افزونه تاریخ شمسی در وردپرس

افزونه وردپرس فارسی-افزونه تاریخ شمسی در وردپرس-افزونه Parsi Date

  • آخرین بروز رسانی: 7 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 70000
  • نسخه افزونه: 3.0.3
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.7 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.3.4
  • حداقل نسخه وردپرس :5.3
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

باز هم با معرفی یک افزونه رایگان با شما هستیم. از این افزونه وردپرس برای تغییر تاریخ ها به شمسی ،مرتب سازی اعداد و بعضی حروف وردپرس به صورت فارسی استفاده می شود.افزونه Parsi Date بهترین افزونه در این زمینه است.

توصیه می شود بخوانید نصب گروهی افزونه ها در وردپرس

چرا از افزونه وردپرس فارسی استفاده می کنیم؟

می دانیم که وردپرس سال هاست که فارسی سازی شده است. بسیاری از افزونه ها اکنون به زبان فارسی موجودند. اما دلیل استفاده از افزونه Parsi Date فارسی سازی وردپرس نیست. بلکه از آن برای اصلاح برخی موارد همچون تاریخ های میلادی ،تغییر برخی حروف و مرتب سازی قسمت های مختلف استفاده میشود.بنابراین می توان گفت که مهم ترین دلیل استفاده از این افزونه،ایجاد تاریخ شمسی در وردپرس است.

بدون نصب این افزونه همه ی تاریخ های سایت شما چه در پیشخوان و چه در سمت کاربر شامل تاریخ انتشار نوشته ها و… به میلادی خواهد بود.در تصویر زیر مثال خوبی از آن را در سایدبار و پیشخوان می بینید.

افزونه وردپرس فارسی
افزونه وردپرس فارسی
افزونه تاریخ شمسی در وردپرس
افزونه تاریخ شمسی در وردپرس

نکته مهم در استفاده از این افزونه این است نسخه جدید آن برای سازگاری با ویراشگر جدید،نیاز به حداقل نسخه ۵.۳ وردپرس دارد.

فعال سازی افزونه تاریخ شمسی در وردپرس

با توجه به رایگان بودن این افزونه وردپرس به راحتی می توانید آن را از پیشخوان نصب کنید. در این مورد راهنمای نصب افزونه وردپرس را بخوانید. بعد از فعال سازی، در قسمت تنظیمات، نام تنظیمات پارسی قرار می گیرد. کافی است بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات ساده ی آن باز شود. برای استفاده از امکانات افزونه، باید امکانات مختلف آن را فعال کنید. توصیه می شود همه ی امکانات را فعال کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید.

افزونه Parsi Date
افزونه Parsi Date

تب اول مربوط به تاریخ های پیشخوان و تب دوم تبدیل، مربوط به تاریخ نوشته ها وبرگه های منتشر شده است. تب سوم سازگاری با افزونه ها، مربوط به هماهنگی افزونه، با افزونه ووکامرس و ایزی دیجیتال دانلود است. که می تواند قیمت ها را به فارسی اصلاح کند.

در اینجا شما تبدیل تاریخ شمسی در وردپرس در قسمت انتشار نوشته را در تصویر زیر می بینید. که اگر همه ی امکاناترا فعال کرده باشید، همه ی تاریخ ها اصلاح خواهد شد.

افزونه وردپرس فارسی
افزونه وردپرس فارسی

توصیه می شود: بخوانید افزونه عضویت در وردپرس

ابزارک تقویم شمسی

پس از فعال سازی افزونه Parsi date ، ابزارک های مربوط به این افزونه نیز در قسمت ابزارک های وردپرس فعال می شود. به طور مثال ابزارک تقویم به صورت گاه شمار تاریخ خورشیدی یا بایگانی نوشته ها به صورت بایگانی شمسی در دسترس خواهند بود.در تصویر زیر مثال مربوط به این مورد را می بینید.

افزونه Parsi Date
افزونه Parsi Date

خلاصه

در آموزش با یک افزونه وردپرس آشنا شدیم ، که یکی از پیش نیاز های هر سایت به زبان فارسی است. همچنین دیدیم که به راحتی شما می توانید با این افزونه یک تقویم شمسی هم به سایدبار خود اضافه کنید. در ادامه شما می توانید مقاله افزونه های ضروری در هر سایت وردپرسی را بخوانید که در آن لیستی از افزونه های پرکاربرد در هر سایت معرفی شده است

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.