افزونه وردپرس چیست؟

تعریف افزونه وردپرس

افزونه وردپرس در تعریف ساده قابلیتی است که به سایت های وردپرسی افزوده می شود، تا کاربر بدون داشتن دانش کد نویسی امکاناتی را که می خواهد به سایت وردپرسی خود اضافه کند. در تعریف دقیق تر پلاگین ها توابع یا script های نوشته شده به زبان php هستند، که به هدف خاصی نوشته می شوند و به سهولت با کدهای وردپرس ترکیب می شوند، و قابلیت های موردنظر را به سایت شما اضافه می کنند.

تعریف افزونه یا پلاگین در سایت وردپرس چیست؟

وردپرس افزونه ها یا پلاگین ها را این گونه معرفی می کند: توابع نوشته شده به زبان php که به کاربران اجازه می دهد، که امکانات و قابلیت هایی را که می خواهند، به سادگی به سایت خود، بدون نیاز به داشتن، دانش برنامه نویسی اضافه کنند.

افزونه ها عموما توسط افراد داوطلب نوشته می شوند. و معمولا به صورت مداوم توسط سازندگان بروز رسانی می شوند.افزونه های بسیار زیادی در مخزن وردپرس به رایگان وجود دارند، که بسته به نیاز خود می توانید از آن ها استفاده کنید. که این افزونه ها از نظر کیفیت معمولا تست شده و از امنیت کافی برخوردار هستند.

افزونه جو برای اولین بار در ایران اقدام به معرفی و آموزش پلاگین های وردپرسی به زبان فارسی کرده است. که از این طریق نیز می توانید، افزونه های مورد نیاز خودرا جستجو کنید. و همچنین با نحوه استفاده از آن ها،تنظیمات و ویژگی های مختلف آن ها آشنا شوید.

البته افزونه های تجاری بسیار زیادی هم برای وردپرس نوشته شده اند. که کاربران از هر نوع نیاز به کد نویسی بی نیاز می کنند.

کاربرد افزونه ها

افزونه های وردپرسی در زمینه های متنوع کار را برای طراحان وبسایت ها ساده کرده اند. که افزونه جو براین اساس آن ها را از نظر کاربرد، به دسته های مختلف تقسیم کرده است. مهم ترین کاربرد ها یا دسته بندی های وردپرس در زیر آمده است.

 • افزونه های مدیریت کاربران وردپرس
 • سئوی سایت
 • امنیت سایت
 • سرعت سایت
 • فروشگاه ساز ها
 • درون ریزی و برون ریزی محتوا
 • ظاهر سایت و…

نحوه پیداکردن ونصب پلاگین های وردپرس

برای پیدا کردن و نصب افزونه های وردپرس همان طور که قسمت های قبل گفته شد.مخزن وردپرس حاوی افزونه های فراوانی است، که به معرفی و اطلاعات مرتبط به آن ها پرداخته است، که البته به زبان انگلیسی است.

در این زمینه می توانید مقاله نحوه انتخاب بهترین افزونه های وردپرسی را بخوانید.

افزونه جو هم در این زمینه اقدام به گرداوری و دسته بندی افزونه های لازم و ضروری و همچنین عموما با کیفیت و رایگان کرده است. همان طور که می دانید یکی از دلایل محبوبیت وردپرس وجود افزونه های متعدد و متنوع در زمینه های مختلف است. که در زمینه ی خاصی ممکن است چندین افزونه مختلف با کیفیت ها و کارایی های متفاوت وجو داشته باشد. بهتر است برای انتخاب افزونه به نکات زیر توجه کنید.

دسته بندی افزونه های وردپرس
دسته بندی افزونه های وردپرس
 • سازگاری با آخرین ورژن های وردپرس
 • بروزرسانی های مداوم افزونه
 • امتیاز کاربران به افزونه
 • پشتیبانی های مربوط به افزونه
 • برطرف کردن نیاز
 • و…
افزونه های وردپرس
جستجوی پلاگین ها وردپرس

نصب وبروز رسانی افزونه

برای نصب پلاگین ها شما می توانید، در پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها و بر روی افزودن کلیک کنید.

در این قسمت از لیست افزونه ها می توانید پلاگین مورد نیاز خود را انتخاب کنید.یا نام آن را جستجو کنید. با  کلیک بر روی افزونه ها می توانید افزونه هایی را که تاکنون نصب کرده اید ببینید.

پلاگین وردپرسی
افزودن افزونه وردپرس

همچنین می توانید مقاله سه روش مختلف نصب افزونه را بخوانید.

برای اطلاع از بروزرسانی افزونه هایی که نصب کرده اید، کافی است به قسمت افزونه های نصب شده بروید.اگر ورژن جدیدی از پلاگین وردپرسی در دسترس باشد. در زیر هر افزونه ذکر می کند که ورژن جدیدی از افزونه در دسترس است.

برای اطلاع از بروز رسانی ها و سازگاری افزونه هایی که می خواهید نصب کنید.کافی است به قسمت افزودن افزونه بروید. در زیر هر افزونه توضیحاتی در مورد سازگاری افزونه و همجنین آخرین بروز رسانی آن آمده است.

افزونه وردپرسی
افزونه وردپرسی
۴+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *