Username Changer

افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس-افزونه Username Changer

  • آخرین بروز رسانی: 1 ماه قبل
  • تعداد نصب های فعال:+ 20000
  • نسخه افزونه: 3.2.2
  • امتیاز کاربران وردپرس :4.5 از 5 ستاره
  • نسخه وردپرس : آزمایش شده تا 5.4.2
  • حداقل نسخه وردپرس :3.0
دانلود افزونه از وردپرس
اطلاعات نویسنده
پژمان تیموری

1 سال عضو افزونه جو

می دانیم که تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس به سادگی امکان پذیر نیست. اما شما می توانید به راحتی با افزونه Username Changer نام کاربری را از پیشخوان وردپرس تغییر دهید.

چرا برای تغییر نام کاربری در وردپرس باید از افزونه استفاده کنیم؟

می دانیم که در وردپرس شما از قسمت کاربران فقط می توانید اطلاعات شخصی و رمز عبور خود را تغییر دهید اما به طور مستقیم از پیشخوان وردپرس امکان تغییر نام کاربری پیش فرض وجود ندارد. برای این کار باید آن را از دیتابیس تغییر دهید که این کار ممکن است باعث تغییر ناخواسته در دیتابیس شما شود. اما با افزونه Username Changer این کار به راحتی از پیشخوان امکان پذیر خواهد بود.

دلایل تغییر نام کاربری پیش فرض در وردپرس چیست؟

نام کاربری و رمز عبور مهم ترین و اولین سد امنیتی در مقابل دسترسی های غیر مجاز محسوب می شود. بنابراین ممکن است شما بخواهید نام کاربری را که در ابتدای نصب وردپرس تعیین کردید تغییر دهید. یا بخواهید نام کاربری شما متناسب با برند شما باشد. همچنین نام کاربری یک نوع هویت برای هرکس در سایت محسوب می شود. بنابراین بعضی مواقع تغییر آن اجتناب ناپذیر است.

در این زمینه می توانید بخوانید: تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

تنظیمات افزونه Username Changer

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه وردپرس ، نام افزونه در قسمت تنظیمات قرار می گیرد. حتی بدون انجام تنظیمات اولیه هم شما می توانید از افزونه استفاده کنید. اما برای فعال سازی و ویرایش بعضی قسمت های افزونه تنظیمات آن را انجام دهید. برای ورود به بخش تنظیمات روی آن کلیک کنید.

تنظیمات عمومی (General)

تنظیمات کلی

افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس
افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس
  • Allowed Roles: مدیر سایت به طور پیش فرض مجاز به تغییر نام کاربری است. اما می توانید نقش های دیگر را در این قسمت تیک بزنید تا اجازه تغییر نام کاربری توسط این افزونه وردپرس را داشته باشند.
  • Minimum length: حدقل طول مجاز برای نام کاربری

تنظیمات ایمیل:اگر می خواهید با تغییر نام کاربری برای کاربراناتان ایمیل ارسال شود. تنظیمات این قسمت را انجام دهید.

تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس
تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس
  • Enable Email:فعال سازی ارسال ایمیل تغییر نام کاربرس
  • Template Tags: در این قمست متغیر هایی را ببینید که می توانید از آن ها در بدنه ایمیل که در ادامه می بینیم قرار دهید. مثل تاریخ({date}) یا نام کاربری قدیمی ({old_username}) ویا نام کاربری جدید({new_username}) .
افزونه Username Changer
افزونه Username Changer

Email subject:همان طور که در تصویر بالا می بینید یک مو ضوع برای ایمیل ارسالی تعیین کرده ایم و در آن از متغیر نام سایت استفاده شده است.

در ادامه بدنه ایمیل را مانند تصویر بالا می توانید تنظیم کنید.

توصیه می شود بخوانید: افزونه لایک وردپرس

تنظیمات ترجمه عبارات

در این بخش می توانید تنظیمات دکمه ها و اعلانات مختلف افزونه و خطاها احتمالی در تغییر نام کاربری را تغییر دهید. کافی است به تب string setting بروید و ترجمه ها را مانند تصویر های زیر انجام دهید و بر روی ذخیره کلیک کنید.

ترجمه دکمه ها
ترجمه دکمه ها
ترجمه عبارات
ترجمه عبارات

نحوه تغییر نام کاربری در وردپرس

برای این کار کافی است به راحتی به قسمت کاربران»شناسنامه بروید. و در تنظیمات شناسنامه خود و قسمت نام کاربری بر وری تغییر نام کاربری کلیک کنید. و اگر فرمت نام کاربری وارد شده درست باشد می توانید بر روی ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. بعد از تغییر ایمیل مربوط هم به شما ارسال خواهد شد. البته اگر تنظیمات ایمیل را به درستی انجام داده باشید.

افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس
افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس
تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس
تغییر نام کاربری پیش فرض وردپرس

خلاصه:ما در این آموزش از افزونه جو با یک افزونه وردپرس برای تغییر راحت نام کاربری آشنا شدیم. که به طور معمول این کار از پیشخوان امکان پذیر نیست.

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز آموزشی برای این افزونه تهیه نشده است.