پیکربندی ووکامرس گام به گام-تنظیمات پیکربندی ووکامرس

می دانیم که دیگر ووکامرس یک افزونه وردپرس تنها نیست. بلکه یک منطق پیاده سازی فروشگاه اینترنتی است. افزونه جو پس از معرفی کامل ووکامرس این بار به آموزش نصب و تنظیمات پیکربندی ووکامرس به صورت تصویری پرداخته است.

البته ذکر این نکته هم الزامی است. که این فقط پیکربندی ابتدایی ووکامرس است. تنظیمات کامل این افزونه شامل پرداخت، حمل و نقل و حساب ها و… بسیار گسترده است.

نصب و پیکربندی ووکامرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس (با توجه به رایگان بودن افزونه می توانید از پییشخوان»افزونه ها»افزودن آن را به راحتی نصب کنید.) وارد مراحل پیکبندی ووکامرس خواهید شد. البته این تنظیمات، اولیه هستند. و بعدا نیاز خواهید داشت. تنظیمات بیشتر را نیز انجام دهید.

مراحل پیکربندی

زمان مورد نیاز: ۵ دقیقه.

پس از نصب افزونه مراحل پیکربندی را به صورت گام به گام پیش خواهیم برد.

 1. برپایی فروشگاه قسمت اول آدرس

  در این مرحله می توانید. پس از انتخاب کشوری که فروشگاه در آنجا قرار دارد(مثلا ایران). آدرس فروشگاه خود را نیز وارد کنید. که دو قسمت برای آدرس وجود دارد که قسمت اول اجباری و قسمت بعد اختیاری است( ممکن است آدرس طولانی باشد). در ادامه می توانید ابتدا استان و سپس شهر و کدپستی را انتخاب کنید. پیکربندی ووکامرس

 2. برپایی فروشگاه نوع محصولات

  در ادامه ی مرحله قبل در این مرحله می توانید. در ابتدا نوع واحد پولی را انتخاب کنید. برای مثال ایران.
  در ادامه می توانید. نوع محصولات فروشگاه خود را انتخاب کنید. که شامل ۱-محصولات فیزیکی( محصولات قابل لمس با قابلیت ارسال مانند گوشی موبایل). ۲-محصولات دیجیتال(مانند محصولات مجازی همچون فروش فایل،آموزش و…) یا می توانید هردو را انتخاب کنید.
  همچنین اگر قصد فروش خدمات دارید می توانید تیک خدمات را هم فعال کنید. بر روی ادامه کلیک کنید.نصب ووکامرس

 3. پیکربندی پرداخت ووکامرس

  در این مرحله باید نوع پرداخت مشتریان را انتخاب کنید. که در این مرحله فقط شامل روش های آفلاین است.البته شما بعدا می توانید.روش های پرداخت آنلاین مانند اتصال به درگاه را ایجاد کنید. اگر به این مرحله نیاز ندارید. می توانید برروی از این مرحله بگذر کلیک کنید.
  روش ها ی آفلاین شامل پرداخت با چک یا انتقال مستقیم بانکی مانند کارت به کارت یا پرداخت هنگام تحویل محصول است.که می توانید هریک از این روش ها را فعال کنید . وسپس ادامه را بزنید.تنظیمات ووکامرس

 4. پیکربندی حمل ونقل ووکامرس

  به طور پیش فرض ووکامرس از دو روش حمل ونقل، حمل ونقل با نرخ ثابت و حمل و نقل رایگان پشتیبانی می کند. برای نرخ ثابت شما باید نرخ حمل ونقل را وارد کنید که البته برای هر محصولی ثابت است.دو فیلد برای منطقه حمل ونقل در نظر گرفته شده.
  که فیلد اول مربوط به منطقه حمل و نقل اصلی شما مثلا ایران است. و دومی مربوط به مناطقی است که ممکن است. هزینه ی حمل و نقل به آن مناطق متفاوت باشد. همچنین در ادامه می توانید واحد وزن و طول را هم مشخص کنید.که بسته به نوع محصولاتی است که می فروشید.نصب ووکامرس

 5. پایان تنظیمات پیکربندی ووکامرس

  مراحل بعد بیشتر مربوط به معرفی افزونه های توصیه شده و برخی پیشنهادات است. که می توانید از این مراحل به راحتی بگذرید.

۱+