آموزش بروز رسانی افزونه های وردپرس

می دانیم که با هر بار بروز رسانی وردپرس، افزونه ها هم هم برای مسائل امنیتی باید بروز شوند.در این آموزش نحوه آپدیت افزونه ها در وردپرس را به طور کامل خواهیم آموخت.

همچنین شما می توانید بخوانید: نصب گروهی افزونه ها در وردپرس

کدام افزونه های وردپرس نیاز به بروز رسانی دارند؟

برای این که بفهیم کدام افزونه ها باید بروز شوند. کافی است. به قسمت افزونه ها و افزونه های نصب شده برویم.هر افزونه ای که نیاز به بروز رسانی داشته باشند. در زیر آن اخطار مربوط به وجود نسخه ی جدید از افزونه نشان داده شده است.

بروز رسانی افزونه های وردپرس
بروز رسانی افزونه های وردپرس

روش اول: بروز رسانی خودکار افزونه های رایگان

این روش فقط برای افزونه های رایگان وردپرس کارایی دارد. طبق مطلب بالا کافی است. به قسمت افزونه های نصب شده بروید. و بر روی «هم اکنون بروز نمایید» کلیک کیند.

روش دوم:بروز رسانی افزونه ها از طریق هاست

زمان مورد نیاز: ۵ دقیقه.

افزونه های تجاری وردپرس چون توسط سایت های ایرانی فارسی سازی می شوند. و به فروش می رسند. با آپدیت خودکار ممکن است لایسنس آن ها از بین برود. یا به حالت انگلیسی باز گردند.بنابراین کافی است. روش زیر را دنبال کنید.

 1. ورود به هاست

  در هاست سی پنل خود در پوشه ی public_html وارد مسیرwp-content/plugins/ شوید.

 2. تغییر نام افزونه

  افزونه ای که قصد بروز رسانی آن را دارید. انتخاب کنید از گزینه های بالا بر روی rename کلیک کنید. و نام آن را تغییر دهید مثلا یک عدد به انتهای آن اضافه کنید.

 3. بارگذاری افزونه جدید

  بر روی upload از گزینه های بالا کلیک کنید. و فایل زیپ نسخه جدید افزونه را بارگذاری کنید.

 4. خارج کردن از حالت فشرده

  برای فعال سازی کافی است. فایل آپلود شده را انتخاب و از گزینه های سی پنل بر روی Extract کلیک کنید. تا از حالت فشرده خارج شود.اکنون می بینید در پوشه ی افزونه ها یک افزونه با دو نام وجود دارد.آپدیت افزونه وردپرس

 5. فعال سازی

  اکنون اگر به پیشخوان وردپرس برگردید. می بینید که دو نسخه متفاوت از افزونه وجود دارد. که نسخه جدید فعال است. بروز رسانی افزونه

نکته:این تغییر نام برای این است که اگر پس از نصب نسخه جدید متوجه شدید. که افزونه ناسازگار است به راحتی به حالت قبل برگردید. برای این کار کافی است. نسخه جدید را از سی پنل حذف و نسخه جدید را به نام اصلی تغییر دهید.

۱+