاصی برای هر کاربر با آدرس منحصر به فرد
 • ایجاد صفحه فروشندگان به صورت اختصاصی
 • مدیریت صفحه فروشگاه توسط فروشندگان ، ایجاد انواع محصول ،قیمت گذاری، تخفیف و…
 • گزارشات پیشرفته کلی و چزئی برای مدیر در پیشخوان وردپرس و برای هر فروشنده به صورت اختصاصی
 • تعیین در صد کمیسیون حاصل از فروش محصولات برای سایت
 • پشتیبانی کامل از انواع روش های پرداخت و به صورت کاملا هماهنگ با ووکامرس
 • قالب اختصاصی برای سفارشی سازی فروشگاه(نسخه پرو)
 • سازگاری با بیشتر قالب ها
 • ماژول های متعدد برای افزودن امکانات بیشتر(نسخه پرو)
 • تخفیف های پیشرفته ،کوپن تخفیف و… (نسخه پرو)
 • و…

آموزش نصب و پیکربندی افزونه چند فروشندگی دکان

همان طور که پیش از این هم گفته شد برای نصب این افزونه باید ووکامرس بر روی فروشگاه شما فعال باشد. نسخه رایگان این افزونه وردپرس را می توانید به راحتی از پیشخوان وردپرس نصب کنید.(در این زمینه می توانید روش نصب افزونه وردپرس ). را بخوانید. بعد از نصب بلافاصله وارد مراحل پیکربندی سریع برای افزونه دکان می شوید. اگر با ووکامرس آشنایی کامل داشته باشید، مراحل آن بسیار شبیه پیکربندی ووکامرس و به فارسی است.

مرحله اول خوش آمد گویی: در این مرحله کافی است کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

افزونه دکان برای وردپرس
افزونه دکان برای وردپرس

مرحله ۲ فروش: در این مرحله در ابتدا حالت چند فروشندگی افزونه دکان را فعال می کنید. در ادامه می توانید کمیسیون حاصل از درآمد فروش فروشندگان را برای مدیر سایت به درصد و یا مقدار ثابت تعیین کنید. گزینه آخر تعیین وضعیت سفارش را اگر فعال کنید به فروشنده ها اجازه تغییر وضعیت سفارشات را می دهید.

افزونه دکان ووکامرس
افزونه دکان ووکامرس

مرحله ۳ برداشت: در این مرحله روش برداشت وجه توسط فروشندگان را تعیین می کنید که معمولا بهترین روش می تواند همان انتقال مستقیم بانکی توسط سایت باشد. در ادامه می توانید یک محدودیت برای برداشت توسط فروشندگان (حداقل موجودی حساب یا درآمد فروشندگان برای برداشت) تعیین کنید . و در آخر می توانید این شرط را تعیین کنید که تا زمانی که وضعیت سفارش به حالت تکمیل شده نیست نمی تواند درآمد فروش را دریافت کند.

افزونه چند فروشندگی دکان
افزونه چند فروشندگی دکان

در مرحله بعد دو افزونه کمکی به شما پیشنهاد می دهد که یکی از آن ها برای ایجاد فرم تماس در صفحه اختصاصی هر فروشگاه است. که می توانید از این مراحل رد در شوید در مرحله آخر شما را به پیشخوان وردپرس برای انجام تنظیمات بیشتر هدایت می کند.

افزونه دکان برای وردپرس
افزونه دکان برای وردپرس

بعد از انجام پیکربندی اولیه افزونه Dokan عملا سیستم چند فروشندگی وردپرس برای سایت شما راه اندازی شده است. در ادامه با ما باشید تا با نحوه کار با این افزونه وردپرس بیشتر آشنا شویم.

تنظیمات افزونه دکان برای مدیر وردپرس

تنظیمات این افزونه وردپرس به دو بخش کلی تقسیم می شود. تنظیمات کلی که مربوط به مدیر است که در پیشخوان وردپرس مدیر می تواند به آن دسترسی یابد . هر فروشنده هم یک پنل اختصاصی در front end یا سمت کاربر دارد که می تواند تنظیمات صفحه فروشگه خود مثل افزودن محصول و… را انجام دهد.تنظیمات برای مدیر وردپرس به شکل زیر است.

افزونه دکان ووکامرس
افزونه دکان ووکامرس
 • پیشخوان: آمار مربوط به افزونه دکان مثل تعداد فروشندگان، فروش ها، کمیسیون ها دریافت شده و…
 • برداشت: درخواست های برداشت ایجاد شده توسط فروشندگان در این بخش قرار دارند.
 • vendors: لیستی از فروشندگان شما که در سایت ثبت نام کرده اند در این بخش قرار دارند که می توانید آن ها را فعال یا غیر فعال هم بکنید.
افزونه چند فروشندگی دکان
افزونه چند فروشندگی دکان

تنظیمات: در این بخش تنظیمات کلی افزونه قرار دارد که برخی از آن ها مربوط به همان پیکربندی اولیه است. البته تنظیمات گسترده تری را در این بخش می توانید اعمال کنید. چون تنظیمات به فارسی و بسیار ساده است از این بخش می گذریم.

نحوه ثبت نام فروشنده جدید در افزونه دکان ووکامرس

بلافاصله بعد از انجام پیکربندی اولیه افزونه Dokan ، سیستم چند فروشندگی در وردپرس راه اندازی می شود. و چون این افزونه بر پایه ی ووکامرس راه اندازی شده است. فروشندگان می توانند از همان فرم های ثبت نام ووکامرس برای ثبت فروشگاه خود در سایت اقدام کنند. می دانیم که پس از نصب ووکامرس یک صفحه به نام حساب کاربری برای ثبت نام و ورود مشتریان ایجاد می شود که معمولا آدرس آن به این صورت است:http://domain.com/my-accont

با مراجعه به صفحه حساب کاربری مشاهده می کنید که با نصب افزونه دکان نحوه ثبت نام برای کاربران تغییر کرده و آن ها می توانند نقش خود را به عنوان مشتری و یا فروشنده انتخاب کنند. با انتخاب نقش فروشنده گزینه های بیشتری به فرم ثبت نام اضافه می شود:

افزونه Dokan
افزونه Dokan

در این فرم فروشنده باید یک نام برای فروشگاه خود، و یک آدرس انتخاب کند که به انتهای آدرس فروشگاه می چسبد. در صورتی که آدرس منحصر به فرد باشد مورد قبول واقع می شود. همان طور که می بیند هر فروشنده دارای یک آدرس اختصاصی برای خود است. بعد از زدن دکمه عضویت فرد وارد مراحل بعدی ثبت نام می شود که بسیار ساده است و شامل اطلاعات فردی و شماره حساب ها و … است.

بعد از اتمام مراحل ثبت نام و ایجاد فروشنده جدید فرد می تواند از طریق آدرس منحصر به فرد خود مانند تصویر بالا به پیشخوان و تنظیمات صفحه فروشگاه خود دسترسی داشته باشد.

افزونه دکان ووکامرس
افزونه دکان ووکامرس

فروشنده در این صفحه می تواند فروشگاه خود را مدیریت کند. یعنی گزارشات مربوط به فروش و درآمد خود را مشاهده کند. محصولات جدید ایجاد کند، درخواست برای دریافت وجه داشته باشد و یا ظاهر فروشگاه خود را در قسمت تنظیمات مدیریت کند. البته گفتنی است در نسخه پرو یا حرفه ای افزونه دکان وردپرس امکانات بیشتری در اختیار فروشنده برای مدیریت فروشگاه وجود دارد.

دسترسی به فروشگاه و لیست فروشندگان در افزونه دکان

با فعال سازی و انجام تنظیمات افزونه چند فروشندگی دکان و ثبت نام فروشندگان با وارد کردن آدرس فروشگاه که در بخش پیکربندی توضیح داده شد. می توانید لیست فروشندگان را ببینید که آدرس آن معمولا به صورت http://domain.com/store می باشد.

لیست فروشندگان در افزونه دکان
لیست فروشندگان در افزونه دکان

همچنین با کلیک بر روی هریک از فروشندگان وارد صفحه اختصاصی آن ها می شوید که می توانید لیستی از محصولات آن ها و فروشگاه خود را ببینید.

صفحه هر فروشگاه افزونه دکان
صفحه هر فروشگاه افزونه دکان

پیشنهاد می شود بخوانید : افزونه فروش فایل در وردپرس

۲+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.