نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس-جستجو ی افزونه وردپرس-پیدا کردن افزونه وردپرس

می دانیم که هم اکنون در مخزن وردپرس نزدیک به ۵۵۰۰۰ هزار افزونه وردپرس برای وردپرس توسعه داده شده است. که کار ما را در جستجو ، پیدا کردن و انتخاب بهترین افزونه وردپرس را از میان این تعداد افزونه یا پلاگین سخت می کند.

همچنین شما می توانید مقاله ی افزونه وردپرس چیست ؟ را بخوانید.

چه طور می توان بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کرد؟

اولین قدم در انتخاب افزونه وردپرس ، این است که بدانیم دنبال چه چیزی می گردیم و می خواهیم افزونه چه کاری را برای ما انجام دهد. بهتر است این موارد را یادداشت کنیم و اولویت ها را مشخص کنیم. ممکن است با یک افزونه نتواند همه ی نیاز مارا بر طرف کند. ممکن است . دو افزونه با هم نیاز شما را بر طرف کنند. تعداد افزونه ها مهم نیست. بلکه کیفیت نهایی مهم است.

قدم بعدی جستجو برای پیدا کردن افزونه و در نهایت مقایسه برای انتخاب بهترین افزونه وردپرس است. که در ادامه ما این موارد را بررسی کرده ایم.در افزونه جو برای راحتی کاربران لیستی از افزونه های ضروری برای هر سایت وردپرسی معرفی شده است.

نحوه جستجو برای پیدا کردن افزونه وردپرس

اولین جایی که می توانیم افزونه دلخواه خود را پیدا کنیم مخزن وردپرس است. جایی که نزدیک به ۵۵۰۰۰ افزونه وردپرس را می توانید پیدا کنید. می توانید از قسمت جستجو استفاده کنید. البته این امکان خیلی ساده است.

انتخاب بهترین افزونه وردپرس
انتخاب بهترین افزونه وردپرس

همچنین می توانید در همین صفحه معروف ترین افزونه های وردپرس را هم ببینید. احتمالا بتوانید افزونه دلخواه خود را از میان آن ها پیدا کنید. البته که نیاز به کمی تسلط به زبان دارید. می توانید یکی دو صفحه اول را ببینید.

جستجو افزونه وردپرس
جستجو افزونه وردپرس

اما راه بهتر جستجو در اینترنت است. کافی است . که جستجو کنید که به چه چیزی نیاز دارید. اگر به فارسی هم جستجو کنید. می توانید در هر زمینه ای افزونه های دلخواه خود را پیدا کنید.راه بعدی جستجو در افزونه جو است. جایی که سعی کرده ایم. در هر زمینه ای بهترین افزونه ها را معرفی کینم. در افزونه جو برای جستجوی بهتر در میان افزونه ها آن ها را براساس کارایی دسته بندی کرده ایم.فقط کافی است . به دسته بندی افزونه وردپرس بروید.

دسته بندی افزونه های وردپرس
دسته بندی افزونه های وردپرس

انتخاب و مقایسه بین افزونه ها در وردپرس

می دانیم که تعدد افزونه ها در وردپرس آن قدر زیاد است. که معمولا در هر زمینه ای چندین افزونه وجود دارد. چه طور می توانیم. بفهیم کدام افزونه ها با کیفیت اند؟ یا بهتر کد نویسی شده اند؟

اولین قدم بررسی ویژگی های افزونه مانند تعداد نصب های فعال ،آخرین بروز رسانی ها و سازگاری با آخرین نسخه های وردپرس و امتیاز های افزونه توسط کاربران است . و در مورد کاربران فارسی زبان نکته ای که می توان به آن اشاره کرد. سازگاری با زبان فارسی است.

برای دیدن ویژگی های افزونه می توانید. وارد مخزن وردپرس شوید. و همچنین برای اینکه این ویژگی های را ببینید می توانید نسخه فارسی وردپرس را در آدرس https://fa.wordpress.org/plugins/ باز کنید. و نام انگلیسی افزونه را در قسمت جستجو وارد کنید. بعد از پیداکردن افزونه می توانید. توضیحات افزونه را ببینید و در قسمت سایدبار اطلاعات کلی افزونه را می توانید ببینید. همچنین در سایت افزونه جو هم می توانید این اطلاعات را ببینید.

انتخاب بهترین افزونه وردپرس
انتخاب بهترین افزونه وردپرس
انتخاب بهترین افزونه وردپرس
انتخاب بهترین افزونه وردپرس در سایت افزونه جو

اگر افزونه به فارسی ترجمه شده باشد. احتمالا بتوانید توضیحات افزونه را به فارسی ببینید. مهم ترین قسمت ها در انتخاب افزونه که می تواند به شما کمک کند شامل موارد زیر است.

آخرین بروز رسانی:

این مورد از آن جهت می تواند حائز اهمیت باشد که مشخص می کند. افزونه تا چه اندازه پشتیبانی می شود. و البته این مورد در کنار نسخه سازگار وردپرس به شما می تواند کمک کند. البته آخرین بروز رسانی همیشه به معنی عدم پشتیبانی نیست ممکن است. نیازی به بروز رسانی وجود نداشته.

نسخه وردپرس:

در بررسی این مورد باید توجه کنیم که اگر افزونه با آخرین نسخه های وردپرس آزمایش نشده ممکن است. که اکنون نیاز شما را برطرف کند. ولی در آینده با بروز رسانی های وردپرس ناسازگار باشد.

تعداد نصب های فعال:

تعداد نصب های فعال می تواند. نشان دهنده ی اهمیت افزونه وردپرس و پشتیبانی سازندگان آن و کیفیت افزونه باشد. همچنین برای مقایسه دو افزونه در یک زمینه معیار مناسبی محسوب می شود.

امتیاز های کاربران:

امتیاز های ستاره ای که کاربران به افزونه داده اند. می تواند در کنار تعداد نصب ها به شما کمک کند. هر چند امتیاز ۵ ستاره ایده آل محصوب می شود. اما باید به این نکته هم توجه کرد که تعداد کل نطرات چه قدر بوده و همچنین برای مشاهده جزئیات و میانگین امتیاز می توانید بر روی دیدن همه کلیک کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی:

این مورد برای کاربران فارسی زبان مهم است. که در قسمت زبان ها شما می توانید. زبان های پشتیبانی شده را ببینید. البته پشتیبانی نکردن از زبان فارسی به معنی عدم استفاده از افزونه نیست. چون اکثر افزونه ها معمولا به شما اجازه ی ترجمه عبارات را می دهند.مانند افزونه خبرنامه در وردپرس. و بعضی افزونه ها بدلیل ماهیت کاربردشان و عدم تعامل مستقیم با کاربر نیاز به ترجمه ندارند. مانند افزونه تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس.

آزمایش عملی برای اطمینان از کیفیت افزونه وردپرس

آخرین قدم برای انتخاب بهترین افزونه وردپرس آزمایش عملکرد افزونه در محیط واقعی است. بهتر است همیشه یک سایت آزمایشی برای آزمایش افزونه ها داشته باشیم. باید ببینیم که آیا افزونه عملکردی که ما به دنبال آن هستیم را می دهد.

همچنین بهتر است. قبل و بعد از نصب افزونه سرعت سایت را در سایت هایی همچون gtmetrix.com اندازه بگیریم. اگر سرعت سایت افت قابل توجهی داشته باشد. احتمالا کیفیت افزونه خوب نیست. در این مورد می توانید مقاله ی افزایش سرعت وردپرس را بخوانید.به عنوان مثال در تصویر زیر نصب یک افزونه نامناسب باعث کاهش سرعت تا .۹ ثانیه شده است.

جستجو افزونه وردپرس
قبل از نصب افزونه وردپرس
پیدا کردن افزونه وردپرس
بعد از نصب پلاگین وردپرس

همچنین اگر بعد از نصب افزونه عملکرد سایت دچار اشکال شد. احتمالا افزونه با افزونه های دیگر تداخل پیدا کرده است. که در این مورد می توانید همه ی افزونه ها را غیر فعال کنید. و فقط آن افزونه را فعال بگذارید. اگر باز هم مشکل وجود داشت. احتمالا افزونه مشکل دارد یا با وردپرس سازگار نیست.

خلاصه: ما در این مقاله با راه حل هایی برای انتخاب بهترین افزونه وردپرس آشنا شدیم که می تواند به خصوص برای تازه کار ها مفید باشد.

۱+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *