ترجمه افزونه ها در وردپرس به ۳ روش مختلف-ترجمه افزونه به فارسی

در این آموزش با سه روش ساده برای ترجمه افزونه در وردپرس به زبان های مختلف به خصوص فارسی آشنا می شویم. این روش ها عبارتند از:

  1. ترجمه افزونه ها در سایت وردپرس به آدرس wordpress.org، مزیت این روش این است که کاربران دیگر می توانند از آن استفاده کنند.
  2. ترجمه پلاگین ها بویسله ی افزونه وردپرس ، در این روش پلاگین ها را با نصب یک افزونه به راحتی ترجمه می کنیم در این روش فقط یک ترجمه اختصاصی برای سایت خود ایجاد می کنیم.
  3. ترجمه افزونه وردپرس با یک نرم افزار در کامپیوتر خود مثل نرم افزار poedit

چه نیازی به ترجمه افزونه ها در وردپرس وجود دارد؟

می دانیم امروزه وردپرس تقریبا به تمام زبان های مهم دنیا به خصوص فارسی ترجمه شده و شما می توانید در پیشخوان وردپرس به راحتی زبان سایت خود را تغییر دهید . بسیاری از پلاگین های محبوب وردپرس مثل افزونه یوست سئو و یا افزونه ووکامرس به زبان های مختلف و به فارسی ترجمه شده اند.

اما هنوز هم ممکن است پلاگین های زیادی وجود داشته باشند که هنوز به زیان فارسی ترجمه نشده اند و شما در سایت خود به آن نیاز داشته باشید. به خصوص پلاگین هایی که عمومیت کمتری دارند.در ادامه ما سه روش ساده برای ترجمه پلاگین ها را به شما آموزش خواهیم داد.

روش اول :ترجمه افزونه ها در سایت وردپرس

مزیت این روش در این است که وقتی شما افزونه ای را ترجمه می کنید به طور مثال به زبان فارسی این ترجمه برای دیگر کاربران فارسی زبان قابل دسترس خواهد بود.

وقتی شما پلاگینی را در مخزن وردپرس مشاهده می کنید که هنوز به زبان شما ترجمه نشده است اعلانی مانند تصویر زیر به شما می دهد.

ترجمه افزونه ها در وردپرس
ترجمه افزونه ها در وردپرس

با کلیک بر روی لینک شما به صفحه ای مانند صفحه ی زیر هدایت خواهد شد در این صفحه کافی است بر روی زبان مورد نظر خود کلیک کنید که ما در اینجا زبان فارسی را انتخاب کرده ایم.

ترجمه افزونه به فارسی
ترجمه افزونه به فارسی

برای ادامه ترجمه نیاز دارید که در سایت وردپرس لاگین کنید. در این صورت در صفحه بعد با درصد ترجمه پلاگین و افرادی که در آن مشارکت کرده اند آشنا خواهید شد.با کلیک بر روی یکی از پروژه ها مانند تصویر زیر می توانید کار ترجمه عبارات را شروع کنید.

ترجمه پلاگین ها در وردپرس
ترجمه پلاگین ها در وردپرس

در این صفحه عباراتی که نیاز به ترجمه دارند را می بینید . با دابل کلیک روی هر عبارت به راحتی می توانید عبارت را به فارسی بازگردانی کنید.

ترجمه افزونه به فارسی
ترجمه افزونه به فارسی

ترجمه پلاگین ها بویسله ی افزونه وردپرس

در این روش شما افزونه ی مورد نظر را به طور اختصاصی برای سایت خود ترجمه می کنید. برای استفاده از این روش کافی است افزونه Loco translate را نصب و فعال سازی کنید. آموزش افزونه ترجمه قالب و پلاگین وردپرس loco translate را می توانید به صورت کامل در سایت ما مشاهده کنید. کار با این افزونه وردپرس هم بسیار ساده است.

در ابتدا مانند تصویر زیر از منوی اصلی افزونه بر روی Plugins کلیک کنید. تا لیست پلاگین های سایت شما به نمایش درآید.

ترجمه افزونه ها در وردپرس
ترجمه افزونه ها در وردپرس

با کلیک بر روی نام هر افزونه می توانید وضعیت ترجمه آن را به زبان های مختلف ببینید.

ترجمه افزونه به فارسی
ترجمه افزونه به فارسی

به طور مثال در تصویر زیر می بینید که افزونه فرم تماس ۷ به صورت کامل به فارسی ترجمه شده است.

افزونه Loco translate
افزونه Loco translate

با انتخاب یک افزونه که هنوز به فارسی ترجمه نشده است. کار ترجمه را شروع می کنیم. مانند تصویر زیر باید بر روی new translate کلیک کنیم .

ترجمه افزونه ها در وردپرس
ترجمه افزونه ها در وردپرس

در این بخش با انتخاب زبان ترجمه و محل ذخیره سازی فایل زبان، وارد مرحله نهایی ترجمه پلاگین خواهید شد.

ترجمه افزونه به فارسی
ترجمه افزونه به فارسی

و در نهایت مانند تصویر زیر باید تک تک عبارت های افزونه را ترجمه کنید. در نهایت ترجمه ها را ذخیره کنید.

افزونه Loco translate
افزونه Loco translate

روش سوم ترجمه افزونه وردپرس با نرم افزار poedit

با این روش می توانید یک افزونه وردپرس را در کامپیوتر خود ترجمه و در هرجایی که خواستید استفاده کنید . همچنین طراحان پلاگین ها هم از این روش برای ایجاد فایل های زبان برای پلاگین خود استفاده می کنند.

در ابتدا باید نرم افزاری مانند poedit را نصب و فعال سازی کنید. بعد از نصب نرم افزار، افزونه وردپرسی را که می خواهید ترجمه کنید دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.

نرم افزار ترجمه poedit را اجرا کنید و با کلیک بر روی Create new translation ، در پوشه ی پلاگین خود به دنبال پوشه ای با نام languages یا lang بگردید که فایل های زبان در آن قرار می گیرد. در صورتی که افزونه وردپرس استاندارد باشد باید این پوشه را پیدا کنید.

ترجمه افزونه وردپرس با نرم افزار
ترجمه افزونه وردپرس با نرم افزار

در این پوشه به دنبال فایل با پسوند .pot بگردید و آن را باز کنید. این یک فایل تمپلیت است که برای ترجمه افزونه وردپرس ضروری است و بدون آن نمی توانید پلاگین خود را ترجمه کنید.

ترجمه افزونه با poedit
ترجمه افزونه با poedit

در مرحله آخر زبان موردنظر خود را برای ترجمه انتخاب کنید. به این ترتیب عبارات را به شما نشان می دهد که می توانید آن ها را فارسی سازی کنید.

ترجمه افزونه وردپرس با نرم افزار
ترجمه افزونه وردپرس با نرم افزار

و در پایان فراموش نشود که فایل ترجمه را در همان پوشه زبان ذخیره سازی کنید.

خلاصه:

در این آموزش با ۳ روش مختلف برای ترجمه و فارسی سازی افزونه های وردپرس آشنا شدیم. شما همچنین می توانید آموزش افزونه های وردپرس را در سایت افزونه جو دنبال کنید. همچنین برای راهنمایی شما لیست افزونه های ضروری هر سایت وردپرس نیز در سایت تهیه شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *